Pomoc przy wyborze destylatora

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
Dudasz
60%
60%
Posty: 261
Rejestracja: 2020-07-11, 00:46
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: Dudasz » 2020-09-27, 02:02

rzadziak1 pisze:
2020-09-26, 14:09
zbyszko pisze:
2020-09-25, 20:43
:brawa :brawa
Będziesz pan zadowolony.
Niestety na poziom zadowolenia wplywa również kwota którą jesteśmy w stanie zapłacić za zabaweczkę 🤣
Na początku myslem o takiej max 1000zl z każdym dniem spędzonym na forum i zgłębianiu tematu cena rosła jak bambus w dżungli 🤣 Juz doszedłem do ponad 3000PLN i przyznam szczerze, że aż się boję czytać dalej :stop bo nie wiem jak to się skończy :D
Witam. :jude
Skończysz tak jak mój znajomy. Kupił rok temu sprzęt za 4 tysiące, a już się przymierza do automatu za 8. :roll:

Awatar użytkownika
rzadziak1
10%
10%
Posty: 15
Rejestracja: 2020-09-16, 20:08
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska :-)

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: rzadziak1 » 2020-09-27, 14:04

Hahahaha Dudasz :lol: Przechodziły mi takie myśli po głowie, bo nigdy nie wiesz jak się sytuacja w przyszłości rozwinie ... :lol: Na dzień dzisiejszy decyzja zapadła ostatecznie 3350 :stop W nagrodę zrobię sobie wycieczkę do Brańska :smile5 Chcę osobiście poznać stwórcę mojej rakiety kosmicznej :jude

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: zbyszko » 2020-09-29, 14:39

Każdy z nas chciałby hulać wypasionym nowym autem, ale nielicznych na nie stać.
Na szczęście w naszym hobby możemy konfigurować swego "mercedesa" po kawałku.
Na początek niezbędne minimum, a potem można dokładać co dusza zapragnie.
czytam nie pytam

mariussmm
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2020-09-30, 19:07

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: mariussmm » 2020-09-30, 20:23

A co powiecie na temat tego aabratka czy warto?

https://www.olx.pl/oferta/destylator-aa ... oHzsY.html

Tomek82
40%
40%
Posty: 94
Rejestracja: 2020-02-14, 06:33

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: Tomek82 » 2020-09-30, 22:52

Siemka.

Może ktoś krótko streścić co jest lepsze i dla czego?
Przymierzam się do zakupu kolumny półkowej. Mam dwie oferty kołpaki albo sito. Sam nie wiem co mam wybrać. Może ktoś dać argumenty na plus i minus będę wdzięczny. Niektórzy z was pracowali na na każdej z tych dwóch. Wiec na pewno macie lepszą wiedzę niż ja.
Przy kołpakach mam długi termin oczekiwania wiec jak ktoś chętny do sprzedaży to proszę o kontak.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: zbyszko » 2020-10-01, 15:16

mariussmm pisze:
2020-09-30, 20:23
A co powiecie na temat tego aabratka czy warto?

https://www.olx.pl/oferta/destylator-aa ... oHzsY.html
Nie zaśmiecaj :yellowcard odpowiedź masz w temacie
viewtopic.php?f=20&t=7599&p=180125#p180125
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
rzadziak1
10%
10%
Posty: 15
Rejestracja: 2020-09-16, 20:08
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska :-)

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: rzadziak1 » 2020-10-03, 23:30

mariussmm pisze:
2020-09-30, 20:23
A co powiecie na temat tego aabratka czy warto?

https://www.olx.pl/oferta/destylator-aa ... oHzsY.html
Byłbym ostrożny przy zakupie i zdecydowanie skierował się w stronę sprawdzonego źródła,ale decyzja należydo Ciebie kolego . Pozdrawiam :cheers

Mkoniu
0%
0%
Posty: 2
Rejestracja: 2020-11-26, 11:05

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: Mkoniu » 2020-11-26, 12:01

Szanowni,

To mój pierwszy post, więc na wstępie bardzo serdecznie chciałbym się przywitać.
Mam nadzieję że piszę w odpowiednim temacie jeśli nie to prośba o przekierowanie.
Jak cześć kolegów zaczynam dopiero przygodę, po 2 miesiącach czytania i zapoznania się z postami na forum jako gość postanowiłem w końcu też poprosić o pomoc. Mam za sobą lekturę większości tematów dla początkujących i wiem po niej że wybór sprzętu kierować należy raczej w stronę kolumn typu aabratek. Przyjąłem takie założenie z uwagi na sugerowana przez kolegów łatwość obsługi w porównaniu do kolumny pot still. Dodatkowo o ile wydaje mi się zrozumiałem zasadę działania zp i odstojników (tutaj w wielu wątkach przewija się brak sensu stosowania odstojników w takim połączeniu). Osobiście nie mam zdania na ten temat ale jako nowicjuszowi wydaje mi się skomplikowane ich obsługiwanie. A pot still na allegro bez odstojników brak...

A zatem aabratek. I tu pojawia się kwestia zasobów PLN
Max to 1300.

Znalazłem na allegro 2 oferty które rozważam i mam kłopot w podjęciu decyzji.

1.
https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... 6856864305
2.
https://allegro.pl/oferta/destylator-ke ... 6764183671

Oba wydają mi się porównywalne choć opcja druga jest chyba nieco lepiej opisana.

Dodam jeszcze że zależy mi głównie aby zacząć od smakowek a dopiero potem kombinować z czyms mocniejszym. Dlatego chciałbym aby mój pierwszy sprzęt umożliwiał jedno i drugie.
Oczywiście nie szukam w tym przedziale cenowym mercedesa i jest on nieprzekraczalny. Jestem w stanie zaakceptować że nie wszystko mi się na nim uda. Od czegoś jednak trzeba zacząć więc będę wdzięczny za Wasze uwagi i opinie zarówno co do wklejonych linków jak i potwierdzenia czy kierunek mojego rozumowania przy wyborze jest słuszny.

Pozdrawiam
Mkoniu

polar
50%
50%
Posty: 132
Rejestracja: 2011-04-29, 14:22

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: polar » 2020-11-26, 14:28

Cześć, witamy na forum.
Wspominasz o braku wiedzy i doświadczenia a chcesz zacząć od smakówek. To kiepskie połączenie. Oprócz tego pokazujesz sprzęt właśnie do mocniejszego niż do smakówek.
Osobiście uważam, że zabawa ze smakówkami zaczyna się dopiero gdy poznasz zasady procesu i tu głównie wiedza ale również praktyka, na początek z czymś mocniejszym :-)

Mkoniu
0%
0%
Posty: 2
Rejestracja: 2020-11-26, 11:05

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: Mkoniu » 2020-11-26, 14:55

Hej dzięki za opinie. Faktycznie może nieprecyzyjnie określiłem. Chodzi mi o to że chciałem na początek przerabiać nastawy owocowe i otrzymywać pewnie koło 60% bimbru z posmakiem owoców. Kiedyś taki próbowałem i był super. Bałem się że do wysokiego procentu trzeba właśnie super wiedzy. Ale jeśli polecasz od tego zacząć to chętnie spróbuje.
Czy masz jakieś zdanie o sprzęcie który wklejam?

Pozdrawiam
Mkoniu

roman0012
30%
30%
Posty: 37
Rejestracja: 2018-12-27, 00:23

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: roman0012 » 2020-11-26, 15:40

Zobacz ten wątek.
viewtopic.php?f=11&t=7626
Kolumna z drugiego linku który podałeś jest od tego samego producenta.

Awatar użytkownika
rzadziak1
10%
10%
Posty: 15
Rejestracja: 2020-09-16, 20:08
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska :-)

Re: Pomoc przy wyborze destylatora PODZIĘKOWANIE DLA AKASA !!!

Post autor: rzadziak1 » 2020-12-16, 13:29

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim kolegom Zbyszko i innym za cenne porady przy wyborze destylatora :jude
Sugerowaliście żeby rozważyć możliwość zakupu u sprawdzonych producentów a jednocześnie naszych kolegów z forum :jude
Dzięki temu trafiłem na kolegę Andrzeja (AKAS) :1st

Bardzo się cieszę ponieważ poza tym że miałem przyjemność osobiście poznać jednego z największych fachowców tej branży , to na dodatek fantastycznego, szczerego, uczciwego i dobrego człowieka.
Zapewniam, że jako sprzedający nigdy nie zostawi was bez pomocy i zawsze kiedy tylko będzie mógł odpowie wyczerpująco na nurtujące pytanie :brawo
Skąd to wiem??? Bo znam się na ludziach i wiem co piszę :!:
Nie można tego niestety powiedzieć o większości sprzedających którzy już po wystawieniu paragonu maja Cię głęboko w ... (wiemy gdzie)
A teraz coś o sprzęcie: :D
Kolumna ø60,3 mm, zbiornik 50 l, sterownik S-D2, grzałka 2x2kW, bufor stabilizujący 2l, OLM , katalizator miedziany h=250mm.
Wykonanie mistrzostwo :1st
Spawy, detale ,drobiazgi perfekt :1st
Opisy, obsługi wszystkiego, szczegółowe instrukcje krok po kroku, poradniki :jude
Nagle wszystko stało się jasne przy obsłudze. Jak przez kalkę cały proces zgodny z tym co napisał Akas :1st
Polecam z czystym sumieniem :1st
Lepiej poczekać na swoje wymarzone cacko dwa razy dłużej i cieszyć oczko oraz nosek kapiącymi kryształkami niż wq się :wallangry :furious :argue za nieprzemyślane decyzje :beer
Chciałbym przestrzec wszystkich przed pochopnymi zakupami pod wpływem emocji związanych z pośpiechem, pięknymi opisami, zdjęciami jak z pierwszych stron kolorowych czasopism, bo potem może boleć :wallangry
Ja na szczęście uniknąłem walenia głową w mur :-) :D
Pozdrawiam serdecznie wszystkich :D

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: NeRWuS » 2020-12-16, 13:46

Gratuluję. Nie chcę się wtrącać i "przygadywać", ale od siebie dodam, że można było się pokusić o większą grzałkę, by szybciej rozgrzać wsad - ma to jednak sens tylko przy cukrówkach. W innych przypadkach raczej nie wykorzystasz tego, bo się może przypalić :)
Ja co prawda nie kupowałem sprzętu u w/w producenta, ale skoro on (jak i wielu innych) utrzymuje się tutaj na forum od długiego czasu, to o czymś musi to świadczyć. Po drugie to długi czas oczekiwania to poniekąd "wyznacznik" - znaczy, że albo jest tak tanio, że warto czekać, albo jest tak dobrze (i tanio), że warto czekać :)
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

Awatar użytkownika
rzadziak1
10%
10%
Posty: 15
Rejestracja: 2020-09-16, 20:08
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska :-)

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: rzadziak1 » 2020-12-16, 19:37

NeRWuS, wbrew pozorom wsad 44 l grzeje się bardzo szybko, poza tym zawsze jest coś do zrobienia w bliskiej odległości :)
Moim celem póki co jest testowanie "miodu" z owoców :P Dostatek ich u mnie :D
Zapomniałem dodać że montaż i demontaż kolumny na poszczególne elementy to sama przyjemność :1st
Uwielbiam majsterkować wiec nie poszedłbym spać gdybym jej po przywiezieniu nie rozebrał na drobne elementy i nie zajrzał w każdą dziurę :mrgreen:
Ceny w zależności od zamówionego lub proponowanego zestawu . Naprawdę warto nawet i kwartał poczekać :oki :-)

Awatar użytkownika
rzadziak1
10%
10%
Posty: 15
Rejestracja: 2020-09-16, 20:08
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska :-)

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: rzadziak1 » 2020-12-29, 21:43

NeRWuS pisze:
2020-12-16, 13:46
Gratuluję. Nie chcę się wtrącać i "przygadywać", ale od siebie dodam, że można było się pokusić o większą grzałkę, by szybciej rozgrzać wsad - ma to jednak sens tylko przy cukrówkach. W innych przypadkach raczej nie wykorzystasz tego, bo się może przypalić :)
Ja co prawda nie kupowałem sprzętu u w/w producenta, ale skoro on (jak i wielu innych) utrzymuje się tutaj na forum od długiego czasu, to o czymś musi to świadczyć. Po drugie to długi czas oczekiwania to poniekąd "wyznacznik" - znaczy, że albo jest tak tanio, że warto czekać, albo jest tak dobrze (i tanio), że warto czekać :)
Przepraszam NerWuS, że nie napisałem tego od razu , ale nie byłem świadomy :jude
Grzałka z KO 3 x 2 kW (domyślnie wyprowadzone dwa przewody po 2 kW) , trzeci obieg o mocy 2 kW zostaje na zapas. :beer

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości