Cena wyrobu gotowego produktu.

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
DobryKocur
20%
20%
Posty: 23
Rejestracja: 2020-05-10, 17:01

Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: DobryKocur » 2020-06-06, 12:39

Cześć, czy ktoś z was liczył ile wydaje na jednorazową destylację? Cukier, prąd/gaz, drożdże, owoce, woda i co jeszcze używacie.
W jaki sposób minimalizujecie te koszty choćby poprzez masowe zamówienia cukru czy zakup prosto z cukrowni. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: NeRWuS » 2020-06-06, 13:28

Ja to liczyłem pewnego razu. Ale liczyłem tak, że wszystko zaokrąglałem "do góry". Co do masowych zamówień, to jak pewien pracownik cukrowni złożył w moim imieniu zamówienie na 250kg cukru, to powiedzieli mi...
... 2,40zł/kg i pakowane po 25kg. Ja za 2,2zł/kg w Makro kiedyś brałem i była to stała cena (pakowane po 2kg), także nie udało mi się załatwić taniej. Jeśli chodzi o "promocje" to raz udało mi się dostać cukier nierafinowany(?) - jakoś tak. Chodziło, że był to zwykły cukier "biały" ale jeszcze przed poddaniem procesu wapnowania i innych obróbek chemicznych - no wyglądał bardziej na cukier brązowy niż biały. Co prawda drożdże pracowały wzorowo(czas fermentacji był krótszy gdzieś o pół dnia), ale uzysk był taki sam, więc ogólnie to jakby nie fakt, że miałem go za 1zł/kg to bym nie ma sensu się bawić.
Wracając do tematu kosztów, to liczyłem wszystko "do góry". Miałem na celu policzenie kosztów ile wujka kosztowała produkcja płynu do dezynfekcji. Cukier kupił po 1,9zł/kg. Ostatnie 25kg miał z biedronki po chyba 1,5zł/kg, ale dla ułatwienia wszystko policzone jako ten droższy. Chciał z ciekawości zobaczyć ile wychodzi po dodaniu prądu czy wody. Nastaw miał około 300L, robiony na Aabratku z KEGiem 50L. 7 procesów (pisałem o tym gdzieś indziej - ostatnie 100L z tego tańszego cukru mi się strasznie pieniło i nic nie pomagało, dlatego musiałem mocno zmniejszyć moc grzania i zrobić z tego surówkę, a wsadu nie mogłem dać więcej niż 30L - wydłużył się czas procesu, ale spadła moc - dla prostoty zostawiłem ten sam koszt prądu na proces), także to ilość procesów podbiła cenę (. Wrzucam poniżej screen i link do Excela jak to policzyłem.

Link do obliczeń: https://drive.google.com/file/d/1rGeHuP ... sp=sharing
Załączniki
aaa.png
Screen z Excela po podliczeniu kosztów
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

DobryKocur
20%
20%
Posty: 23
Rejestracja: 2020-05-10, 17:01

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: DobryKocur » 2020-06-06, 13:38

Jakich użyłeś drożdży oraz co do klaru? Za cukier zapłaciłem 50zł za 20kg w biedronce. Sam mam keg 50l, ale dopiero kolejny nastaw będę liczyć. Jeszcze jedno pytanie, jak dawno temu to liczyłeś?

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: NeRWuS » 2020-06-06, 14:16

liczyłem to w marcu - aczkolwiek cena za prąd to bliżej 80/gr za kWh niż złotówka. Co do cukru, to wpisałem cenę jaką mi wujek podał. Jeśli chodzi o wodę, to on mieszka na wsi i ma własną oczyszczalnię - u teściów jak mają już podłączenie do kanalizacji, to muszą płacić za ścieki (liczone na podstawie ilości wody i cena wzrasta dwukrotnie. Drożdże to alcotec 48h pure kupione na akcji forumowej (w wielkim opakowaniu 1kg). Wg organizatora to są dokładnie te drożdże, ale spakowane w jedną dużą paczkę, a nie w małe paczki na 25L W dziale giełda jest ten temat (obecnie można kupić paczkę 1350g za 75zł + dostawa). Klar kupiłem u naszego forumowego sprzedawcy jakim jest 98%(swoją drogą - tylko u niego kupuję, bo ma wszystko co tylko mogę potrzebować). Kupiłem ten klar. Koszt takiej produkcji zależy od wszystkiego. U nas główną cenę zrobił cukier i prąd - aczkolwiek cukier wyszedł w miarę tanio (normalnie płacę 2,5zł/kg bez promocji w zwykłym sklepie), a prąd jest mocno zaokrąglony do góry (proces raczej trwa mniej niż 9 godzin, grzanie z mocą 6kW nigdy nie trwał pełną godzinę - raczej koło 45min). Wszystko było by poznać raczej ile max mogło to wynieść, a w realu wyszło taniej :)
Co do daty obliczeń, to tym bym się nie sugerował - jak już pisałem to ceny na "kubik" wody czy za kilowatogodzinę podbija cenę za litr (no i cukier, ale tu raczej w całej Polsce jest stała cena, a woda czy prąd już się może mocno wahać)
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

DobryKocur
20%
20%
Posty: 23
Rejestracja: 2020-05-10, 17:01

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: DobryKocur » 2020-06-06, 23:36

Tak czy siak ceny ulegają zmianie, więc warto chociaż rok zaznaczyć. :)

Awatar użytkownika
erni87
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2022-11-08, 00:49
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: erni87 » 2022-11-16, 05:47

Witam Pasjonatów!

Jestem tu nowy ale nie całkiem świerzak w temacie produkcji % trunków 😉

Moje ogólne doświadczenie oceniam na średnie.
Ze 3 lata temu zacząłem warzenie piwa początkowo z brewkitu a obecnie ze słodów z zacieraniem (posiadam kociołek Coobra).
Proces fermentacji nie jest mi obcy.

W tym roku wziąłem się też za zrobienie pierwszego wina i nastawiłem kilka gąsiorów z winogronem ciemnym, jasnym i dzika różą.

Jako że nastają ciężkie czasy zgłębiam wiedzę na temat destylacji, rektyfikacji i zastanawiam się:
wejść czy nie wejść w tą wysoko %% przygodę?😉

A mianowicie chodzi mi o to czy przy obecnych cenach prądu oraz cukru to się nadal opłaca (1kg cukru 6zl)??
Koszt zwykłej cukrówki w porównaniu do ostatnich Waszych kalkulacji wzrósł min.3-krotnie. Jeśli nie mamy własnych owoców, warzyw na ogrodzie to kupno w markecie również nie jest opłacalne. Ja nie robiłbym wina z kupnych winogron bo się nie opłaca. Podobnie dzika róża- owoc z pola darmowy, trochę cukru, drożdże winiarskie za 5zl i gotowe.

Ponadto koszt zakupu sprzętu to około 2-2.5tys zł?
Kiedy, w jakim czasie mi się to zwróci? (Przyjmując dostępny czas: pędzenie 2x w tygodniu sobota, niedziela po 10-12h).

Przyznam, że jak zaczynałem warzenia piwa to koszt pierwszego sprzętu tj: fermentorów, rurek, wężyków, cukromierza, kapsli, korkownica itd itp + używanego kociołka Coobra nie był taki duży jak samej kolumny Aabratek!

Ahaaa no bo stwierdzam.. po przestudiowaniu tego + czarnego forum, że raczej wiem co chcę: kolumna Aabratek z OLM będzie chyba najwłaściwsza dla mnie?
Oczekuje jak najprostszej intuicyjnej obsługi urządzenia, szybo kapiącego i czystego spirytusu to raz! A po dwa czasami jakiś prosty bimberek z ziemniaków, zboża, ryżu czy przedestylować nieudane winko.

Sorki za przydługawy wstęp ale chciałem się troszkę przedstawić 😉 Ogólnie pytanie czy to się nadal opłaca?
Pozdrawiam Erni

kwik44
100%
100%
Posty: 1567
Rejestracja: 2013-09-07, 19:30

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: kwik44 » 2022-11-16, 06:12

Wiesz, dla mnie to hobby/pasja. A hobby/pasja tanie nie jest i nie będzie. Sam sobie musisz odpowiedzieć czym "bimbrownictwo" jest dla ciebie. Mnie interesuje jakość trunku. Czasy gdy "nie ważne co, byle trzepało" u mnie już dawno minęły... Więc z tego punktu widzenia koszt jest dla mnie sprawą drugorzędną...

Awatar użytkownika
jakis1234
50%
50%
Posty: 176
Rejestracja: 2020-05-11, 11:54
Lokalizacja: opolskie

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: jakis1234 » 2022-11-16, 11:52

Nie, nie opłaca się i nie po to robimy.
To jest dla nas, jako hobby, nowe doświadczenie i przy okazji uzyskanie dobrych wyrobów.
Wyrób mocnego alkoholu w Polsce jest w ogóle zabroniony, a sprzedaż to już poważna sprawa.
Pozdrawiam z opolskiego.

Awatar użytkownika
erni87
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2022-11-08, 00:49
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: erni87 » 2022-11-16, 13:31

kwik44 - wiem, dlatego nie bez powodu zarejestrowałem się na forum pasjonatów 😉 Jak wspomniałem również spędzam wolny czas na warzeniu piwa i robieniu winka. Tak więc nie rozumiem skąd te uszczypliwości. Jak zaczynałem przygodę z piwowarstwem to również interesowała mnie cena wyrobu uwarzonego w domu bo ceny piw kratowych są drogie. Mogę sobie uwarzyć ulubioną Ipke, Apke czy Stouta za 3-4zl/0.5l a nie muszę kupować kraftów w sklepie za 10-15zl. A że cena własnego wyrobu jest bardzo atrakcyjna a piję dużo piwa to zdecydowałem się kupić profesjonalny kociołek do warzenia piwa zamiast warzyć na kuchence na zwykłych garach.

Zadałem konkretne pytanie odnośnie wyrobu spirytusu - jakbym chciał jakościowo dobry spiryt to poszedłbym kupić w sklepie. Nie powiesz mi chyba, że w domu na pot stillu czy aabratku pędzisz lepszy jakościowo destylat niż fabryka. Fabryczny spirytus 96.6% nie ma smaku aby go degustować jak piwo czy wino tak więc zasadnym jest pytanie o koszt produkcji destylatu jakościowo zbliżonego do tego z fabryki.

jakis1234 - wiem, znam postawę prawną. Tylko nie rozumiem co robisz na tym forum skoro jesteś taki prawy człowiek. Nie spodziewałam się tak głupich odpowiedzi 😥

Jak opisałem i przedstawiłem się post wyżej wynika chyba jasno, że też jestem hobbystą i rozwijam swoją pasję od piwa, przez wino do bimberku być może.
A pomyślałeś o tym, że pytam o koszt wyrobu w obecnych czasach bo zastanawiam się czy inwestować w drogiego aabratka czy może wystarczy mi zwykły pot still?

jurii
90%
90%
Posty: 643
Rejestracja: 2010-04-06, 22:55
Lokalizacja: Parczew

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: jurii » 2022-11-16, 13:34

erni87 pisze:
2022-11-16, 13:31

Zadałem konkretne pytanie odnośnie wyrobu spirytusu - jakbym chciał jakościowo dobry spiryt to poszedłbym kupić w sklepie. Nie powiesz mi chyba, że w domu na pot stillu czy aabratku pędzisz lepszy jakościowo destylat niż fabryka. Fabryczny spirytus 96.6% nie ma smaku aby go degustować jak piwo czy wino tak więc zasadnym jest pytanie o koszt produkcji destylatu jakościowo zbliżonego do tego z fabryki.
Błądzisz. To, co w sklepie ma tylko 95%, zawiera od cholery syfu bo przemysłowo w procesie ciągłym nie mogą tego oczyścić tak jak Ty w domu. Destylat domowy jest czystszy od spirytusu dostępnego w Sklepie. Poszukaj na forum (tym albo czarnym) wyników z badań.

Awatar użytkownika
erni87
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2022-11-08, 00:49
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: erni87 » 2022-11-16, 13:41

Ok fajnie wiedzieć. Jeszcze do tego nie doczytałem 😉
Ale ogólnie chodziło mi o to, że spirytusu jest neutralny w smaku.

kwik44
100%
100%
Posty: 1567
Rejestracja: 2013-09-07, 19:30

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: kwik44 » 2022-11-16, 15:14

No to wykonaj trochę wysiłku intelektualnego jak chcesz twardych danych. Zakładając że robisz z cukru to z 1kg dostaniesz 0,6l alkoholu. Do tego drożdże. Możesz zrobić po taniości, to paczka starczy na podwójny nastaw typu 15-20 kg cukru. Będzie wolniej, ale drożdże dadzą radę ;) Sprzęt - tutaj zależy od portfela/zachcianek. Prąd - zależy jaki sprzęt. Długość procesu można oszacować albo od tyłu przeliczyć z tabel akasa, ale to też zleży trochę od sprzętu. Rektyfikacja ile razy? Czy węgiel? jak węgiel to musisz kupić filtr. Wykonałem tytaniczny wysiłek, licz.

A jak chcesz ze zbóż to dobrym założeniem jest 0.3l spirytusu z 1 kg zboża.

Natomiast spirytus nie jest neutralny w smaku, chociaż może być. Ale wtedy trzeba się jednak trochę napracować. I nie jesteśmy uszczypliwi, tylko leniwi, a na pewno ja, i nie chce nam się wykonywać pracy za ciebie ;) Tym bardziej że wymagałoby ona szeregu założeń. A ponieważ mnie to niepotrzebne to mi się nie chce...

Awatar użytkownika
jakis1234
50%
50%
Posty: 176
Rejestracja: 2020-05-11, 11:54
Lokalizacja: opolskie

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: jakis1234 » 2022-11-16, 17:07

Jeżeli chcesz mieć porządne odpowiedzi, to zadawaj rozsądne pytania.
Powiedz jak można zrozumieć Twoje pytanie inaczej?
A mianowicie chodzi mi o to czy przy obecnych cenach prądu oraz cukru to się nadal opłaca (1kg cukru 6zl)??
Kiedy, w jakim czasie mi się to zwróci?
Co ma Ci się zwrócić, skoro nie będziesz sprzedawał wyrobów?
Przecież wtedy nie zarabiasz, tylko ponosisz koszty.
Jeżeli chciałeś wiedzieć jakie są koszty naszej produkcji, to trzeba było tak zapytać.
I zanim kogoś się oskarży o "głupie odpowiedzi", to warto się zastanowić nad swoim pytaniem.
A w sumie to tak jak napisał kwik44, tak trudno to sobie policzyć?
Ponieważ mam dobre serce ;), to w załączniku masz arkusz kalkulacyjny pozwalający policzyć te koszty
Załączniki
Kalkulator nastawu i jego kosztów.rar
(9.89 KiB) Pobrany 117 razy
Pozdrawiam z opolskiego.

Awatar użytkownika
erni87
0%
0%
Posty: 7
Rejestracja: 2022-11-08, 00:49
Lokalizacja: Oborniki Wlkp

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: erni87 » 2022-11-16, 20:07

kwik44 - dziękuję za merytoryczna odpowiedź. Dużo mi pomogło i naprowadziło na właściwy trop👍

jakis1234 - sorki być może źle sformułowałem pytanie. Odnośnie zwrotu inwestycji w aabratek - nie do końca, bo ja liczę że jeśli w sklepie wydaje 25zl za 0.5l wódki a w aabratku zrobię sobie spirytus którego koszt wychodzi mi ok.24zl za 1l spirytu czyli 12zl/za flaszkę to oszczędzam połowę kasy. A więc po wypiciu 100butelek oszczędzam 1200zl. Po wypiciu 200butelek mam zwrot kosztów za aabratka. Każda kolejna butelka to już tak jakby mój zarobek...a tak właściwie oszczędność czyż nie?😉 Dziękuję za kalkulator 👍

Otóż wysiliłem się już wczoraj tylko chciałem potwierdzenia od bardziej doświadczonych kolegów że dobrze myślę 😜😉

Idąc schematem kolegi NeRWus'a wyszło mi:
Nastaw 27-28l cukrówki na aabratka keg 30l:
Drożdże 8zl
Klar 6zl
Cukier 6kg x 6zl/kg = 36zl

Przyjmując aabratka z grzałkami 2x 2kW:
1h rozgrzewania moc 4kW + 8h odbioru moc 2kW = 20kW x 1zl = 20zl
Woda przepływ 90l/h x 8h odbioru= 0.72m3 x 5zl = 3.60zl
------------------------
Suma: 73.60zl

Czytając forum przyjmuje, że w teorii z nastawu z 6kg cukru skapnie nam ok.3l spirytusu czyli 73.60zl : 3l = 24.50zl za 1l spirytusu.

Awatar użytkownika
jakis1234
50%
50%
Posty: 176
Rejestracja: 2020-05-11, 11:54
Lokalizacja: opolskie

Re: Cena wyrobu gotowego produktu.

Post autor: jakis1234 » 2022-11-16, 20:47

Jasne.
To odpowiem jeszcze tak, ostatnio mi wyszło, że 10 litrów 96 % kosztowało 260 zł.
Ile bym zapłacił w sklepie? Nawet nie wiem, po ile jest teraz.
A jakość naprawdę dużo wyższa, zwłaszcza, że to nie był cukier.
Pozdrawiam z opolskiego.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości