Witam na forum

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
Awatar użytkownika
rosomak
10%
10%
Posty: 16
Rejestracja: 2008-12-16, 23:24
Lokalizacja: z oparów absurdu

Post autor: rosomak » 2009-01-08, 13:35

Witam szanowne grono moczymordów i opojów :mrgreen: ........... no dobra żartowałem :mrgreen: .......... co najwyżej smakoszy :D
Podglądam forum od dawna, nawet zdążyli mnie wyrzucić za absencję, ale po ponownym udanym zarejestrowaniu WITAM ......... no i trochę liczę na pomoc :mrgreen: .

Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2009-01-08, 14:15

jeżeli się gniewać to trzeba mieć powody :D ja moczę mordę kilka razy na miesiąc i opajam się przy okazji :mrgreen: niestety smakować to będę dopiero na wiosnę gdy zrobię pierwszą zbożówkę.na razie opajam się cukrówkami,niestety w trakcie picia wymagania rosną i poprzeczka się podnosi. :mrgreen:

@rosomak,witaj,byłeś pod tym samym nickiem?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
Ostoja
100%
100%
Posty: 1482
Rejestracja: 2008-01-01, 03:18
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Ostoja » 2009-01-08, 17:51

Witaj @rosomak. Pewnie już będziesz aktywnym na Forum i nie zostaniesz usunięty. Pod jali nickiem byłeś poprzednio :?:
Pozdrawiam Ostoja

Awatar użytkownika
rosomak
10%
10%
Posty: 16
Rejestracja: 2008-12-16, 23:24
Lokalizacja: z oparów absurdu

Post autor: rosomak » 2009-01-08, 17:51

Spiryt pisze:jeżeli się gniewać to trzeba mieć powody :D ja moczę mordę kilka razy na miesiąc i opajam się przy okazji :mrgreen: niestety smakować to będę dopiero na wiosnę gdy zrobię pierwszą zbożówkę.na razie opajam się cukrówkami,niestety w trakcie picia wymagania rosną i poprzeczka się podnosi. :mrgreen:

@rosomak,witaj,byłeś pod tym samym nickiem?
Ja też nie żeby od razu obrażać ..........szanownych forumowiczów ........ profesja szlachetna a i tradycje w narodzie głęboko zakorzenione, tak więc kłaniam się wszystkim jeszcze raz :D
Stary chłop już jestem i o zdrowie trzeba dbać, tak więc staram się jeść tylko zdrowa żarcie ......... a i popijać też czasami czymś zdrowym trzeba :mrgreen: . Porą letnią dobrze winka własnej roboty smakują a że teraz zimno cóś mocniejszego napić się wypada. Wino z papierówek w sporej ilości mi odstaje i aż się prosi aby to obrócić w jakiś krzepki trunek na długie zimowe wieczory i tu moja prośba :D może ktoś z szacownych kolegów dłubnoł by mi jakiś sprzęcik .......... no posiadam coś po dziadku, ojcu bo i u mnie tradycje są :mrgreen: , ale sprzęt nie nadający się już do użytku, stara bańka dwudziestka od mleka ....... puszka po ogórkach z chodnicą z węza igielitowego ........ no wszystko nie używane od jakiś 20 lat, kiedy to ostatnie swoje pędzenie robiłem ....... tfu ........ jeszcze mi się czarną porzeczką odbija, tak więc proszę o wyrozumiałość i ewentualną pomoc :D .

Aaaaaaaa Rosomak od zawsze :D

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2009-01-08, 18:00

czy można wiedzieć z jakiej części kraju pochodzisz?może jakiś sąsiad by Ci pomógł?bo powiem Ci szczerze że lepszy smak ma wyrób robiony na sprzęcie zrobionym samodzielnie.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
rosomak
10%
10%
Posty: 16
Rejestracja: 2008-12-16, 23:24
Lokalizacja: z oparów absurdu

Post autor: rosomak » 2009-01-08, 18:21

Spiryt pisze:czy można wiedzieć z jakiej części kraju pochodzisz?może jakiś sąsiad by Ci pomógł?bo powiem Ci szczerze że lepszy smak ma wyrób robiony na sprzęcie zrobionym samodzielnie.
Już uzupełniłem lokalizację i czekam niecierpliwie :D a co do sprzętu to doskonale rozumiem że doświadczenie to rzecz nieoceniona ale .......... nie mam czasu, warunków żadnych znajomości w branży metalowej tak wiec dupa po całości :? niestety :?

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2009-01-08, 19:48

Skąd: Aleksandrów Ł.
aż strach pomyśleć co koledze może się po sąsiedzku dostać... :? - prozę uważać na podejrzane oferty
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

Awatar użytkownika
rosomak
10%
10%
Posty: 16
Rejestracja: 2008-12-16, 23:24
Lokalizacja: z oparów absurdu

Post autor: rosomak » 2009-01-08, 21:05

AAbratek pisze:
Skąd: Aleksandrów Ł.
aż strach pomyśleć co koledze może się po sąsiedzku dostać... :? - prozę uważać na podejrzane oferty
A toś mnie bratku ......AAbratku wiadomością uraczył :shock: , weź tu człowieku odróżnij ofertę podejrzaną od tej uczciwej :shock: toś mi strachu napędził......... zrób jeszcze jeden mały kroczek i podpowiedz coś jeszcze ..........na co zwrócić uwagę, no może nawet wiesz na kogo ........ proszę :D

jaron
101%
101%
Posty: 271
Rejestracja: 2007-01-20, 16:34

Post autor: jaron » 2009-01-08, 21:16

rosomak
Sprzęt możesz wypożyczyć.

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2009-01-08, 21:21

Drogi kolego, w Twojej okolicy działa pewien producent/sprzedawca którego na pewno nikt tutaj nie poleci - i to nie dlatego że sprzęt do kitu, bo sprzęt po ewolucji najgorszy nie jest (wiele się zmieniło na lepsze), ale podejście tego osobnika jest co najmniej "nietypowe".
Kogo polecić? ja na to pytanie nie odpowiem - są na forum osoby które mają możliwości i pomagały już nie raz w zakupie/budowie "gotowca" - tylko od nich zależy czy zechcą pomóc...
zawsze pozostaje jakiś inny sprawdzony sprzedawca
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2009-01-08, 21:39

Warto też przed kupnem/budową poradzić się osób na forum co o tym sądzą.Bo nie każdy aparat to kolumna rektyfikacyjna. :!: niektóre kolumny,szczególnie te z allegro :book to tylko garnki z wystającą rurą.

[ Dodano: 2009-01-08, 21:44 ]
jaron50 pisze: Sprzęt możesz wypożyczyć.
zapewne chodzi Ci o firmę z Łodzi.Powiem Ci szczerze że wolałbym zrobić sobie sam niż komuś płacić grubą kasę za użyczenie sprzętu.A znając życie to musiałbym jeszcze dopłacić z 500 zł "bo się coś w aparacie popsuło"
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
xaafuun
80%
80%
Posty: 467
Rejestracja: 2008-12-29, 11:08
Lokalizacja: ja Cię znam ??
Kontaktowanie:

Post autor: xaafuun » 2009-01-08, 22:08

Spiryt pisze: "bo się coś w aparacie popsuło"
I nie bardzo wiadomo co. Jak chodzi o ten cennik o ktorym myślę, to to jest cena z kosmosu za wypożyczenie. Pozd Rafał

jaron
101%
101%
Posty: 271
Rejestracja: 2007-01-20, 16:34

Post autor: jaron » 2009-01-08, 23:01

Spiryt
Do wypożyczenia miałem na myśli inną Firmę - nie z okolicy :evil:

Awatar użytkownika
rosomak
10%
10%
Posty: 16
Rejestracja: 2008-12-16, 23:24
Lokalizacja: z oparów absurdu

Post autor: rosomak » 2009-01-09, 01:59

AAbratek pisze: są na forum osoby które mają możliwości i pomagały już nie raz w zakupie/budowie "gotowca" - tylko od nich zależy czy zechcą pomóc...
zawsze pozostaje jakiś inny sprawdzony sprzedawca
Eh żeby tylko zechciały pomóc ......te które mają możliwość :D , np. zrobić takiego ABratka :D
Wszystko jest opisane , narysowane no nawet obfocone ale osoba która robi to po raz pierwszy może coś namieszać, tak więc przydał by się wykonawca ze znajomością tematu i najlepiej praktyk, który poprawił już wszystkie błędy, no i nie zdarł ......... za bardzo :mrgreen: , mnie na kieliszek chleba coś zostawił, dziecku na lizaka a i mamie coś oprócz tych zmywaków też by coś się dostało :mrgreen:
Można kupić VSOP ale żadne z powyższych pragnień nie zostało by spełnione :nie_wiem

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2009-01-18, 14:31

Siemanko chłopaki!!!! Jestem nowy i też bym sie chciał z wami bardzo serdecznie przywitać. Jak narazie studiuje to forum, chociaż bardziej trafne było by stwierdzenie "skarbnica wiedzy" :lol:

Już niedługo zaczynam składać aparature, zakupiłem już KEG 50L, jeszcze rurki, termometry, zaworki, wszystko do auta i do spawacza ktory spawa TIGiem

Pozdrawiam was drodzy kapacze!

czornulek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości