Boiler do pot-stilla

Teoria i praktyka metody garnkowej
Jaraya
0%
0%
Posty: 4
Rejestracja: 2021-01-25, 18:13

Boiler do pot-stilla

Post autor: Jaraya » 2021-01-25, 18:28

Witam, czy któryś z kolegów potstillowców ma dośwadczenie z tego typu boilerem (20-25L)?

Obrazek

Temat był już poruszany ale zdechł po drodze.
Aktualnie nie mam skąd kega wziąć, także taki pojemnik to max moich możliwości.

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boiler do pot-stilla

Post autor: NeRWuS » 2021-01-25, 21:08

Brak zdjęcia - ale dobrze rozumiem, że chcesz użyć bojlera (zbiornika z "czarnej" stali czy czegoś podobnego) jako zbiornik do destylatora/kolumny?
Zmartwię Cię - nastaw jest raczej kwasem (w sumie po prostu środowiskiem kwaśnym), który przyspiesza korozję. Po drugie, to korozja będzie przedostawać się do urobku, co raczej też będzie niezdrowe, ale także może barwić destylat, bądź po prostu stanie się mętny.

No chyba, że sam zbiornik jest z "kwasiaka", to już lepiej. Aczkolwiek sprawdziłem ceny i keg jest tańszy patrząc na stosunek cena/pojemność. I w mało którym podają gatunek stali - bo są stale, które będą reagować z alkoholem, a z wodą już nie (i reagowanie nie musi oznaczać korozji - może to być "rozpuszczanie się" metalu, lub wytwarzanie się dodatkowych związków najczęściej niepożądanych i szkodliwych)
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

Dudasz
60%
60%
Posty: 261
Rejestracja: 2020-07-11, 00:46
Lokalizacja: Słupsk

Re: Boiler do pot-stilla

Post autor: Dudasz » 2021-01-26, 09:14

Mam swojego starego kega na sprzedaż. Sam keg z gwintem. Zasilanie gazowe. Jak by co to napisz.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości