Początkujący kapacz. ;)

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
creed
10%
10%
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-02, 18:08

Post autor: creed » 2009-02-03, 19:52

winiarek5 pisze:Bumbox
ahahahah, paaadłem.

w tym poście totalnie się ośmieszyłeś i pokazałeś swój poziom. stary facet a taki dureń. w dresie czy nie. może z jakiegoś treningu wracał. i jakoś nic śmiesznego nie widzę w wypadku. podejrzewam że chłopak był w totalnym szoku i nie panował nad tym co mówi. gdybyś to przeżył zobaczylibyśmy w jakim stanie ty byś był. chłopak mógł stracić życie a ty z tego się naśmiewasz. gratuluję.

@gniady: haha wiesz powiem Ci szczerze dalej się zastanawiam nad Twoją (żeby nie było z dużej, nie.. ;)) orientacją, co Ty tak go bronisz? ;) ładne podlizywanko odchodzi. i wiesz szczerze mówiąc nie wiesz czy winiarek to nie szczypior jakiś. mnie to nie obchodzi nie przed takimi się broniło kogoś na ulicy. i wiesz co hmm pojęcie studencika jest takie że głodny biedny uchlany szczypiorek ale nie zapominaj o innych uczelniach np. mojej czyli AWF. uwierz, studenci tutaj to najsilniejsi, najsprawniejsi i można by wymieniać młodzi ludzie. więc do awfistów rzadko kto podskakuje. i gówno mnie obchodzi jaki mam poziom w Twoich oczach. gdybym się przejmował takimi jak Ty ludźmi musiał bym się chyba zabić. ;)

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2009-02-03, 19:53

zdestylować to chciałem jako prezent dla ojca ponieważ jest mistrzem w winach, robi naprawdę wyśmienite trunki
Szkoda że nie dałeś takiego tytułu swojego tematu.Kilkanaście dni temu zmarł mój tata i pomógłbym Ci z całego serca abyś mógł uszczęśliwić swojego tatę. :cry:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2009-02-03, 19:57

creed pisze:...pierd winiarek jak widać nie umie spokojnie nawet napisać zapędziłeś się wróć do lektury itd.
Za pierwszym razem creedowi poradzono aby poczytał. creed "poczytał" ale jedyny wniosek z tego czytania wyciągnął, że tu nie ma nic sensownego i prostego czyli same głupoty i pierdoły, których creed ni w ząb zrozumieć nie może.
Następnie creed się obraził.
Prostak i cham ma to do siebie, że jak czegoś nie rozumie to się obraża i wyciąga swój jedyny argument, który jako taako rozumie czyli pięści, bo myśli ( :mrgreen: ), że go obrażają.
creed pisze:...a na uczelni się nie bije psorów.
creed nam sugeruje, że ma coś wspólnego z uczelnią. Z takimi tekstami to nie ma wątpliwości, że ma: przy tablicy mopem z podłogi kredę ściera.
creed pisze:...szkoda że ludzie w wieku mojego ojca się tak zachowują. jemu na pewno nigdy nawet na myśl by nie przyszło się tak zachować.
To oczywiste, ojciec creeda nie traci czasu na czytanie, pisanie i gadanie: od razu w ryj wali :mrgreen:
@jacuś
Jak teraz wytłumaczysz swojego podopiecznego?

Starych pierdów na plewy się nie nabierze. Jeden, dwa posty; kilka zdań i jak by się nie maskował to i tak w końcu się odkryje co złoto a co g....

Pozdrawiam

Winiarek

creed
10%
10%
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-02, 18:08

Post autor: creed » 2009-02-03, 19:58

@spiryt:

cholera. przykro mi stary. straszne jest stracić kogoś bliskiego, wiem z doświadczenia.. ;(

i przyznałem przecież moja wiedza w tym temacie jest bardzo uboga. ale to nie powód do wjazdu na mnie. przyznaję że nie przeczytałem wszystkiego dlatego też te retoryczne pytania. stąd też widzisz dlaczego taki sprzęt ubogi.

pozdro, nie łam się. i jeżeli żyje Twoja mama nie opuszczaj jej. teraz Ciebie bardzo potrzebuje.. ;(

@winiarek: z tobą pierdzie zakończyłem konsultację ;) nie będę wchodził w rozmowy z kimś tak ułomnym.

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2009-02-03, 20:14

creed pisze:@winiarek: z tobą pierdzie zakończyłem konsultację ;) nie będę wchodził w rozmowy z kimś tak ułomnym.
creed myśli, że jest pępkiem świata, taki naj..., naj..., naj...; nawet nie zauważył, że nie do niego piszę :mrgreen:
creed pisze: w dresie czy nie. może z jakiegoś treningu wracał. i jakoś nic śmiesznego nie widzę w wypadku. podejrzewam że chłopak był w totalnym szoku
Ten chłopak mieszkał w sąsiedniej gminie, przez pół roku "szalał" po okolicznych drogach a prawo jazdy miał 3 miesiące.
Oczywiście, że był w szoku bo myślał, że jest młody, piękny, wszystko może i nic mu nikt nie zrobi. Policja go wcześniej kilka razy ścigała, po trzech miesiącach stracił prawo jazdy, po następnych trzech miesiącach w końcu się rozbił i jest święty spokój.
Na szczęście nikomu więcej krzywdy nie zrobił.
creed pisze:...np. mojej czyli AWF. uwierz, studenci tutaj to najsilniejsi, najsprawniejsi i można by wymieniać młodzi ludzie. więc do awfistów rzadko kto podskakuje.
To wiele wyjaśnia.
Jeśli chodzi o możliwości dyskusji czy konsultacji z tym naj... to od początku byliśmy skazani na porażkę.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2009-02-03, 20:19

@creed.Można zrobić wódkę domową na co najmniej trzy sposoby
1.prosta aparatura i bimber o maksymalnej mocy 60%
2.aparat z odstojnikami i wyrób o mocy 60-80% o zapachu i smaku nieporównywalnie lepszym.
3 kolumna frakcyjna ,na której można uzyskać wyrób o mocy 94-96% i smaku porównywalnym ze spirytusem rektyfikowanym sprzedawanym w sklepie.

Jeżeli nie chcesz inwestować zbyt dużo w sprzęt to:zbiornik z kwasiaka,dwa odstojniki,rurka chłodnicy z miedzi.Wyniesie Cię to wszystko około 500 zł.Niestety musisz zainwestować trochę własnej pracy.
Znajdź keg od piwa,taki 30L,dobrego spawacza jeżeli nie masz zdolności manualnych,niestety musisz trochę poczytać żeby mieć jako takie pojęcie o procesie destylacji bo nie jestem w stanie wszystkiego Ci napisać.Zajęło by mi to pół nocy.

@creed.-Winiarek to zasłużony user tego forum.Jeżeli nazwiesz go jeszcze raz lub jeszcze raz nazwiesz innego usera w sposób obraźliwy ,to zakończę konwersację z Tobą nieodwołalnie.Wiem że emocje ponoszą każdego,ale jeden post opisujący emocje i stosunek do współużytkowników forum wystarczy.
Ostatnio zmieniony 2009-02-03, 20:47 przez Spirit, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

creed
10%
10%
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-02, 18:08

Post autor: creed » 2009-02-03, 20:43

@spiryt: tak wiem zacząłem więcej czytać. i mam pytanie apropo tych odstojników. jeżeli chodzi tu o to o czym myślę to zbieralnik pary, tak? posprawdzałem na forum nawet na innych stronach i nie mogę znaleść o co kaman z tymi odstojników.

nie, nie pisz. ja czytam o tym już na gotowych tekstach.

ogółem to.. dziękuję ;)

tomek1962
10%
10%
Posty: 15
Rejestracja: 2007-11-02, 19:46
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: tomek1962 » 2009-02-03, 20:50

creed, naucz się czytać ze zrozumieniem, nie wiem jak na ten awf się dostałeś. Jakbyś przewertował to forum, znalazłbyś odpowiedzi na wszystkie pytania. Zwróć uwagę, że jest to forum tematyczne gdzie obrażanie kolegów forumowiczów raczej nie jest w dobrym tonie. Chcesz się wykazać to proponuję ci kamerki na wp gdzie możesz pokazać jakim jesteś złamasem.

JanK
80%
80%
Posty: 447
Rejestracja: 2008-04-27, 21:57
Lokalizacja: Z polecenia.

Post autor: JanK » 2009-02-03, 21:07

Spiryt pisze:Jeżeli nie chcesz inwestować zbyt dużo w sprzęt to:zbiornik z kwasiaka,dwa odstojniki,rurka chłodnicy z miedzi.Wyniesie Cię to wszystko około 500 zł.Niestety musisz zainwestować trochę własnej pracy.
@ Spiryt Troszkę przesadziłeś. Kolumna miedziana 35mm na zimnych palcach z baniakiem KO 30l. Kosztowała mnie niecałe 400zł.
@ creed To co poleca Spiryt możesz mieć taniej.
- Szybkowar np taki http://www.allegro.pl/item543024851_szy ... ko_98.html
- 3m rury o średnicy 8mm kupisz w firmie montującej LPG za jakieś 20-25zł.
- Wiaderko lub np. 5 litrowa puszka po piwie do włożenia chłodnicy.
- Kawałek rurki silikonowej ze sklepu AGD za jakieś 5zł.
Rurka jest do uszczelniana połączeń szybkowar rurka i pojemnik (wiadro, puszka) rurka.
Z narzędzi wiertarka i wiertło 9,5- 10mm.
Będziesz musiał jakimś kubkiem zmieniać wodę w chłodnicy.
Ps. Ten Twój pomysł z butelką PET i plasteliną jest do bani. Zmień troszkę ton.

jaron
101%
101%
Posty: 271
Rejestracja: 2007-01-20, 16:34

Post autor: jaron » 2009-02-03, 21:15

mojej czyli AWF. uwierz, studenci tutaj to najsilniejsi, najsprawniejsi


I wszystko jasne :mrgreen:

JanK
80%
80%
Posty: 447
Rejestracja: 2008-04-27, 21:57
Lokalizacja: Z polecenia.

Post autor: JanK » 2009-02-03, 21:16

Na stronie z której wziełeś rysunek są pokazane odstojniki. http://www.alkohole-domowe.com/bimber/d ... nalna.html

jacuś
40%
40%
Posty: 71
Rejestracja: 2009-01-11, 20:48

Post autor: jacuś » 2009-02-03, 21:23

Witam.
Jestem tutaj (tutaj znaczy na forum, a nie w tej branży) od niedawna, jednak przyznam szczerze zaniemówiłem w trakcie lektury tego wątku, obserwując złe emocje narastajęce po obydwóch stronach. Po co to wszystko ? Wzajemne obrażanie się, obrzucanie wyzwiskami itp. A może w takiej nieprzyjemnej sytuacji warto skorzystać z rad widniejących pod awatarem kitaferii, zwłaszcza z tej ostatniej..?

@creed w tym sporze byłem po Twojej stronie... byłem ... do Twojego pierwszego dzisiejszego posta. Wiem, że zostałeś sprowokowany, niemniej wg. mnie przegiąłeś.

@winiarek nie zamierzam tłumaczyć creeda, mimo wszystko myślę że to mądry facet i potrafi sam to zrobić.
Spiryt pisze:@creed.Można zrobić wódkę domową na co najmniej trzy sposoby ... [...i tak dalej spokojnie tłumaczy creedowi...]...
@Spiryt, swoim ostatnim postem przywracasz mi wiarę w ludzi, w ludzi z Tego forum.
Pozdrawiam Jacek.
Ps. @creed Tutaj jest troszkę o odstojnikach, deflegmatorach.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2009-02-03, 21:25

Wiercimy otworek w szybkowarze,wciskamy kawałek rurki silikonowej a następnie w tą rurkę silikonową wciskamy rurkę miedzianą.Oczywiście wszystko podwymiarowe.Uszczelnienie całkiem dobre.Oczywiście krawędzie otworów nie powinny być ostre ponieważ przetną silikon.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2009-02-03, 21:35

Ja tu jeszcze na chwilkę, z takim małym memento mori do niektórych młodych:
Młodość nie wieczność... :mrgreen:

Pozdrawiam

Winiarek

Awatar użytkownika
marchar
40%
40%
Posty: 65
Rejestracja: 2008-02-01, 21:05
Lokalizacja: okolice Otwocka:)

Post autor: marchar » 2009-02-03, 21:53

winiarek5 pisze:<...>
Młodość nie wieczność... :mrgreen:
<...>
U nas mówią:
"Starość nie Radość, młodość nie Falenica ..." :lol:
pozdrawiam Marcin

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości