Czas zacząć wędzić na święta!

Czyli coś na ząb...
Awatar użytkownika
Władek
101%
101%
Posty: 487
Rejestracja: 2012-10-17, 20:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Władek » 2016-12-22, 19:17

Dzięki, wypróbuję po świętach. :D

@alvid,
tutaj masz przepis, http://wedlinydomowe.pl/akademia-dziadk ... iczkami-wp,
Zawinąć to wszystko razem to jest wyzwanie, ja zawijam w rulon.
Parzyć nie parzę, dopiekam w wędzarni, dlatego takie ciemne, osiągnie wymaganą temperaturę;
POLĘDWICA - 60°C
SZYNKA - 68°C
ŁOPATKA - 68°C
BOCZEK - 70°C
BALERON - 75°C
wyjmuję i gotowe, teraz nawet galaretkę mam w środku :D

Smacznego.
Pozdrawiam Władek

Awatar użytkownika
berbelucha
101%
101%
Posty: 478
Rejestracja: 2008-01-18, 21:05

Post autor: berbelucha » 2016-12-23, 21:38

Kabanosy gotowe. Mam nadzieję, że do świąt wytrzymają :D
Załączniki
IMAG0185x.jpg
Niczego sobie, jak na pierwszy raz :D
....

Awatar użytkownika
Legion
-#Admin
-#Admin
Posty: 1870
Rejestracja: 2009-01-24, 11:03

Post autor: Legion » 2016-12-23, 21:45

Wyglądają smakowicie. :1st
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

Awatar użytkownika
drgranatt
100%
100%
Posty: 1410
Rejestracja: 2009-07-13, 11:13
Lokalizacja: 3-city

Post autor: drgranatt » 2016-12-24, 10:51

berbelucha pisze:Kabanosy gotowe.
Ale narobiłeś mi smaku :slinka
Ja co prawda nie wędzę ale będę jadł swojskie :glodny zrobione przez córkę (szynka, karkówka i boczuś obowiązkowo :slinka

Awatar użytkownika
berbelucha
101%
101%
Posty: 478
Rejestracja: 2008-01-18, 21:05

Post autor: berbelucha » 2016-12-25, 11:58

No to dokładam do pieca i następna fotka pod komentarzem :D

A skoro już na ten temat, to zapraszam na zlot z forum wedlinydomowe.pl
http://wedlinydomowe.pl/forum/forum/138 ... zej-braci/
Baaardzo sympatyczna impreza. Goście mile widziani, termin w linku.
Forum wędliniarskie, ale oprócz wędlin można popróbować różnych trunków. Jeśli jednak ktoś liczy na akcyzowe, to może się srogo zawieść :D
Można spotkać wielu "naszych", między innymi Aabratka
Załączniki
IMAG0193x.jpg
....

Awatar użytkownika
berbelucha
101%
101%
Posty: 478
Rejestracja: 2008-01-18, 21:05

Post autor: berbelucha » 2016-12-26, 14:21

Jak zacząłem w 2011, to jeżdżę z całą rodziną rok w rok. Również od czasu do czasu na inne regionalne zloty. Aabratek był zawsze, bywa Bwie, Plipek, Saszet i na pewno sporo innych osób z tego forum, których nie kojarzę po nickach.
Z wędlin byłem totalną nogą, pojechałem z ciekawości. Ale zaszczepili mnie i już potrafię coś tam przygotować i uwędzić. Impreza niedroga, z wyżywieniem.
Warunki spartańskie, pokoi jest niewiele, większość śpi pod namiotami. Ale jest pełen luz, robisz na co masz ochotę. Chcesz pomagać, to pomagasz. Chcesz z kimś posiedzieć przy jakimś trunku, to siadasz. Wieczorem jakieś tańce, w dzień różne atrakcje.
Atmosfera jest lepsza niż w niejednej rodzinie. Poznałem tam wielu bardzo sympatycznych ludzi i czekamy z niecierpliwością do zlotu, aby się znowu spotkać.
Myślę, że kto tam pojedzie, to "wsiąknie" i będzie jeździł częściej.

Kto jest zainteresowany może się zarejestrować, moim zdaniem naprawdę warto. Jak kogoś nie zainteresuje, to nie. Spamu nie wysyłają.
....

furmann
30%
30%
Posty: 40
Rejestracja: 2017-04-01, 06:59

Re: Czas zacząć wędzić na święta!

Post autor: furmann » 2017-04-06, 18:03

A ja nie polecam forum wedlinydomowe.pl

Jeszcze kilka lat temu było to idealne miejsce do nauki. Można było kulturalnie wymienić swoje spostrzeżenia, przepisy, zadać dziwne pytania itp.
Teraz to się zmieniło. Panuje tam jedna święta prawda. Każdy nawet najmniejszy odchył od tej normy jest przestępstwem i zaraz zostaniesz zgnojony, zaszczuty przez wielkich "znawców". Pamiętam z dzieciństwa świniobicia i robienie swojskiej kiełbasy. Mieliło się łopatkę całą jak leci, podgardle i trochę wołowego. Zalewało się to "rosołem" z gotowania podrobów. Smak który nie wróci...
Za wstawienie tego przepisu wylano mi na głowę pomyje. Bo pan "Dziadek" stwierdził że tak się nie robi. A potem poleciała na mnie lawina reszty szczeniaków. Próbowałem jeszcze kiedyś pisać ale nie dałem rady. Notorycznie naśmiewanie się z młodych którzy zadają podstawowe pytania.
Spróbuj wrzucić przepis na kiełbasę bez klasyfikacji. Daję 30 min i zostajesz zjedzony. Klasyfikuje się mięso po rozbiorze a jak kupujesz mięso w sklepie to raczej nie potrzebne. Raz wdałem się w polemikę z pewnym grubasem ważącym 140kg (jumbo) który naśmiewał się z jakiegoś nowicjusza. Gdy zwróciłem uwagę atak przeszedł na mnie. Temat rozpieprzony dziesiątkami postów, ja zwyzywany. Zgłosiłem całość moderacji. Jaką dostałem odpowiedź? "Jumbo już taki jest, ma specyficzny humor. Też mnie denerwuje ale nie mogę go ukarać bo jeździ na te całe zloty i coś tam pomaga"..... Taki tekst usłyszałem od jakiegoś moderatora - ręce opadają.
Wrzuć zdjęcie wędzonek po parzeniu to dowiesz się że nadają się dla psa, że trujesz rodzinę itp. :D

A co najlepsze? Najwięcej do powiedzenia mają tam szczurki które wędzą pseudo wędzarenką elektryczną na zrębki na balkonie po raz trzeci. Ale przeczytały "Akademię Dziadka" i są najmądrzejsi. Polecam stronę wedlinydomowe.pl Można się sporo nauczyć z akademii i znaleźć super przepisy.
Na forum nie wchodzić - dla własnego zdrowia.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Czas zacząć wędzić na święta!

Post autor: magas » 2017-04-06, 19:42

Dużo naszych tam jest, ja nie, brak warunków, ale np. Aabratek jest tam moderatorem i pewnie inni o których piszesz grubasy, też są u nas na forum :lol:

furmann
30%
30%
Posty: 40
Rejestracja: 2017-04-01, 06:59

Re: Czas zacząć wędzić na święta!

Post autor: furmann » 2017-04-06, 20:49

Ja tylko opisuje swoje spostrzeżenia. Wg mnie forum bardzo spadło. Namnożyło się chamstwa.
Jak komuś pasuje to tam siedzi. Ja podziękowałem....

Awatar użytkownika
wiking
100%
100%
Posty: 1419
Rejestracja: 2011-04-27, 01:52
Lokalizacja: Z międzyświatów

Re: Czas zacząć wędzić na święta!

Post autor: wiking » 2017-04-06, 20:56

Ja jestem na forum wędliny domowe od dawna, niestety nic nie piszę, tylko czytam, ale jak by tu nie patrzeć jestem gruby :lol:
Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.
— Napoleon Bonaparte

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Czas zacząć wędzić na święta!

Post autor: Citizen Kane » 2017-04-06, 20:57

Nie trzeba pisać, ja siedzę i korzystam z tego forum jako 'czytacz' i to mi wystarcza.

Awatar użytkownika
drgranatt
100%
100%
Posty: 1410
Rejestracja: 2009-07-13, 11:13
Lokalizacja: 3-city

Re: Czas zacząć wędzić na święta!

Post autor: drgranatt » 2017-04-06, 21:03

Zapisałem się tam jakieś 3 lata wstecz ale też nic nie piszę bo po prostu nie mam czasu. Z początku nawet coś czytałem.

gwizdek1
10%
10%
Posty: 17
Rejestracja: 2013-03-22, 19:32

Re: Czas zacząć wędzić na święta!

Post autor: gwizdek1 » 2017-04-06, 21:38

Panowie jest NOWE forum o takiej samej tematyce

http://wedzeniedomowe.pl/

Zapraszam - dużo znajomych :wink:
Osobiście korzystam z obu forum :D

Awatar użytkownika
Mowmiojcze
20%
20%
Posty: 20
Rejestracja: 2016-07-24, 21:34

Re: Czas zacząć wędzić na święta!

Post autor: Mowmiojcze » 2017-04-06, 22:11

furmann pisze:
2017-04-06, 18:03
A ja nie polecam forum wedlinydomowe.pl

Z wszelkimi forami w internecie tak się dzieje dlatego radzę się nie przejmować ;) Wklejam poniżej znaną pastę, która pasuje mniej lub więcej do każdego forum ;)
Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do jaskini i czekał dwa tygodnie na pomoc, to wodę mogę lizać ze ścian, ale latarka zgaśnie mi po 7 dniach nieustannego świecenia. A to przecież absolutnie nieakceptowalne. Tańsze w ogóle nie wchodzą w grę, bo przecież przy 100 lumenach zgubię się w ciemności. Będę widział tylko na 5 metrów zamiast na kilometr. Na dodatek nie da się tańszych w ogóle używać, bo kąt świecenia w każdym egzemplarzu różni się o parę stopni, czyli to musi być badziew. Całkowicie dyskwalifikujący jest fakt że raz w roku będę musiał zmienić baterię, a w wypadku gdybym wpadł do oceanu to przeciekają po godzinie. Mieli też dział DYI w którym pokazywali np jak użyć sprzętu pomiarowego za 5tys zł żeby ustalić jak zmienić fabryczny rezystorek coby latarka miała pół lumena więcej. I do tego odpowiedzi na kilkanaście stron z gratulacjami i bluzgami na producenta że sam na to nie wpadł. Latarkę kupiłem w końcu za 9zł w pierwszym lepszym markecie. Nie wpadłem do jaskini ani do oceanu a baterie wymieniłem po roku.

furmann
30%
30%
Posty: 40
Rejestracja: 2017-04-01, 06:59

Re: Czas zacząć wędzić na święta!

Post autor: furmann » 2017-04-07, 07:28

gwizdek1 pisze:
2017-04-06, 21:38
Panowie jest NOWE forum o takiej samej tematyce

http://wedzeniedomowe.pl/

Zapraszam - dużo znajomych :wink:
Osobiście korzystam z obu forum :D
Hmm a jaka jest geneza założenia tego forum? Widzę wielu użytkowników wędlin domowych na tym forum. Konkurencja czy filia?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości