Jakie piwa sklepowe preferujecie?

Małe co nieco o produkcji złocistego napoju
Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2008-11-15, 12:32

Najlepsze piwa ciemne jakie piłem to:

- Guiness ale w Anglii w pubie (rewelacyjne niezbyt mocne piwo - takie lubię). Polskie wersje tego piwa powinny mieć zakaz używania tej nazwy. :twisted:
- Najczęściej takie dobre piwo udaje się kupić gdzieś na prowincji z małego, lokalnego browaru - teraz takich już coraz mniej. Mnie najbardziej odpowiadają ciemne piwa niepasteryzowane, typu koźlak. Najlepsze ostatnio piłem na Litwie (z nalewaka, i nie pamiętam jak się nazywało) :cry:

Myślę, że do Twojej porterówki (tej co próbowałem) Żywiec w zupełności wystarcza - przecież piwo nie jest tu głównym składnikiem kształtującym smak.

pzdr

Awatar użytkownika
Ostoja
100%
100%
Posty: 1482
Rejestracja: 2008-01-01, 03:18
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Ostoja » 2008-11-15, 13:22

@a_priv dziękuję za odezwanie się. Zjem obiad i pojadę do Carrefoura , tam są piwa z całego świata, może coś znajdę. Ta porterówka, którą zamierzam zrobić to nie składa się tylko z Portera ( żywiec), ale musi być jeszcze piwo ciemne. Pozdrawiam Ostoja :lol:

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2008-11-16, 16:43

Odkryłem w moim mieście sklep gdzie mają z 300 rodzajów piwa.
Nabyłem w sklepie ciechana wyborowego, portera staropolskiego i dunkela z browar kormoran. Ciechan ok, porter paskudny, dunkel pusty w smaku, płaski.
Nie ma to jak własne piwo, mój porter a ten staropolski to przepaść smakowa.

@Ostoja

Czas uwarzyć własne ciemne piwo, to jest bardzo proste i sprzęt tani, ja do warzenia użwam tylko garnka, 3 wiader i fermentatora.

Właściciel sklepu ma własmy mikrobrowar i rozdaje swoje warzone piwo przy okazji zakupów w sklepie, bo sprzedawać go nie może.

Link strony browaru: www.browar.radom.pl
Link do strony sklepu: www.dionizos.radom.pl
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ostoja
100%
100%
Posty: 1482
Rejestracja: 2008-01-01, 03:18
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Ostoja » 2008-11-16, 18:56

@Kitaferia muszę jeszcze potrenować w dochodzeniu do perfekcji w destylacji nastawów
ryżowo- rodzynkowych :!: A to jeszcze potrwa :D :D :D Ale jak zejdzie zima i nadejdzie czas wiosennego koszenia to będę sobie musiał te moje siódme poty, co mi wychodzą przy koszeniu 16 arów trawnika uzupełnić własną warką. Ale by to było fajnie :D
Pzdr Ostoja

bnp

Post autor: bnp » 2008-11-16, 23:22

dziś skusiłem się na Fratera Podwójnego

piwo górne.
ciężkie, niestety nie posmakowało, chyba czymś słodzone :nie_powiem
to nie to :|

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2008-11-17, 13:20

Dzis degustowałem piwo Jasne Pełne "Rycerz" browar Gościszewo.
Piwo z naturalnym osadem, bardzo jasne. Smak podobny do domowego lagera, tylko mało treściwe (zacierane raczej nie na słodko),
piana szybko opada,bardzo przypomina mi jednego mojego lagera. Takie piwo na letnie upały raczej.

Następne piwo to: Piwo Ciemne 5 słodów Magnus browar Jagiełło. Piękny głęboki kolor, małe nagazowanie, delikatne w smaku, ale jak dla mnie za słodkie.

[ Dodano: 2008-11-18, 13:27 ]
Kolejne piwo degustowane: Mazury browar Kormoran, Świeże Niepasteryzowane.
Dobre nagazowanie-choć nie za mocne, piana dość obfita, czysty smak, niewielka goryczka.
Smakowało, wróce do niego napewno. Piwo ma tylko 4 tygodniowy termin spożycia.

Kolejne to: Porter Łódzki browar Łódzki. Wreszcie Porter, który jest w pełni pijalny,
wypośrodkowany smak, nie jest kwaśny, lekki gaz, piany brak.
Polecam, jak na portera dobry, lepszy niż żywca jak dla mnie.
Pozdrawiam

rogalk
30%
30%
Posty: 38
Rejestracja: 2008-11-11, 13:46

Post autor: rogalk » 2008-11-20, 10:38

Witam .Mi osobiście to najlepiej smakuje piwo trzecie (z kolei :D ). A tak na poważnie to czwarte :mrgreen: . Dębowe i mała macna łomża (nie polecam w nadmiarze bo ciężkie są oba).Pozdrawiam
Piję alkohol bo świat po nim wygląda tak jak powinien wyglądać na trzeźwo.
http://wedkarstwo.czest.pl/images/flaga.gif

Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2008-11-21, 22:06

Pod lupę idzie tym razem browar Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie.

1. Nakielskie Jasne: barwa bursztynowa - nie jasna, mały gaz-niezbyt mocny (jak dla mnie za mały), piana szybko opada,
słodkie w zapachu i lekko słodkawe w smaku. Fajne piwo, całkiem smakuje.

2. Nakielskie Ciemne 6%: ładny karmelowo-słodkawy zapach, gaz wiekszy niz przy jasnym, ładna beżowa piana,
w smaku słodkawe, łagodne.

3. Irlandzkie Mocne: Jest to piwo ciemne, ale nie czarne. Piana gęsta, trzyma się krótko. Podobne do poprzedniego,lekko słodkawe, łagodne.

Ten browar mnie zaskoczył in plus. Ale idę-piję dalej...

4. Irlandzkie Zielone: piwo jest zielone - dosłownie, barwa zielona jak świeża miętówka, brak piany, mały gaz, ma posmak piwa lecz czuć w nim dość wyraźną nutę sztuczności.
Brak wyraźnego charakteru. Nie dla mnie, nie wróce do niego.

5. Ciemne 5%: w zapachu kwaskowate, piana zero, gaz średni raczej, za słodkie, takie nijakie czyli dupa blada :D

6. Irlandzkie Czerwone: ono jest sztucznie czerwone! jak to zielone, czuć słody, piana zero, byłem zaciekawiony produktami tego browaru, a teraz .....
Znów pójdzie do zlewu jak zielone :(

7. Złoty Srong Piwo Jasne Mocne: nie weim jakie, bo smak mi się zepsuł.... wróce do niego, aby go ocenić na spokojnie....
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2008-12-16, 21:56

Ciąg dalszy degustacji lokalnych browarów.

1. Piwo ciemne "CORK" Irish Stout, 6.5%, Browary Łódzkie. Mała beżowa piana, dobry gaz - lecz nie za mocny, ładny głęboki kolor. Łagodne i dobre w smaku.Wrócę do niego.
2. Koźlak, browar Krajan, 6%. Piana zero, gaz bardzo mały. Ma dziwny posmak, jakby kawy zbożowej ? Nie smakuje mi :(
3. Nakel, niepasteryzowane, browar Krajan, 7%. Chmielowe, mała piana, dobry gaz, słodkawe. Ogólnie ok.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2008-12-30, 23:06

Browar Perła właściciel Zwierzyńca zamyka ten browar. Produkcja wstrzymana, ludzie na wypowiedzeniach :(

Ale szkoda, ajk dla mnie......... :(
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
adwokat
101%
101%
Posty: 639
Rejestracja: 2006-01-05, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów / Kraków

Post autor: adwokat » 2008-12-30, 23:29

Witam.

@ Kitaferia... Wiem.. Na browarze czytałem. A był to jeden z moich ulubionych...
No, ale cóż. Perła poszła na supermarkety i nie może pozwolić sobie na utrzymywanie "jeszcze" jednaje marki i zakładu. Tylko po jakiego ..... tworzyli markę "goolman" a nie wspierali "Zwierzyńca"?

Cóż, przykro...

Pozdrawiam.

adwokat
Pozdrawiam. adwokat

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2008-12-30, 23:36

@adwokat

Straszna jest ta komercja.......
Tak lubiłem Zwierzyniec.......
Zauważ, że w Polsce nie ma w ogóle kultury picia piwa ciemnego, czemu tak jest?
W markecie nie kupisz nic ciemnego polskiego, oprócz paskudnych porterów przemysłowych, ale te piwa tylko z koloru są ciemnymi.......

Dobrze, że można sobie coś uwarzyc :D
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2009-01-04, 16:30

bizon pisze:Ciechan: Wyborny w okresie letnim, Mocny w okresie jesienno zimowym.
Browar Ciechan jest właśnie w trakcie finalizowania zakupu części browaru "Browar Śląski 1209" w Lwówku Śląskim.
Kolejna próba wznowienia działalności najstarszego browaru w Polsce.
W pozostałej części budynków ma być urządzone muzeum piwa.
Co z tego wyjdzie?
W tym roku będzie obchodzone 800 lecie istnienia browaru, Ciechan chce już na wiosnę uruchomić produkcję. Na razie piwo było by tylko produkowane w Lwówku Śląskim a butelkowane w Ciechanowie. Docelowo browar w Lwówku ma zastać wyposażony w linię do butelkowania.

Pozdrawiam

Winiarek

Awatar użytkownika
gigant
50%
50%
Posty: 164
Rejestracja: 2007-12-17, 19:29
Lokalizacja: LC

Post autor: gigant » 2009-01-10, 22:51

browar Jagiełło, moje rodzime 0.33l
Załączniki
magnus.jpg
magnus.jpg (72.19 KiB) Przejrzano 1051 razy

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2009-01-11, 00:50

Z ostatniej chwili:
Browar Ciechan z Ciechanowa kupił Browar Śląski w Lwówku Śląskim. Pierwsze piwo planowane jest w marcu.
Mają też robić piwa według receptur Browaru Śląskiego: Książęce i Dobre Mocne. Wcześniej piwa były niepasteryzowane.
Ostatnia warka miała miejsce 21 stycznia 2007. Najstarszy browar zasłynął tym, że jego ostatni właściciel Niemiec Wolfgang Bauer ogłosił strajk :D . Niemiec doprowadził do olbrzymiego zadłużenia browaru ponieważ nie płacił podatku akcyzowego od wyprodukowanego piwa.
Na budynku wisi napis: „Dobry Boże podarowałeś nam 800 lat tradycji, dobry Boże oddajemy Ci ją, bo nie wiemy, co z nią zrobić”.

Pozdrawiam

Winiarek
Załączniki
Browar Śląski.jpg
1. Browar Śląski.jpg

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości