Chmiel w szyszkach

Małe co nieco o produkcji złocistego napoju
krzysiek007
50%
50%
Posty: 183
Rejestracja: 2007-04-03, 16:42

Post autor: krzysiek007 » 2009-12-28, 22:02

Dzięki za wsparcie. Wykonam. Opiszę . Pozdro. Krzycho

sg
30%
30%
Posty: 33
Rejestracja: 2009-11-18, 19:21
Lokalizacja: Lubelskie
Kontaktowanie:

Post autor: sg » 2010-02-01, 20:15

Jeśli chodzi o sadzenie chmielu to, wczesną wiosną sadzimy sztobry , sztobra różni się tym od sadzonki że ma dwa pięterka oczek {kiełki } i owocuje w pierwszym roku . sadzonka ma jedno pięterko po roku należy ją przesadzić we właściwe miejsce . Instytuty typu "JUNG" sprzedają roczne sadzonki . Chmiel sadzimy na głębokości 20 cm , dołek należy wykopać troszkę głębszy i zasypać górną warstwą ziemi . Konstrukcję najlepiej zrobić z 2-4 metrowych tyczek {leszczyna najlepiej bambus , będzie na kilka lat } W pierwszym roku gdy pędy osiągną 20-30 cm należy je pojedyńczo owinąć na tyczkę w prawą stronę , inaczej się odwiną . W pierwszym roku wystarczą 2 metrowe kije . Po nakręceniu należy karpę obsypać ziemią , i opryskać pestycydem typu karate mitac UWAGA NALEŻY BEZWZGLĘDNIE PRZESTRZEGAĆ INSTRUKCJI NA OPAKOWANIU I STĘŻENIA CIECZY UŻYTKOWEJ . Przy zbyt wysokim stężeniu możemy poparzyć roślinę . pryskamy jeszcze od grzyba {monczniak właściwy i rzekomy } środkami typu miedzian i siarkol . Ja polecam ALIETTE I DELAN WSZYSTKIE ZABIEGI WYKONUJEMY WIECZOREM . Jeśli chodzi o sztobry {sadzonki} każdą ilość Lubelski , Marynka , Magnum oddam za darmo . Jak coś nie jest jasne to proszę pytać . POZDRAWIAM .

krzysiek007
50%
50%
Posty: 183
Rejestracja: 2007-04-03, 16:42

Post autor: krzysiek007 » 2010-02-17, 11:12

Zgodnie z sugestiami po katastrofalnym przechmieleniu warki zrobiłem kolejną w ilości ok. 90L i zmieszałem je razem. Zagotowałem w dwóch partiach i zaszczepiłem drożdżami. Dzis po próbie organoleptycznej (zabutelkowane od 12 dni) wszystko jest O.K. Jako że było to moje najcześciej warzone piwo stwierdzam, że smakiem się nie różni.
Pozdro
Krzysiek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości