Przechowywanie beczek z trunkiem

Starzenie alkoholi
Carl
40%
40%
Posty: 52
Rejestracja: 2019-01-29, 21:51

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: Carl » 2021-06-11, 11:26


KRWI pisze:gdy telefon znajdzie się w zasięgu czujnika, pobierze aktualne wskazania ale też cały pakiet danych historycznych
Czy jesteś pewien co do pobierania danych historycznych? Nie ma na ten temat nic ani na stronie Mi, ani w instrukcji?
Czy te dane historyczne, to przypadkiem nie są tylko w Twoim telefonie?


Wystukane z Tapatalka


KRWI
40%
40%
Posty: 55
Rejestracja: 2020-07-04, 22:24

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: KRWI » 2021-06-11, 12:20

Na 100% dane są przechowywane w urządzeniu i dopiero po połączeniu się z telefonem aplikacja pobiera pakiet danych i prezentuje je na wykresach.
Gdy czujnik nie jest połączony do telefonu to niestety nie można odczytać żadnych danych w aplikacji a po podłączeniu pobiera się cała historia.
Czujnik mam w piwnicy na wsi i bywam tam raz w tygodniu - podchodzę do drzwi piwnicy, łącze się po bluetooth i pobieram dane z ostatniego tygodnia, miesiąca... generalnie cały pakiet od dnia uruchomienia. Dane te mogę sobie wyświetlić na wykresach w przedziałach godzin, dni, tygodni lub miesiecy.
Jak tam będę to zrobię parę zrzutów ekranu z aplikacji - teraz to tak wygląda jak w załączeniu

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obrazek

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: Citizen Kane » 2021-06-11, 12:53

KRWI pisze:
2021-06-11, 12:20

Gdy czujnik nie jest połączony do telefonu to niestety nie można odczytać żadnych danych
Można to obejść podłączając czujnik do bramki Aquara. Umożliwi to zdalny odczyt via internet. Np. można sprawdzić aktualną temperaturę w lodówce:
Załączniki
IMG_20210611_125816.jpg

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: NeRWuS » 2021-06-11, 13:12

Co do danych historycznych, to ja nie mam przekonania i postaram się wytłumaczyć jak to działa.
Sam używam wielu tych czujników (zarówno zakupionych w Chinach, gdzie były dostępne dużo szybciej, ale także z polskiej dystrybucji)
Prawie wszystkie mam w mieszkaniu, gdzie są bramki BLE (czujnik łączy się po Bluetooth z urządzeniami mającymi podłączenie do sieci) i wtedy działają dane historyczne. Po prostu co jakiś czas termometr połączy się z moją lampką nocną w sypialni (albo plafonem LED w korytarzu) i prześle info o temperaturze i wilgotności powietrza do chmury. działa to w pełni automatycznie i nie ma żadnych "dziur" na wykresach.
Z kolei jeden termometr mam u rodziców w mieszkaniu i jest on sparowany z moim kontem i moim telefonem. Po przyjeździe do rodziców mam maksymalnie dwie godziny danych historycznych. Termometr elektroniczny i mocno budżetowy, bo w promocji był za 19zł z oficjalnej dystrybucji, a na Aliexpress w okolicy 15zł, więc zapewne zabrakło więcej pamięci do przechowywania danych w urządzeniu. Nie przeszkadza mi to w ogóle, bo czujnik wisi jako "elegancki termometr z wyświetlaczem", a nie został kupiony w celu rejestracji temperatury w trybie zdalnym.
I taka mała dygresja - zauważyłem, że nie ma konieczności połączenia się z termometrem w aplikacji, by pobrać dane do aplikacji - po prostu wystarczy, że pojawię się na jakiś czas obok urządzenia i łączy się on z telefonem - nie ma konieczności by wejść specjalnie w aplikację, wybrać termometr i czekać na pobranie danych z termometru.


A co do bramki Aquara, to Xiaomi w oficjalnej dystrybucji ma obecnie swoją bramkę za 129zł (względnie od niedawna można kupić oficjalnie jako niezależne akcesorium, a nie jak wcześniej wraz z kompletem czujników "zabezpieczających" dom). Z pół roku temu jak chciałem kupić jakąś bramkę, to kosztowały one ciut więcej niż obecnie Xiaomi, ale nie jestem w cenach bramek na bieżąco
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

KRWI
40%
40%
Posty: 55
Rejestracja: 2020-07-04, 22:24

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: KRWI » 2021-06-11, 13:32

Mi spokojnie wystarcza opcja za 29 zł gdzie raz w tygodniu mogę sobie podejść i sprawdzić parametry z ostatniego tygodnia oraz średnią z miesiąca, więcej funkcji i tak raczej nigdy nie wykorzystam...
Zrobię przy okazji zrzuty ekranu jak będę na miejscu, na 100% z każdym podłączeniem telefon pobiera cały pakiet danych historycznych. Najpierw wyszukuje czujnik i się z nim łączy, potem wyświetla aktualne parametry a potem pobiera dane historyczne, wyświetlając w procentach postęp transferu pakietu

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: magas » 2021-06-12, 11:14

Właśnie dla takich tematów i postów uważam to forum jako moje, są inne na które zaglądam, ale tam jestem gościem, a to forum od zawsze było moje, mam nadzieję, że wyraz moje dobrze rozumiecie, moje w tym wypadku nie oznacza własności. Tu co jakiś czas ktoś przenosi mnie na wyższy poziom, dzięki chłopaki, że mogę być z wami.

Awatar użytkownika
Skir
0%
0%
Posty: 6
Rejestracja: 2019-09-19, 11:41

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: Skir » 2021-06-14, 09:55

Pierwszy post, choć czytam już dość długo, a zaczęło się od czarnego forum i tam bardziej się udzielam.
Ale kwestia beczek mnie ostatnio mocno zainteresowała, więc szukałem na wszelkich forach informacji. Mam dwie beczki stare 30l od pawłowianki (starka i qq+jęczmień) i nową od pana Romana.
Piwnica o stałej temp 15-16 stop, wilgotność 75-80%.
Zastanawiałem się czym beczkę "posmarować? Pan Roman chciał woskiem z olejem lnianym. Hmmmm Poprosiłem o beczkę "surową".
Patrzę na nią teraz i zastanawiam się, czy surowa forma nie umożliwi głębszego osadzenia się w drewnie grzybów pleśniowych (w dalszej części piwnicy, o charakterze lochowym heheh, mam takie białe włoski na ścianach). Więc wczoraj pokryłem woskiem pszczelim. I myślę nadal czy zrobiłem dobrze

wawaldek11
101%
101%
Posty: 1261
Rejestracja: 2010-04-05, 00:16
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: wawaldek11 » 2021-06-14, 13:26

Skoro pokryłeś, to już nie rozmyślaj :wink:
Pleśni za bardzo bym się nie bał - Starka leżakuje w takich warunkach:
https://alkohole-domowe.com/forum/downl ... hp?id=8420
https://alkohole-domowe.com/forum/downl ... hp?id=8421
Pozdrawiam,
Waldek

Awatar użytkownika
Skir
0%
0%
Posty: 6
Rejestracja: 2019-09-19, 11:41

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: Skir » 2021-06-14, 16:43

widziałem te zdjęcia.
Moja starka jest w starej beczce. 30l rumu czeka na miejsce w nowej beczce.
Po za tym, według jednej z relacji, koledzy mające olejowane beczki, długo wyczuwali zapach.
W starej części piwnicy, ponad stuletniej, na ścianach jest takie coś, jak w załączniku. I to zadecydowało. Wygląda nieciekawie. Na razie nie przelazło do dalszej, nowszej (40letniej) części piwnicy.
Edit: nie mogę dodać zdjęcia.

kwik44
100%
100%
Posty: 1567
Rejestracja: 2013-09-07, 19:30

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: kwik44 » 2021-06-14, 20:36

wawaldek ci już napisał. Posmarowałeś - nie płacz ;P może akurat jakaś fajna pleśń ci dodatkowo siądzie i trunek będzie uszlachetniać. Różne beczki na zdjęciach widziałem, również takie z pleśnią. To po prostu wzbogaci aromat. A i tak jak nie zamkniesz beczki na kłódkę to wcześniej wypijesz 3/4 nim ci się zdąży zestarzeć...
Zdjęcia muszą mieć mniej niż 250kb, żeby się załączyły.

Awatar użytkownika
Skir
0%
0%
Posty: 6
Rejestracja: 2019-09-19, 11:41

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: Skir » 2021-06-14, 21:39

No nie do końca: w ramach rozrywki przez godzinę delikatnie drapałem beczkę tępym nożem. Wydawało mi się, że ledwo pędzelkiem mazgnąłem beczkę, a warstwa była. Delikatnie zdrapałem, pozostała tylko jakby bardziej tłusta.
Fakt: byłoby bez sensu - za mocno ograniczy oddychanie.
@kwik44 no nie wiem, czy takie paskudztwo z którym walczę już od dawna i od nowa wychodzi, przyniosłoby jakieś pozytywne aromaty. Kilkucentymetrowe białe włoski. Tępiłem to nawet przedgonami, przemalowałem, dałem dodatkowe wietrzenie... Wychodzą na nowo. Dobrze chociaż, że nie przechodzą na resztę piwnicy.
Obrazem wysyłam poniżej 200 kilo piksele 400 na 300, a mam komunikat: "Wymiary obrazka nie mogą być mniejsze niż 0 pikseli x 0 pikseli pikseli i większe niż 1600 pikseli x 1200 pikseli. Wysyłany obrazek ma rozmiar 53247 pikseli x 25600 pikseli pikseli." niby jest, a ma status z żółtym trójkątem. Może ograniczenia dla "nowych" użytkowników?
Link: https://ibb.co/9GZwc1t

wawaldek11
101%
101%
Posty: 1261
Rejestracja: 2010-04-05, 00:16
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: wawaldek11 » 2021-06-14, 23:35

Ozonowania próbowałeś? Jak to jest żywe, to powinno paść. Kupiłem takie: https://pl.aliexpress.com/item/10050018 ... 5c0fHyaQvq
A nie są to mineralne krystalizujące się wykwity? Ogniem spróbuj.
Pozdrawiam,
Waldek

Awatar użytkownika
Skir
0%
0%
Posty: 6
Rejestracja: 2019-09-19, 11:41

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: Skir » 2021-06-15, 00:07

Ozonowanie! Chokera że o tym nie pomyślałem.
Pożyczę ozonator i przetestuję. Dzięki.
To na pewno nie kwestia mineralizowania.

KRWI
40%
40%
Posty: 55
Rejestracja: 2020-07-04, 22:24

Re: Przechowywanie beczek z trunkiem

Post autor: KRWI » 2021-06-20, 14:57


KRWI pisze: Zrobię przy okazji zrzuty ekranu jak będę na miejscu, na 100% z każdym podłączeniem telefon pobiera cały pakiet danych historycznych. Najpierw wyszukuje czujnik i się z nim łączy, potem wyświetla aktualne parametry a potem pobiera dane historyczne, wyświetlając w procentach postęp transferu pakietu

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Tak jak obiecałem klika zrzutów ekranu z aplikacji: łączenie z czujnikiem, pobieranie danych historycznych i ich prezentacja
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mariooR i 5 gości