Używany sprzęt dla początkującego

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
mateusz.klimek.3
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2020-04-23, 07:13

Używany sprzęt dla początkującego

Post autor: mateusz.klimek.3 » 2020-04-23, 07:50

Witam, chciałem się odrazu przywitać, forum przeglądam od około tygodnia, na początku chciałem kupić mini pot still za 400 zł potem dużego pot still, zależy mi na jak najczystszym alkoholu bez odoru, ponieważ jak kupię od miejscowych bimber to taki drożdżak, że lepiej kupić wódkę ze sklepu. Mniejsza o to, czytając forum zdecydowałem kupić aabratek, na początek i jako mój pierwszy bimber będę robić zwykły zacier z drożdży i cukru, potem napewno cukrówki i ala whisky. Znalazłem 2 oferty
https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... e=facebook

Oraz używany sprzęt
https://www.olx.pl/oferta/destylator-ke ... Ck1vd.html

Czy któryś z tych sprzętów, nada się później do zacieru z owoców, chyba nie mają termometr w keglu, oraz do dalszej rozbudowy naprzyklad w system OLM, niestety nie mam znajomego spawacza który uspawa graty, muszę kupić gotowy zestaw. Proszę o poradę ewentualnie podesłanie gotowego zestawu który nada się później do owocówek oraz do rozbudowy tak do kwoty 1700 zł, ponieważ muszę dokupić papugę, alkoholomierz, filtr węglowy itp, chciałbym się zamknąć że wszystkich w okolicach 2 tys.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


roman0012
30%
30%
Posty: 37
Rejestracja: 2018-12-27, 00:23

Re: Używany sprzęt dla początkującego

Post autor: roman0012 » 2020-04-23, 10:57

Ze swojej strony polecę sprzęt forumowowego kolegi @kula. Tu masz adres http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-858.html
Dorzuć parę złotych i weź keg 50l. Sprzęt na złączach SMS to w przyszlosci zamontujesz olm czy bufor. Filtr węglowy nie będzie Ci potrzebny. Znajomy ma sprzęt od pulse86 i też jest zadowolony.

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Używany sprzęt dla początkującego

Post autor: NeRWuS » 2020-04-23, 22:50

Napisz do niego - jeśli chcesz się zamknąć w 1700zl to wyrzuć filtr miedziany(do nastawu z cukru jest on mało potrzebny), a weź keg 50L (ocieplony). Złącza SMS dadzą możliwość rozbudowy (ale to już było napisane).
Z czasem OLM, bufor, może przedłużka kolumny
Papuga to zbędny wydatek wg mnie tak samo jak filtr węglowy - uwierz że póki nie zrobiłem pierwszego procesu na Aabratku od Kuli, to też myślałem że chce filtr węglowy :)
Co do alkoholomierza, to polecam taki z wbudowanym termometrem by zrobić korektę, lecz do tego potrzeba długiej menzurki :) tutaj polecam naszego drugiego użytkownika forum(98%) i jego sklep www.bimberhobby.pl
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Używany sprzęt dla początkującego

Post autor: zbyszko » 2020-04-25, 00:56

@ mateusz.klimek.3
Witaj na forum, nie spiesz się z wyborem, doczytaj jeszcze trochę, a sam zrozumiesz, że gadżety o których piszesz są zbędne i lepiej zainwestować w sprzęt do rozbudowy, jak piszą koledzy.
Kula jest elastyczny i na pewno podpowie ci od czego zacząć.
Linkowanych mijaj szerokim łukiem.
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
erni87
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2022-11-08, 00:49
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Używany sprzęt dla początkującego

Post autor: erni87 » 2022-11-23, 11:59

Koledzy będę przymierzał się do zakupu Aabratka. Chciałem podpytać czy warto odkupić używany sprzęt?
Na co zwracać uwagę przy zakupie używanego sprzętu?
Jak wygląda eksploatacja takiego sprzętu tj. jakie są koszta, czy są części które się psują lub zużywają? Doczytałem, że sprężynki należy wymienić raz na rok.

A może ktoś z forum zamierza wymienić sprzęt na lepszy model i będzie chciał się pozbyć swojego?

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Używany sprzęt dla początkującego

Post autor: zbyszko » 2022-11-23, 19:41

Jeżeli nie masz pojęcia o destylacji to omijaj wszelkiego rodzaju okazje.
Ten co linkowałeś jest od naszego kolegi, możesz brać, tylko dopytaj o szczegóły typu termometry , regulator, wypełnienie. Żeby nie było że ktoś sprzedaje samą rurę z kegiem. Wynegocjuj cenę i bierz.
Na lakoniczne pytania odpowiem tak samo:
1. Normalnie
2. Umiarkowane
3. Nie
4. Nie
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6988
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Używany sprzęt dla początkującego

Post autor: magas » 2022-12-06, 21:22

Mało sypiam, brak czasu, a mam osobę co potrzebuje kupić na Allegro kolumnę, niski koszt, bez elektroniki zaawansowanej, ale poprawne termometry, macie jakieś sprawdzone kolumny, mam linki w telefonie które mi znajomy podsyła, ale ja nawet teraz jak to piszę to ledwo widzę na oczy, jutro powklejam, jak macie coś poprawnie zrobione to poproszę tu, to ja tylko dam mu link do tematu, link i jakie są plusy i minusy.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości