Destylacja WODY- 4L dziennie.

Teoria i praktyka metody garnkowej
Mateusz93
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2020-04-11, 15:36

Destylacja WODY- 4L dziennie.

Post autor: Mateusz93 » 2020-04-11, 16:04

Czołem Szanowne Bimbrowe Grono!

Na wstępie chcę się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum.
Jestem Mateusz i poczytuję to forum od jakiegoś czasu, chylę czoła ku Waszym wyczynom!

U mnie temat nieco inny, choć co do zasady podobny- chcę zbudować destylator do wody. Moim celem jest przygotowywanie około 4L wody destylowanej dziennie, dlatego chciałbym aby jego konstrukcja była prosta i niezawdona.

Można kupić takie urządzenie w internecie: Destylarka do wody 4L, ale po wstępnych oględzinach wygląda to na trochę bardziej rozbudowany czajnik i szkoda mi 450zł. Lubię majsterkować i cieszyłoby mnie ulepienie czegoś samemu.

Sytuacja w podlinkowanym wyżej destylatorze wygląda jakby para wodna wędrowała do górnej części, gdzie jest spirala z radiatorem, na którą nakierowany jest strumień powietrza, para się skrapla i poprzez lejek wpływała do zbiorniczka. Dobrze dedukuję?
schemat:
Obrazek
Schemat destylarki z all

Wpadłem na pomysł, by wykorzystać szybkowar np:
https://allegro.pl/oferta/szybkowar-gar ... 8995371636
dorobić do niego spiralę z rurki nierdzewnej fi 8 i nakierować na tę spioral/naczynie strumień powietrza- wentylator komputerowy o dużej średnicy + osłonę kierującą powietrzem?
Obrazek
Schemat mojego pomysłu

Wydaje mi się, że do wytwarzania alkoholu potrzebne są konkretne warunki, by otrzymać dobrej jakości alkohol, ale do otrzymania wody destylowanej ważny jest tylko efekt ponownego skroplenia, mam rację?

Destylatora chciałbym używać w mieszkaniu, pewnie początkowo na kuchence, jeśli zdałby egzamin, to przerobić go na zasilanie elektryczne, zainstalować odpowiednie zabezpieczenia i wynieść do piwncy, by tam nieprzeszkladzając nikomu destylować wodę.
Do chłodzenia chcę użyć powietrza, żeby nie komplikować konstrukcji o podłączenie do wody/generować kolejnych kosztów.

Czy chłodzenie powietrzem da radę?

Czy widzicie na wstępie błędy w założeniach?
Powinienem zwrócić większą uwagę na proces skraplania?

Wesołych (ba, na grupie bimbrowników jak mogą nie być wesołe :drunk: ) i ZDROWYCH!
Pozdrawiam i z góry dziękuję z pomoc.

Mateusz

Awatar użytkownika
Doody
100%
100%
Posty: 1226
Rejestracja: 2017-01-04, 20:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Destylacja WODY- 4L dziennie.

Post autor: Doody » 2020-04-11, 16:14

Dużo taniej i wydajniej jest zastosować filtr RO (odwróconej osmozy). Otrzymujesz całkowicie zdemineralizowaną wodę o neutralnym pH. Bez problemu otrzymasz 100l wody dziennie. Za filtr z całym zestawem zapłacisz jakieś 300-400 PLN.
Pozdrawiam
Darek

Mateusz93
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2020-04-11, 15:36

Re: Destylacja WODY- 4L dziennie.

Post autor: Mateusz93 » 2020-04-11, 17:09

Celem procesu jest otrzymanie czystej wody, późniejsze uzdatenienie i spożywanie w celach leczniczych- wszystkie te filtry z odwróconą osmozą są jako stacje z tworzywa sztucznego, co powoduje ponowne zanieczyszczenie czyszczonej wody bisfenolem A.

Skłaniam się ku destylacji.
Jeśli ktoś doświadczony jest w stanie mi wskazać czy da radę to wyłącznie oprzeć na chłodzeniu powietrzem? Zastanawiam się również nad zakupem szklanego destylatora, może to łatwiejsze zamiast gimnastykować się z nierdzewką i podłączyć z duża ilością wody w obiegu zamkniętym.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Destylacja WODY- 4L dziennie.

Post autor: zbyszko » 2020-04-11, 19:50

Kol. stratos ma doświadczenie w chłodzeniu powietrzem:
viewtopic.php?t=5945
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Destylacja WODY- 4L dziennie.

Post autor: magas » 2020-04-11, 20:23

Cześć Mateusz93, jeśli któryś z szarlatanów internetowych przekonał cię do picia wody destylowanej, czystej, to wiem, że cię nie przekonam, ale to nie jest droga do zdrowotności. Ludzie z którym współpracowałem to robili pod koniec przygotowań, kiedy podejdziesz do tematu bardzo radykalnie możesz pozbawić organizm minerałów. Ta woda wypłukuje z organizmu minerały i niech ci nikt nie wmówi, że woda w porównaniu do żywności zawiera mało minerałów, bo to jest prawdą, ale ja nie mówię, że woda nam je dostarcza, a że woda destylowana je wypłukuje. Ludzie drżą na scenie jak po diuretykach, ale oni pili wodę destylowaną wiedząc co robią i w jakim celu.

Mateusz93
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2020-04-11, 15:36

Re: Destylacja WODY- 4L dziennie.

Post autor: Mateusz93 » 2020-04-12, 10:58

Zbyszko, dziękuję za konkret.

Magas, dzięki za troskę, ale to nie kwestia szarlatanów internetowych. Temat zbadany literaturowo + na podstawie badań. Picie destylowanej to zabójstwo, bo woda ta jest tak czysta, że wchłania Ci wszystkie minerały z organizmu=wypłukuje je. Destylacja wody, to połowa drogi, drugą połową jest odpowiednie uzupełnienie je we wszystkie potrzebne mikroelementy. :)
Temat trochę do zabawy, lubię majsterkować, zamknięto mnie ponad miesiac temu w jednym pomieszczeniu, także trzeba sobie czymś zająć ręcę :D

Docelowo można przekuć aparaturę na złociste trunki :D

Temat główny otwarty jeśli ktoś ma jakieś sugestie i porady.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Destylacja WODY- 4L dziennie.

Post autor: magas » 2020-04-12, 21:34

Ciesze się, że się myliłem, bo widziałem skutki jak drgawki dostają od picia destylowanej by zgubić ostatnie resztki podskórne, tyle że byli świadomi i wiedzieli jak się nawadniać i odnawiać po zawodach. W świecie fit więcej ludzi zmarło od takich zabaw i diuretyków niż od kuracji hormonalnych (sterydów).

Krzysztof63
40%
40%
Posty: 99
Rejestracja: 2019-01-28, 20:15

Re: Destylacja WODY- 4L dziennie.

Post autor: Krzysztof63 » 2020-04-13, 13:52

Mateusz93 pisze:
2020-04-11, 17:09
wszystkie te filtry z odwróconą osmozą są jako stacje z tworzywa sztucznego, co powoduje ponowne zanieczyszczenie czyszczonej wody bisfenolem A.
Wszystkie instalacje, wykonane z metalu, spowodują ponowne zanieczyszczenie wody tym metalem.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości