Pomoc dla początkującego?

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
EthanElijah
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2020-08-31, 07:59

Pomoc dla początkującego?

Post autor: EthanElijah » 2020-08-31, 08:04

Witajcie!
Chciałbym zasięgnąć waszej pomocy przy doborze sprzętu. Mój budżet jest skromny bo 300-400 złoty. Prawie kupiłem już szybkowar z odstojnikiem i chłodnią, ale przed zakupem postanowiłem poczytać czy się nadaje - i wyczytałem że nie za bardzo (różni się zapachem i smakiem).
Z destylacją nigdy nie miałem do czynienia i nie chciałbym się zrazić jeżeli okaże się że ze wspomnianego zestawu będzie on "niedobry". Najpierw chce zacząć na cukrówce, a jeżeli do lata dożyję to i coś z owoców chciałbym zrobić.
Widziałem podobne tematy ale nie było tam odpowiedzi na moje pytanie - czy naprawdę ten destylat źle smakuje z tego szybkowaru? (tak jak sklepowa wódka? Gorzej, lepiej?)

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Benek
101%
101%
Posty: 239
Rejestracja: 2005-12-25, 10:51
Lokalizacja: Mazury

Re: Pomoc dla początkującego?

Post autor: Benek » 2020-08-31, 10:42

EthanElijah pisze:
2020-08-31, 08:04
czy naprawdę ten destylat źle smakuje z tego szybkowaru? (tak jak sklepowa wódka? Gorzej, lepiej?)
Destylat z szybkowara, generalnie z pot-stilla smakuje jak typowy bimber. W zależności jak się przyłożysz do pracy, będzie on bardziej lub mniej "smrodliwy". Wódka sklepowa (pomijając jakieś nieliczne produkty rzemieślnicze) nie zawiera podobnych smaków i aromatów. Jeśli to ci pasuje, bierz szybkowar. Jeśli nie, zbieraj pieniądze na kolumnę.

Dudasz
60%
60%
Posty: 261
Rejestracja: 2020-07-11, 00:46
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomoc dla początkującego?

Post autor: Dudasz » 2020-08-31, 12:26

Ja kupiłem od znajomego za 300 zł jego stary sprzęt - pot still z dwoma dostojnikami na 30 l kręgu. Rura długa na... na oko :wink: 60-70cm. Bimberek wychodzi w miarę dobry, ale jak dla mnie, to jest dalej bimber. Co najwyżej nadaje się do drinków. Żeby pic czysty, trzeba po prostu lubić bimber. Pracuje na tym sprzęcie dopiero 2-3 miesiące i już się zastanawiam nad „ulepszeniem” bądź wymianą na kolumnę aabratka OLM(obniżony odbiór). Jeszcze chce na tym sprzęcie przetestować różne metody, ale tego zapachu bimbru raczej się nie pozbędę. :wallangry Wiec zależy czego oczekujesz.

P.S. I tak wole mój twór od wódy sklepowej. Po moim na drugi dzień jedynie lekko suszy, niezależnie od wypitej ilości. Także jeżeli smak ci nie przeszkadza... :cheers

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości