Zaziarnienie chmielu

Małe co nieco o produkcji złocistego napoju
sg
30%
30%
Posty: 33
Rejestracja: 2009-11-18, 19:21
Lokalizacja: Lubelskie
Kontaktowanie:

Zaziarnienie chmielu

Post autor: sg » 2009-12-01, 20:21

Chmiel jest rośliną dwu płciową ale zdecydowana większość to osobniki żeńskie , męskie natomiast są bezużyteczne służą jedynie do zapylenia i utrzymania gatunku . Chmiel zapylony produkuje nasiona , nie zapylony także ale znacznie mniejsze . Jeden męski osobnik potrafi zapylić setki żeńskich , oddalonych nawet kilka kilometrów . Kilka lat temu była nawet zakrojona na dużą skale przez chmielarzy akcja usuwania dziko rosnących pędów chmielu .
Było to bezsensowne ponieważ chmiel potrafi zmienić płeć , chyli osobnik będący przez wiele lat żeński , staje się męskim by w następnym roku wrócić do dawnej formy .
Czy ziarenka mają negatywny wpływ na smak piwa ? Wydaje mi się że nie , są one wytworem tej rośliny i zintegrowaną jej częścią , zajmują jedynie miejsce lupulinie i psują szlachetność chmielu a także zatruwają życie kupującym którzy płacą za lupulinę a dostają nasiona . Podobnie jest z alfakwasami , albo jest ich za dużo i zapotrzebowanie na chmiel małe albo za mało i w tedy także cena chmielu niska , jak go nie pałką to go kijkiem .
Zaziarnienie chmielu według certyfikatu UE nie powinno przekraczać 2% wagi .
Muszę dodać że pisałem o chmielu Lubelskim nowe odmiany to trochę inna bajka , i jeszcze jedno Lubelski to najbardziej aromatyczny chmiel na świecie ( jest to potwierdzone przez kilka instytutów które się tym zajmują ) , szkoda że jego koniec jest tak bliski .


POZDRAWIAM SG

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2009-12-01, 20:31

THX, za wypowiedź. O psiankowatych trochę wiem :wink:
A czemu koniec chmielu lubelskiego?

sg pisze:Chmiel zapylony produkuje nasiona , nie zapylony także ale znacznie mniejsze
:shock:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
blaha
50%
50%
Posty: 103
Rejestracja: 2008-07-13, 00:56
Lokalizacja: Lbn

Post autor: blaha » 2009-12-01, 21:56

Koniec Lubelskiego bliski? Z tego co wiem to Instytut w Puławach (IUNG) wyprodukował setki sadzonek dla plantatorów, więc pogłoski o końcu są chyba przesadzone...

bnp

Post autor: bnp » 2009-12-01, 22:07

niestety potwierdzam :(
na Lubelszczyźnie rolnicy odchodzą od uprawy Lubelskiego. Jednym z głównych powodów jest mała wydajność z hektara w porównaniu do innych odmian. Takie info mam bezpośrednio od plantatorów.

Wes
50%
50%
Posty: 102
Rejestracja: 2006-03-22, 10:18
Kontaktowanie:

Post autor: Wes » 2009-12-01, 23:33

Bo cena jest nie za tonę chmielu tylko za 1kg alfakwasów.
Np Lubelski ma 3-4g, a tegoroczna marynka ponad 10g!
Supergoryczkowe Magnum to już rząd 12-16g.

Osobiście nie przepadam z Lubelskim wolę Pilsy na Marynce, Żateckim, a mistrzostwem jest niemiecki Tettananger o fenomenalnym ziołowym aromacie.

sg
30%
30%
Posty: 33
Rejestracja: 2009-11-18, 19:21
Lokalizacja: Lubelskie
Kontaktowanie:

Post autor: sg » 2009-12-02, 08:03

Rolnicy dostają cene za kilogram chmielu pośrednik także tylko Barth & Sohn sprzedają browarom alfakwasy . Ale jest wymóg w umowach że zawartość alfakwasów w danej odmianie nie morze być niższa jak jest ustalone . Dlaczego koniec Lubelskiego ? Nadzień dzisiejszy to koniec w ogóle z Polskim chmielarstwem , browary zawarły umowy z Niemcami i USA a My nie mamy gdzie sprzedać towaru .

http://www.tvp.pl/publicystyka/ekonomia ... o/29112009
Zapraszam na ten program , to nasz wójt i znajomi chmielarze.

Lubelski jest mało wydajny , wyparły go takie odmiany jak Perle i Halerrtauer

Pozdrawiam

Wes
50%
50%
Posty: 102
Rejestracja: 2006-03-22, 10:18
Kontaktowanie:

Post autor: Wes » 2009-12-03, 11:36

Przykre , że w kraju upada chmielarstwo. Mam nadzieje, że chmiel w mojej okolicy będzie nadal uprawiany.

Sg, jest szansa zakupu od Ciebie Lubelskiego i innych odmian oprócz Marynki? Interesują mnie ilości tak po 500-1000g. Chętnie bym potestował. Niestety mam negatywne doświadczenia z chmielami sprzedawanymi przez sklepy internetowe, dlatego od kilku lat kupuję chmiel tylko bezpośrednio.

bnp

Post autor: bnp » 2009-12-03, 12:09

@Wes
chmiele od rolnika także różnią się jakością w tamtym sezonie miałem magnum 10 razy bardziej aromatyczny od lubelskiego. Zależy od plantatora i jego technologii obróbki, zbierania, suszenia itp.

Wes
50%
50%
Posty: 102
Rejestracja: 2006-03-22, 10:18
Kontaktowanie:

Post autor: Wes » 2009-12-03, 12:19

@Bnp

Miałem kontakt z magnum i raczej nie jest on aromatyczny. Plantator mógł cśs innego wcisnąć. Nie zawsze oni znają się na tych roślinkach, choć w tym roku w Kazimierzu na Profesjonaliach jak podpytałem jednego gościa o odróżnianie odmian to mi szczena spadła...

bnp

Post autor: bnp » 2009-12-03, 13:06

@Wes
Swe doświadczenia opieram na bezpośrednim kontakcie z plantatorami, znajomymi plantatorami, uprawiającymi chmiel od kilkunastu lat. Powiem tak ,jakość chmielu zależy od plantatora. Żyję na Lubelszczyźnie gdzie co na niektórych wioskach co 4 rolnik ma uprawę chmielu.

sg
30%
30%
Posty: 33
Rejestracja: 2009-11-18, 19:21
Lokalizacja: Lubelskie
Kontaktowanie:

Post autor: sg » 2009-12-03, 20:47

Te pospolite odmiany typu Lubelski , Marynka , Magnum to po zapachu łatwo odróżnić , jak się wie który chmiel jak pachnie np. Magnum cebulą . Co do jakości to chmiel jest certyfikowany , nie przejdzie jakieś badziewie . Kiedyś robiłem przy prasowaniu chmielu , prawie 400 ton przechodziło przez nasze ręce , trafiały się nawet takie partie (od niektórych plantatorów ) 300-400 kg do zwrotu albo na spalenie . Było to dość dawno lata 95-2000 rok . Obecnie pracuje tam mój brat , zajechałem spytać o chmiel (sprzedaż ) Naprawdę towar jest super , sporo się zmieniło od tamtego czasu . Firma się nazywa J i A Szałas , facet jest od nas ale kawał drania , chmiel sprzedają do Barth & Sohn , to największy handlarz chmielu 90% w skali świata , połknął mniejsze firmy a nawet Hopfunion .
W tym roku trzeba uważać z kupnem około 400 ton zostało z roku ubiegłego , jak wiadomo niema on żadnej wartości .
Pozdrawiam .

ZABRANIA SIĘ PICIA ALKOHOLU KTÓRY SZKODZI ZDROWIU

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości