WĘGIEL AKTYWNY -TEST-

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
Awatar użytkownika
forbik
40%
40%
Posty: 51
Rejestracja: 2014-01-30, 18:44
Lokalizacja: mazury

WĘGIEL AKTYWNY -TEST-

Post autor: forbik » 2014-03-27, 13:25

Witam.
A więc, jak w temacie, otrzymałem do przetestowania paczkę węgla(około 1 l) od kolegi 98%. Jako że obecnie nie mam możliwości przeprowadzenia filtrowania na filtrze, postanowiłem zrobić to w mniej zaawansowany sposób, opisywany także na forum. Jest to zalanie węgla rozrobionym spirytusem w zamkniętym naczyniu. Dodam, że w spirytusie którego użyłem, po rozrobieniu do około 50%, delikatnie wyczuwalny był zapach siarkowodoru(zgniłe jajeczka). Nie był to zapach intensywny, ale jednak wyczuwalny.
Więc zrobiłem tak:
1) Jako naczynie użyłem słoja 3-litrowego. Gdzie wrzuciłem uprzednio dobrze wyparzony i przepłukany węgiel i zalałem go 2-litrami rozrobionego spirytusu do około 48-50%.
2) Tak przygotowany słoik wystawiłem na balkon, korzystając z tego że obecnie temperatura na zewnątrz jest niska.
3) Codziennie trzy razy dobrze mieszałem całym słojem, tak aby cała zawartość dobrze się wymieszała. I tu muszę stwierdzić, że raczej robiłem to zbyt intensywnie, bo mimo to iż węgiel był bobrze wypłukany, to podczas intensywnego mieszania widocznie jeszcze się sciera i oddaje do alkoholu trochę pyłu.
4) Po trzech dobach, gdy po otwarciu zapach siarkowodoru znikł, postanowiłem odcedzić alkohol od węgla, a następnie przefiltrować.
5) Muszę przyznać, że w wyniku tego mojego intensywnego mieszania barwa alkoholu nie była zachęcająca. Ale po podwójnej filtracji przez filtr od kawy otrzymałem czysty i klarowny płyn.
6) oczywiście pozostało mi tylko sprawdzić, czy faktycznie węgiel zabrał wszystkie nieporządane zapachy. Użyłem do tego chyba najbardziej skomplikowanego i dokładnego testera zapachów, którym jest delikatny nosek mojej Ukochanej Żony. Bo wszyscy chyba wiedzą, że kobieta wyczuje każde świństwo na kilometr :lol:
7) Wynik jest taki, że otrzymany alkohol po kontakcie z tym węglem jest zupełnie bezwonny. W smaku zaś jest jakby troszkę mniej ostry, mimo że próbowałem zaraz po odfiltrowaniu.

Co do rodzaju tego wegla, to nie wiem jaki to rodzaj i jaka firma, bo dostałem go bez żadnej etykiety. Ale jak test to test.

Pozdrawiam.

P.S. W planie mam przetestować ten sam węgiel na wiekszej ilości alkoholu jednorazowo. Tak koło 7-8l.
"Alkohol jest największym wrogiem człowieka, ale w Biblii zostało napisane... ...Kochaj swoich wrogów". ~ Frank Sinatra ~

laurentp
100%
100%
Posty: 1368
Rejestracja: 2013-07-08, 22:08
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: WĘGIEL AKTYWNY -TEST-

Post autor: laurentp » 2014-03-28, 05:13

Mam filtr 1.5m węgla fi 50, w przeciwprądzie w zimie pracował doskonale bez zaworĸów nawet. [1l/h]
[węgiel od 98% :]

I ponoć wynik 32l destylatu %50 jest ok :)
[a węgiel, po wyprażniu, wraca do obiegu :) ]

Ale im bardziej panuję nad kolumną, tym mniejsza potrzeba filtra ;P

[PAMIĘTAJCIE!]
Węgiel to <cud killer> na POgony ale nie na PRZEDgony.
https://nowyekran24.com/ prawda 24h, POLSKIE forum poza zasięgiem "głównego ścieku", taki informacyjny "DETOX"!
Nienawidzę.mechaniki.Za to przemiany fazowe zaczynają mnie fascynować

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6990
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2014-03-28, 18:42

Będziemy pamiętać, dziękujemy.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Re: WĘGIEL AKTYWNY -TEST-

Post autor: Spirit » 2014-03-28, 20:00

laurentp pisze:
[PAMIĘTAJCIE!]
Węgiel to <cud killer> na POgony ale nie na PRZEDgony.
Nigdy nie zastanawiałem się nad tym, ale masz rację.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
wiking
100%
100%
Posty: 1419
Rejestracja: 2011-04-27, 01:52
Lokalizacja: Z międzyświatów

Post autor: wiking » 2014-03-30, 20:03

Mam i ja ten węgiel, ale czekam na odpowiednią ilość tzw. odpadów, wtedy go przetestuję. Do czystego bez zapachowego spirytu stosowanie węgla nie ma sensu.
Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.
&#8212; Napoleon Bonaparte

Awatar użytkownika
OLO 69
100%
100%
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-11-23, 14:01

Post autor: OLO 69 » 2014-03-30, 20:28

wiking pisze:Do czystego bez zapachowego spirytu stosowanie węgla nie ma sensu.
Moim zdaniem ma.
Przepuszczając niedużą ilość wódki będziesz wiedział, czy węgiel poprawił jej smak czy może go pogorszył. Czy zmniejszył np. ostrość czy zwiększył.
Pzdr.
OLO 69

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości