Pierwszy sprzęt

Teoria i praktyka metody garnkowej
Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Pierwszy sprzęt

Post autor: zbyszko » 2019-12-02, 18:37

Grzesiu czytaj dokładnie, bo potem moderator ma robotę.
Napisałem:
"I nie cytuj posta bezpośrednio nad twoim."
Na post po prostu odpowiadasz i tyle.
Określ budżet, pod budżet zrób dobry, rozwojowy projekt i realizuj go krok po kroku, a "dostawka" to trzy stówy w plecy :D
Po sprzątaniu post do usunięcia
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwszy sprzęt

Post autor: NeRWuS » 2019-12-03, 00:27

O ja pierdziu... Chłodnica wstawiona w rurę kolumny i zamiast w dennicy to w "blaszce", która normalnie działa jak zaślepka, do tego wyjście na wlot oparów, a z czasem po prostu "odpowietrznik". Jakie to było proste, skuteczne, a z czasem dokupując głowicę bez chłodnicy (no bo przecież już jest) i mamy gotową kolumnę...
Chyba kuzynowi nie powiem o tym bo się "wcurwi", że nie wpadliśmy na to trochę szybciej :D

A wracając do tematu to na szczycie kolumny (tam gdzie dorysowałeś złącze tri-clamp w tym czarnym rysunku dać coś takiego: Obrazek
Zastąpi to zimne palce o których pisałem wcześniej (nawiasem mówiąc zapewne będzie to dużo wydajniejsze rozwiązanie i pozwoli na oszczędzanie ilości wody z racji na wielokrotnie większą powierzchnię wymiany ciepła w chłodnicy spiralnej względem zimnych palców o których pisałem.
Od tego przejście rurką/wężykiem do zewnętrznej chłodnicy, by schłodzić opary, które wychodzą z kolumny. Warto przemyśleć jeszcze, gdzie umieścić termometr "ten na szczycie" bo można pod chłodnicą, lecz to nie jest "na szczycie". Druga opcja to przymocowanie go do "dekielka" od chłodnicy na wysokości, gdzie jeszcze nie zaczyna się spirala.
WG MNIE wtedy w sumie to jest projekt rozwojowy: nie ma więcej cięcia czy dodatkowego przerabiania kolumny. Wystarczy zakupić głowicę Aabratek na tri-clamp, a chłodnicę wystarczy założyć do głowicy. z czasem można się pokusić o jakiś dodatkowy moduł do Obniżonego Odbioru Bocznego i jest to sprzęt kompletny. Zaznaczam, że to wszystko to dywagacje WG MNIE.
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

Awatar użytkownika
george1255
30%
30%
Posty: 44
Rejestracja: 2019-11-27, 22:25
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pierwszy sprzęt

Post autor: george1255 » 2019-12-03, 15:09

NeRWuS pisze:
2019-12-03, 00:27
O ja pierdziu... Chłodnica wstawiona w rurę kolumny i zamiast w dennicy to w "blaszce", która normalnie działa jak zaślepka, do tego wyjście na wlot oparów, a z czasem po prostu "odpowietrznik". Jakie to było proste, skuteczne, a z czasem dokupując głowicę bez chłodnicy (no bo przecież już jest) i mamy gotową kolumnę...
Chyba kuzynowi nie powiem o tym bo się "wcurwi", że nie wpadliśmy na to trochę szybciej :D
Nie bardzo wiem do czego bijesz :)

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwszy sprzęt

Post autor: NeRWuS » 2019-12-03, 18:22

Pierwsze pół mojej wypowiedzi było w nawiązaniu do tego jaki projekt mój kuzyn realizuje i jak proste rozwiązanie pominęliśmy w rozważaniach. Po prostu taka "lepa na twarz", że minimalnie droższe rozwiązanie w produkcji dałoby dużo lepszy efekt. Ale już trudno
Druga część wypowiedzi była odnośnie przykładu rozwiązania chłodnicy jakie można zastosować w projekcie autora tematu (a przy okazji jest to to samo rozwiązanie, które pominąłem w projekcie z kuzynem).

Czyli pierwsze pół to taki OffTop a druga część to już przykładowe rozwiązanie problemu autora tematu :)
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

Awatar użytkownika
george1255
30%
30%
Posty: 44
Rejestracja: 2019-11-27, 22:25
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pierwszy sprzęt

Post autor: george1255 » 2019-12-03, 18:24

Bo ja też o kuzynie wspominałem i tak nie wiedziałem czy o mojego czy o swojego kuzyna Ci chodzi :-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości