Nie wiem czy sprzęt dobrze chodzi

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
Songoaudis
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2019-01-28, 16:27

Nie wiem czy sprzęt dobrze chodzi

Post autor: Songoaudis » 2019-01-28, 16:32

Witam

Posiadam taki sprzęt
Obrazek
Obrazek
Kolumna średnica:50 mm
Wysokość: 1.50 cm
14 szt palców zimnych
wypełnienie:
-sprężynki cu 0.5 l
-2 druciaki
keg 30 L grzałki 2x2kW

a teraz 2 sposoby jakie przerabiałem zacier

1 Sposób

Wlałem około 25-27L zacieru. Włączam maszynę 2 grzałki na raz czekam aż pójdzie przedgon. Wylewam 200 ml skażonego alko. Wyłączam 1 grzałkę na drugiej robi się napój. problem w tym że woda żeby utrzymać na kolumnie 79 stopni to zasuwa jak by kran otworzyć na pełna moc przepływu wody. Napój leci ogromna ilość lecz w trakcie potrafi zassać powietrze do spirali spaść nagle temperatura i trzeba odczekać około 40 sekund potrafi się tak zdążyć 3 razy. Start do kolumny zaczynam się przy temp na kegu 88 stopni i wzwyż nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Na pełnej mocy grzałki wyleci mi 93 oktany i około 3.5L (1 raz mi wyleciało prawie 4l cud)

2 Sposób
Ilość zacieru ta sama lecz przy pomocy regulatora mocy pamel sondę niestety przykleiłem do kega nie było tej samej temp co pokazywał termometr w kegu. Na 80 stopniach w kegu wyłączyłem grzałkę zostawiłem na 1 i 65% mocy było ustawione na elektronice i znów powtórka nic wcześniej nie chciało ruszyć w kolumnę temp doszła do 88 na kegu zaczyna iść w kolumnę para leci przedgon. Zlałem przedgon zaczyna się napój luksusowy leci powolutku bez szaleństw woda schładzająca przykręcona leci powolutku. Temp na kegu nie rośnie szybko ładnie się podgrzewa zacier i dochodzi moment temp ustawionej na sterowniku wyłącza grzałkę nagle słychać jak powietrze jest zasysane i temp na kolumnie spada. Sterownik załącza znowu grzałkę temp rośnie s powrotem w trakcie destylacji musiałem przyspieszyć przepływ wody i znów się zaczęło chlapanie napoju luksusowego. Tym sposobem uzyskałem napoju 3.5l 90 oktanów.

Teraz nie wiem co robić czego tak się dzieje dlaczego nie mogę uzyskać więcej napoju a po drugie nie wiem czy montować sondy w kolumnie i w kegu robić napój przez sterownik pamel. Niestety nie mogę dłużej pędzić niż 6 godz nie mam dostępu do wody bieżącej.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości