Pomoc przy wyborze destylatora

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
MaToLeOn
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2020-05-20, 12:04
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: MaToLeOn » 2020-05-23, 19:35

Cisza zapadla. Myślałem, ktoś coś, podpowie.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: magas » 2020-05-23, 20:22

To nie jest łatwe, ale nie wybranie maszyny, czy sposobu, trudne jest poznanie twoich kubków smakowych i wiedzy o smaku. Wiedza o smaku to np. czy wiesz jak smakuje smakówka, jeśli wiesz, to która śliwowica ci smakowała, czy wiesz, że destylacja odbywa się po fermentacji, czyli nawet jak uzyskasz super smaczki owoców, to są to owoce po fermentacji, a może tobie chodzi o wódki, które będą miały bardziej czysty smak owoców, to może zalewanie owoców spirytusem bez fermentacji i tu już trzeba maszynki co zrobi też czysty spirytus itd. itd. itd można zadawać pytania bez końca, to może ty chłopakom powiedz jaki alkohol ci super smakował, co preferujesz itd. będzie łatwiej.

Awatar użytkownika
Doody
100%
100%
Posty: 1226
Rejestracja: 2017-01-04, 20:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: Doody » 2020-05-23, 23:47

magas szacun za tą odpowiedź :drinks
Pozdrawiam
Darek

MaToLeOn
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2020-05-20, 12:04
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: MaToLeOn » 2020-05-26, 00:26

I tu mnie kolego zatkało.
Uproszczajac destylacja jest następstwem fermentacji powiedzmy zrobienia wina choc ponoc wino jest tylko z winogron. Powiem szczerze nie wiem czy sliwowice ktore pijalem byly wytworzone przez destylacja "winka" sliwkowego czy była to tylko.maceracja.
A co lepsze? Co bardziej smaczne i aromatyczne? Oczywiście bez dodatku jakichś zaprawek smakowych.

Awatar użytkownika
fuutro
101%
101%
Posty: 561
Rejestracja: 2014-02-26, 02:18
Lokalizacja: małopolska

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: fuutro » 2020-05-26, 16:45

I tu znów uzyskasz wybitną odpowiedź - zrób każdą z opcji i porównaj. Każdemu z nas smakuje zasadniczo co innego.
Na dobrą sprawę pasowałoby fermentować owoce a nie tylko wino owocowe zrobić.
Nie dowierzaj wszystkiemu co czytasz. Pozwól jednak swojej wyobraźni w to wierzyć. Wyobraźnia prowadzi własne życie równoległe do Twojego, realnego. Wyobraźnia może poszerzyć granicę świata.
M. Sandemo

MaToLeOn
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2020-05-20, 12:04
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: MaToLeOn » 2020-05-26, 19:53

Dziekuje za porade. Lecz nie bede kupowac kazdego typu aparatury aby się o tym przekonać. Rozumiem, ze na potstillu będzie bardzo owocowe lecz najmniej czysty alkohol i uzyskamy tyle alkoholu. Zimne palce tu widzę zdania są podzielone. Aabratek najczystsza czystość alkoholu wręcz spirytusu. Możliwa maceracja śliwek (owocow) alkoholem. Rozumiem, ze aabratka można troszke rozbebeszyc nie wiem czy wyjąć wypełnienie czy skrócić kolumnę i na pewno alkohol będzie owocowy lecz nie tak czysty.
Wszystko skłania mnie do aabratek. A powiedzcie prosze co jest nie tak z zimnymi palcami? Niby też czysty alkohol leci od początku do końca destylacja ok 94% ale jak dla mnie smakowo nie takie.

Rozumiem fermentować owoce. Dzikie drożdże ze skórki bez dodatku wody ewentualnie do 10% cukru w stosunku do masy owoców. Będę próbować.

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: magas » 2020-05-26, 21:06

Aabratek jest uniwersalny, może posłużyć do zrobienia czystego spirytusu 96% +, pod warunkiem że zrobił ci go ktoś z wiedzą i uczciwie podszedł do bechów i podzespołów, ale może też udawać prosty aparat, wszystko będzie zależało jak mu ustawisz moc grzania i szybkość odbioru.

Nutcracker
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2020-08-31, 20:48

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: Nutcracker » 2020-09-20, 18:30

Pozwolę sobie poprosić o ocenę tego rządzenia z olx-a https://www.olx.pl/oferta/destylator-m ... GhIqb.html
Urządzenie dla początkującego.
Pozdrawiam serdecznie,
Nutcracker.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: zbyszko » 2020-09-20, 23:56

Nie rozumiem co ciebie zainteresowało w tej ofercie?
Nawet motur z ostatniej fotki nie nadaje się dla początkującego :D .

I awatar skubnąłeś koledze:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=3147
czytam nie pytam

Dudasz
60%
60%
Posty: 261
Rejestracja: 2020-07-11, 00:46
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: Dudasz » 2020-09-21, 09:03

Nutcracker pisze:
2020-09-20, 18:30
Pozwolę sobie poprosić o ocenę tego rządzenia z olx-a https://www.olx.pl/oferta/destylator-m ... GhIqb.html
Urządzenie dla początkującego.
Gościu w ogłoszeniu napisał, że destylator miedziany. Ja widzę zbiornik KO, o ile to KO. Chyba, że to tylko płaszcz z KO? Poza tym, nie ma sensu kupować całego miedzianego, KO do czystego 96% wystarczy, a i cena powinna wtedy być niższa. :oki Chyba, że zamierzasz robić głównie owocówki, wtedy można by się zastanowić, chociaż niech tu się wypowiedzą ci, co robią. Na zdjęciach nie widać całej kolumny (chyba że coś przegapiłem), więc też ciężko się wypowiedzieć. Na stronach polecanych przez nasze forum masz tańsze sprzęty na początek, a jak już się zastanowisz co chcesz i do czego, to zawsze możesz rozbudować, albo kupić droższy sprzęt. :wink: Pamiętaj, że jak kupisz coś zrobione byle jak, to ciężej ci będzie sprzedać. Ale to wszystko tylko zdanie początkującego. :roll: Pozdrawiam.

P.S. Ja bym nie kupował na olx. Nie ma tam ochrony kupującego. Także z reklamacjami będziesz mógł się udać... nigdzie? :jude Chyba, że to ogłoszenie sklepu/firmy, ale to i tak bym uważał.

Nutcracker
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2020-08-31, 20:48

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: Nutcracker » 2020-09-21, 19:59

zbyszko pisze:
2020-09-20, 23:56
Nie rozumiem co ciebie zainteresowało w tej ofercie?
Nawet motur z ostatniej fotki nie nadaje się dla początkującego :D .

I awatar skubnąłeś koledze:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=3147
Głównie to, że mam blisko do wykonawcy-sprzedającego i mogę podjechać i obejrzeć.
"Motur", wyrypny, dałbym rady. :D
Awatar - coś na oczy mi naszło i splagiatowałam kolegę, przepraszam. Już usunięty.
Pozdrawiam serdecznie,
Nutcracker.

Nutcracker
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2020-08-31, 20:48

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: Nutcracker » 2020-09-21, 20:10

Dudasz pisze:
2020-09-21, 09:03
Gościu w ogłoszeniu napisał, że destylator miedziany. Ja widzę zbiornik KO, o ile to KO. Chyba, że to tylko płaszcz z KO? Poza tym, nie ma sensu kupować całego miedzianego, KO do czystego 96% wystarczy, a i cena powinna wtedy być niższa. :oki Chyba, że zamierzasz robić głównie owocówki, wtedy można by się zastanowić, chociaż niech tu się wypowiedzą ci, co robią. Na zdjęciach nie widać całej kolumny (chyba że coś przegapiłem), więc też ciężko się wypowiedzieć. Na stronach polecanych przez nasze forum masz tańsze sprzęty na początek, a jak już się zastanowisz co chcesz i do czego, to zawsze możesz rozbudować, albo kupić droższy sprzęt. :wink: Pamiętaj, że jak kupisz coś zrobione byle jak, to ciężej ci będzie sprzedać. Ale to wszystko tylko zdanie początkującego. :roll: Pozdrawiam.

P.S. Ja bym nie kupował na olx. Nie ma tam ochrony kupującego. Także z reklamacjami będziesz mógł się udać... nigdzie? :jude Chyba, że to ogłoszenie sklepu/firmy, ale to i tak bym uważał.
Dziękuję za komentarz.
Jak pisałem mam blisko z wrocka do sprzedającego więc mogę obejrzeć a co zobaczę to opiszę za jakiś czas na forum.
Co będzie robione?, głównie nalewki, choć możliwe, że posłuży do ekstrakcji olejków eterycznych.
Oczywiście, od początku jest rozważana opcja ze sklepu forumowego.
Pozdrawiam serdecznie,
Nutcracker.

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: zbyszko » 2020-09-21, 20:25

Chłopie odpuść.
Niech na oglądaniu się skończy, pacjent nie ma pojęcia o destylacji olejków eterycznych.
1 termometr piecowy
2 reg. temp. sterowana na zasadzie wł/wył.
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
rzadziak1
10%
10%
Posty: 15
Rejestracja: 2020-09-16, 20:08
Lokalizacja: Puszcza Kampinoska :-)

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: rzadziak1 » 2020-09-21, 23:28

Najniższe ukłony dla Szanownych Forumowiczów :-)
Czytałem ponad tydzień interesujące mnie tematy na forum.
Zamierzam nabyć jedo urządzenie z poniższych , jednak chciałbym prosić was o ocenę które wybrać i dlaczego akurat to.
https://allegro.pl/oferta/zestaw-aabrat ... 6756671831

http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-856.html

https://aabratek.pl/produkty/783/elektr ... yczki.html

https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... 4291fbf951

https://www.olx.pl/oferta/destylator-aa ... dbcd6a6412

Najbardziej interesowałoby mnie cacko przy którym nie będę musiał stać i pilnować kilka godzin całego procesu i coś co by się ewentualnie samo wyłączyło jeśli zapomnę się podczas koszenia trawy.
Głównie chodzi i czysty wezwonny 90%+ z możliwością poeksperymentowania.
Dziękuję z góry za cenne rady :D

Awatar użytkownika
Benek
101%
101%
Posty: 239
Rejestracja: 2005-12-25, 10:51
Lokalizacja: Mazury

Re: Pomoc przy wyborze destylatora

Post autor: Benek » 2020-09-21, 23:39

90% spirytus nie jest ani czysty, ani bezwonny.

Żaden z linków się nie otwiera.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości