Sokówka z Czarnego bzu part. I

Przepisy, porady na zaprawianie alkoholu i wyrób nalewek
Awatar użytkownika
DzamBeej
0%
0%
Posty: 2
Rejestracja: 2019-04-23, 23:30

Sokówka z Czarnego bzu part. I

Post autor: DzamBeej » 2019-04-24, 00:34

Jest to mój pierwszy post oraz pierwsza próba stworzenia trunku więc proszę o wyrozumiałość :roll:
Jako młody padawan, natknąłem się na tematy związane z robieniem nalewek, przy użyciu kupionych, 100% soków z owoców. Mam kilka butelek soku z czarnego bzu, a dokładnie to ten wynalazek: https://www.manada.pl/nalewki-wyciagi-s ... bzu-490-ml
Postanowiłem, że zacznę moją przygodę od prostych rzeczy, dlatego przygotowałem wstępny przepis i chciałbym się nim z wami podzielić, oczywiście krytyka wskazana wręcz oczekiwana :oki

Sokówka z Czarnego Bzu

Składniki:
- 0,5 L soku z czarnego bzu
- 1 L spirytusu
- 0,5 L wody
- 25 dag cukru
- jedna cytryna
- laska wanilii
- łyżeczka korzenia arcydzięgiela


1. Z wody i cukru ugotuj syrop, przestudź i połącz z alkoholem a następnie z sokiem.
2. Wyciskamy sok z cytryny do całej zawartości oraz dodajemy łyżeczkę korzenia arcydzięgiela i laskę wanilii, odstawiamy na 4 tygodnie.
3. Co 3-4 dni wstrząsamy butelką. Potem odstawiamy nalewkę na 2 tygodnie, aby się sklarowała.
4. Kiedy to nastąpi, ostrożnie zlewamy ją znad osadu, a osad przesączamy przez sitko wyłożone papierowym ręcznikiem i dodajemy do nalewki. Odstawiamy na miesiąc, aby trunek dojrzał.
Ostatnio zmieniony 2019-04-24, 10:01 przez DzamBeej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Doody
100%
100%
Posty: 1227
Rejestracja: 2017-01-04, 20:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sokówka z Czarnego bzu part. I

Post autor: Doody » 2019-04-24, 08:23

Może szkoda gotować tego soku? Jeżeli jest 100%-towy to może warto połączyć go ze spirytusem "na zimno" :wink:
Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika
DzamBeej
0%
0%
Posty: 2
Rejestracja: 2019-04-23, 23:30

Re: Sokówka z Czarnego bzu part. I

Post autor: DzamBeej » 2019-04-24, 09:59

Mój błąd, bo nie zaznaczyłem w którym momencie dodaje sok a gotować zamierzam jedynie wodę z cukrem aby powstał syrop :oops
- poprawione

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości