Jaki alembik pod whisky?

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
dellos
10%
10%
Posty: 10
Rejestracja: 2015-02-07, 18:32

Jaki alembik pod whisky?

Post autor: dellos » 2020-11-01, 20:08

No właśnie, czy warto wybrać pod whisky zakup alembika? Chciał bym też jeśli jest możliwość, mieć coś pod rum i podobne trunki. Nie interesuje mnie pędzenie vódki czy spirytusu.

A jeśli tak, to co wybrać bo tyle w sklepach jest dostępnych modeli?

Przeglądałem różne modele miedziane i oczywiście wiele możliwości tylko co i czemu wybrać? Na początku muszę wybrać wielkość. Myślałem, że 20-30l, bo jak coś ma potem leżakować w beczce X lat, to szkoda robić 3 litry. Nie wiem, czy mogę tu dawać linki do konkretnych sklepów, więc dodam opisy rozważanych modeli.

1) Alembik miedziany, nitowany, dwusegmentowy, typ: łabędzia szyja.
2) Alembik Water Sealing System 30l
3) Alembik z płaszczem wodnym - Bain Marie
4) Alembik miedziany ARM 30 l
5) Alembik HOBBY 35l z mieszadłem - gaz

Ceny od 1600 do 3500zł

Jako, że chcę kupić najlepszy możliwy ale mieć go na lata, różnica między 1900 a 3500zł nie robi dla mnie różnicy.

A może wybrać kolumnowy ale np. droższy? Znalazłem za ponad 4tyś, piękny zestaw Destylator miedziany Kerstel 2w1 - Kolumna półkowa

Cena duża, ale może warto właśnie ten model wybrać??

krkkonrad89
40%
40%
Posty: 74
Rejestracja: 2018-09-17, 14:00

Re: Jaki alembik pod whisky?

Post autor: krkkonrad89 » 2020-11-02, 00:02

Mimo że nie mam zbyt dużego doświadczenia to odpowiem na bazie własnych doświadczeń.
Przy produkcji smakowych destylatów bardzo ważny jest zbiornik z płaszczem. Pozwoli Ci on na destalację gęstych zacierów i nastawów owocowych bez filtracji. Oszczędza to dużo czasu i wnosi do destylatu wiele smaków i aromatów.
Kolejną i chyba najistotniejszą rzeczą jest surowiec. Do whisky stosuj słody lub zboże, do owocówek owece. Najlepiej bez dodatku cukru. Kolejną istotną rzeczą jest dojrzewanie. Używaj odpowiednich beczek, kamionek a będziesz zadowolony. W moim przypadku szkło i płatki dębowe nie wystarczały. Bardzo ważna jest też cierpliwość. W dwa tygodnie dobrej whisky nie zrobisz...
A czy będziesz robił na pot stillu, alembiku czy kolumnie to ma już mniejsze znaczenie. Ważne żebyś proces przeprowadził prawidłowo, z dobrym odcięciem przedgonów i pogonów.
Sposód destylacji i potrzebny sprzęt wyjdzie w praniu.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


zmorek
10%
10%
Posty: 15
Rejestracja: 2014-09-22, 11:25

Re: Jaki alembik pod whisky?

Post autor: zmorek » 2020-11-22, 18:17

Jam mam podobny cel jeśli chodzi o produkcję czyli interesuje mnie rum, whisky oraz gin. Jeśli chcesz uzyska wysokie jakości produkt końcowy to moim zdaniem jest ważne zainwestowanie w sprzęt miedziany, wszystkie liczące się gorzelnie takiego sprzętu używając nie bez powodu, a do produkcji moim zdaniem najlepiej sprawdzi się miedziana kolumna półkowa.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 32 gości