Zakup automatu (prawdopodobnie earc z SKN)?

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
KavinHarrison
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2020-08-29, 13:15

Zakup automatu (prawdopodobnie earc z SKN)?

Post autor: KavinHarrison » 2020-08-29, 13:19

Chciałem zakupić sobie kolumnę aabratek zautomatyzowaną z elektro/moto zaworami i sterownikiem SKN.
Franzmaster chyba tutaj nie jest do końca lubiany? Takie odniosłem wrażenie ale to właśnie jego wybrałem póki co na wykonawcę mojego sprzętu i zastanawiam się nad takimi zestawami jak na załączonym foto.
Różnią się odbiorem OLM i OVM. Początkowo kierowałem się na OLM ale teraz dowiedziałem się że może w takim systemie OVM będzie lepszym rozwiązaniem? Widzę że OVM ma motozawór a OLM ma dwa elektrozawory. Rozumiem że nie jest to do końca automatyczny proces bo choćby jak odbierać przedgony, pogony itd? Przy OLM jest trochę prościej bo są dwa zawory i dwie oddzielne wężyki ale przy OVM? Czy OVM odbiera tylko serce a reszta leci przez LM w głowicy?

Możecie polecić/nie polecić powyższy sprzęt? Jest coś co można zmienić? Prócz sprzętu z pracowni pilipiuka (jednak 10k to za duży wydatek już) nie znalazłem nic podobnego.

Używany sprzęt będzie 1 lub 2 razy w miesiącu i chciałbym mieć sprzęt raczej bezobsługowy lub mało obsługowy żeby nie siedzieć i patrzeć się w termometr.
SKN ma swoje wady i zalety ale chyba ogólnie jest ok sterownikiem? Teraz mają 3 wersję która wydaje mi się jest dobrze dopracowana.

Czy dać sobie spokój i brać zwykłego manuala z OLM?

Awatar użytkownika
Benek
101%
101%
Posty: 239
Rejestracja: 2005-12-25, 10:51
Lokalizacja: Mazury

Re: Zakup automatu (prawdopodobnie earc z SKN)?

Post autor: Benek » 2020-08-29, 13:53

KavinHarrison pisze:
2020-08-29, 13:19
Franzmaster chyba tutaj nie jest do końca lubiany?
A na podstawie czego tak myślisz?

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Zakup automatu (prawdopodobnie earc z SKN)?

Post autor: zbyszko » 2020-08-31, 12:29

To nie tak jak myślisz :D .
Frasnzmaster robi dobre sprzęty, co potwierdza kol. radius a komu jak komu ale jemu należy wierzyć.
Jedyną rzeczą jaka nam się nie podoba to nazwa firmy pod jaką funkcjonuje, a mianowicie "aabratek" co ludziom mało oczytanym może wiele sugerować. Ot i tyle.
A co do automatu, to powinieneś sam sobie zadać pytanie: czy jesteś w stanie opanować zastosowaną tam technologię.
Kiedyś pomagaliśmy koledze z ujarzmieniem aromy od VSOP-a, temat jest na forum.
Doczytaj też o OVM vel OLM, bo to niby jak z babami jeden woli czarną inny blondi, tylko babki można przefarbować, a OVM-a nie przerobisz na OLM-a tak szybko.
Link do sprzętu się nie otwiera.
czytam nie pytam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości