Dobór aparatury i kwestia destylacji

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
cieptas
60%
60%
Posty: 246
Rejestracja: 2006-04-30, 13:57

Post autor: cieptas » 2016-03-16, 20:27

Co z klarownością nastawu czy jak wskaźnik cukru będę miał w okolicach -4 to będzie bardzie klarowny czy powinienem coś wsypać do niego żeby się klarował?
A co ma piernik do wiatraka?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez cieptas, łącznie zmieniany 1 raz.

geodeta
10%
10%
Posty: 11
Rejestracja: 2016-03-15, 00:02

Post autor: geodeta » 2016-03-16, 20:29

Nie wiem czy wiek ma tu coś wspólnego... ale niech Ci będzie mam 30 lat :) A że pierwszy raz będę destylował mam wiele pytań, na które chciałbym poznać odpowiedzi... chociaż na te podstawowe. Bo nie chce spieprzyć zacieru i destylacji na samym starcie. A co do klarowności chodzi mi o to czy nastaw przed podgrzewaniem w kanie mam przez coś przefiltrować czy lać jak jest. Bo czytałem gdzieś że niektórzy dodają środka klarującego. Pozdrawiam

cieptas
60%
60%
Posty: 246
Rejestracja: 2006-04-30, 13:57

Post autor: cieptas » 2016-03-16, 20:34

A co do klarowności chodzi mi o to czy nastaw przed podgrzewaniem w kanie mam przez coś przefiltrować czy lać jak jest.
Raz piszesz o nastawie raz o zacierze to nie wiem jak to jest,
zacier jak nie stosujesz płaszcza grzewczego to, osisz przefiltrować (chociaż bue wiem nigdy nie filtrowalem :) )
Nastaw to osad lepiej ściągnij (jak jest).
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez cieptas, łącznie zmieniany 1 raz.

Pirat
101%
101%
Posty: 503
Rejestracja: 2010-10-28, 20:20

Post autor: Pirat » 2016-03-16, 20:38

Jeśli chcesz to uwierz mi lub nie, kiedy zaczynałem to nie czytałem nowych postów tylko całe forum od najstarszych postów-przez to oczywiście niesmaku żonki, ile ty siedzisz na tym kompie itd..., te które nie rozumiałem lub mnie interesowały czytałem po kilka razy a do tej pory nie osiągam tego co bym oczekiwał w rektyfikacji-a chciałbym! Ty zadając jedno pytanie myślisz, że wszystko już będziesz wiedział.

geodeta
10%
10%
Posty: 11
Rejestracja: 2016-03-15, 00:02

Post autor: geodeta » 2016-03-16, 20:38

cieptas pisze:
A co do klarowności chodzi mi o to czy nastaw przed podgrzewaniem w kanie mam przez coś przefiltrować czy lać jak jest.
raz piszesz o nastawie raz o zacierze to nie wiem jak to jest
zacier jak nie stosujesz palsza grzewczego to ,osisz przefiltrowac ( chociaż bue wiem nigdy nie filtrowalem :) )
nastaw to osad lepiej sciagnij ( jak jest)
O to mi właśnie chodziło zrobiłem go na cukrze i drożdżach coobra 48 i nie wiem czy będzie w tym jakiś syf bo pracują 24 h dopiero i tak na jednym wiadrze cukier z 21 spadł mi do 10 a na drugim do 5 w obydwóch mam grzałki z termostatem które trzymają temperaturę ale na jednej jest ustawiona większa na drugiej mniejsza stąd też chyba różne przerabianie cukru.

[ Dodano: 2016-03-16, 20:40 ]
Pirat pisze:Jeśli chcesz to uwierz mi lub nie, kiedy zaczynałem to nie czytałem nowych postów tylko całe forum od najstarszych postów-przez to oczywiście niesmaku żonki, ile ty siedzisz na tym kompie itd..., te które nie rozumiałem lub mnie interesowały czytałem po kilka razy a do tej pory nie osiągam tego co bym oczekiwał w rektyfikacji-a chciałbym! Ty zadając jedno pytanie myślisz, że wszystko już będziesz wiedział.
Nie ma głupich pytań pamiętaj są tylko głupie odpowiedzi :) Nie liczę, że wszystkiego się odrazu dowiem ale chce wyeliminować podstawowe błędy na starcie. Tylko prawda jest taka że na forach jest chaos nie ma konkretnego schematu postępowań który każdy może stosować są tylko wypowiedzi wielu osób nie tworzące spójności dlatego liczyłem na waszą pomoc.

Pirat
101%
101%
Posty: 503
Rejestracja: 2010-10-28, 20:20

Post autor: Pirat » 2016-03-16, 20:46

Ok wystarczy na początek poczytać same tematy, interesujący przeczytać cały.

geodeta
10%
10%
Posty: 11
Rejestracja: 2016-03-15, 00:02

Post autor: geodeta » 2016-03-16, 20:59

Wiadro linków z wymieszaną treścią o wszystkim i o niczym? No nic ale i tak dzięki za pomoc co niektórym :)! Pozdrawiam

geodeta
10%
10%
Posty: 11
Rejestracja: 2016-03-15, 00:02

Post autor: geodeta » 2016-03-16, 22:20

Spokojnie nauczę się na własnych błędach to będę w dyskusje mógł głębszą wchodzić :)! A co do odpowiedzi w moim poście nie ruszają mnie... a na rzeczową i merytoryczną dyskusje nawet nie liczyłem...

Awatar użytkownika
mlody
101%
101%
Posty: 1019
Rejestracja: 2008-06-25, 13:46
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Post autor: mlody » 2016-03-16, 22:38

Witaj.
Poważnie chcesz rzeczowo i merytoryczne rozmawiać więc oki.
Merytorycznie to najpierw fermentacja, potem klarowanie potem zalanie kany, potem rozgrzewanie, potem pierwsze 50-100ml wylej, potem odbiór do np. 30% koniec.
Druga destylacja znowu 50-100ml w kanał odbiór do powiedzmy 50% reszta pogon.
Potem albo pijesz albo czekasz i pijesz.
Tak po krótce.
Jak potrzebujesz więcej informacji to napisz pw. Podam Ci numer tel. Pogadamy.
Co do pytań które zadajesz to są z pogranicza żartu, dlatego nie chce cię tu nikt urazić i pisze na około.
Trochę więcej pokory i czytania nie zaszkodzi.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez mlody, łącznie zmieniany 2 razy.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach

nautes
50%
50%
Posty: 122
Rejestracja: 2011-05-28, 15:48

Post autor: nautes » 2016-03-20, 20:13

geodeta pisze:Wiadro linków z wymieszaną treścią o wszystkim i o niczym? No nic ale i tak dzięki za pomoc co niektórym :)! Pozdrawiam
Faq jest, ale nikt go nie czyta i wielu się potem denerwuje.
Są tam odpowiedzi na wszystkie dręczące Cię pytania. Jeśli uważasz, że nie są odpowiednio skatalogowane, na pewno forum będzie Ci wdzięczne za Twą pomoc i poświęcony czas w usystematyzowaniu tegoż.

Wielu chyba myśli, że forum działa na zasadzie subsydiowanej, bezpłatnej infolinii Biuletynu Informacyjnego Maestrii Badań Empirycznych Rektyfikacji.
To "wiadro" bywa poniekąd trudem nie wirtualnych, lecz prawdziwych ludzi włożonym w krzewienie wiedzy. Nazywanie tego w ten sposób może autorów urazić.
Przychodzisz do obcego miejsca i zamiast się trochę zorientować zdajesz pytania, na które wymagasz odpowiedzi pomimo ich istnienia. Dodatkowo nie masz czasu poprawić posta, co może być uznane za brak szacunku do odbiorcy.
I na koniec się obrażasz na tych, którzy ci zwracają uwagę.
SPOX ;)
Celowo to wszystko oczywiście przejaskrawiłem, żeby pokazać Ci, jak możesz być przez niektórych odbierany.

Ja na przykład prawie nigdy się nie rejestruję na forach. Zazwyczaj do zdobycia potrzebnych mi informacji wystarcza przeczytanie faq lub skorzystanie z wyszukiwarki.
Oczywiście jak najbardziej zachęcam do rejestrowania się i aktywnego uczestnictwa. Ale niektórym mogą się nie podobać pewnego typu zachowania i mają do tego prawo. Powinieneś to uszanować.

Nie martw się towarzyszu, pomożemy. Nawet być może odpowiemy na różne dziwne pytania, nawet te dotyczące jazdy jak tramwaj. Ale jest jedno ale. Przynajmniej ja nie odpowiem, jeśli mi się nie będzie chciało, nie będę miał czasu, lub ktoś mi się nie spodoba. Bo nie muszę.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości