Filtrowanie przez węgiel

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
bungalow
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2018-05-06, 17:26

Filtrowanie przez węgiel

Post autor: bungalow » 2019-09-09, 14:41

Witam. Przepraszam jeśli powielam temat ale czytałem i dużo jest tego. Otóż chciałbym spróbować przefiltrować mój bimber. Do tej pory przepuszczałem go 2 razy i był dobry w smaku (ale jak wiadomo "lepsze jest wrogiem dobrego"). Mój kolega poczęstował mnie jeszcze lepszym, przy czym twierdził że oczyszczał go węglem. Inny kolega twierdzi że po tak oczyszczonym bimbrze mimo lepszego smaku boli głowa (czy słyszał ktoś o tym? Podobno po moim nie mieli kaca ale po tamtym mieli). Czytałem że są dwa sposoby na oczyszczenie węglem. Pierwszy rozpuścić i mieszać przez kilka dni, czekać na wyklarowanie się... No i drugi sposób to kolumna z wypełnieniem węglem. Ja osobiście skłaniam do kolumny. Ktoś może podesłać mi link gdzie kupić kolumnę (jaka będzie dobra) i jaki rodzaj węgla użyć? No i jak tego użyć, jakie stężenie najlepsze, i czy trzeba chłodzić przed filtracją...

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Filtrowanie przez węgiel

Post autor: Citizen Kane » 2019-09-09, 16:50

:arrow: https://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=50

Ogólnie to polecam odwiedzenie :arrow: FAQ bo o węglu jest trochę na forum do :book

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości