Pierwsza próba

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
Mariod22
0%
0%
Posty: 2
Rejestracja: 2020-11-02, 13:57

Pierwsza próba

Post autor: Mariod22 » 2020-11-02, 14:25

Witam!
Jestem nowy wśród was dlatego pierwsze chciałem się przywitać :drinks A więc witam wszystkich :D
Ostatnie tygodnie spędziłem na przeczesywaniu forów, oglądaniu filmów oraz wszystkim tym co mogłoby mi przybliżyć temat produkcji własnego alkoholu oraz zminimalizowania głupich pytań na forach. Otóż tak też jestem w trakcie kompletowania swojego własnego sprzętu i chciałem się doradzić dużo bardziej doświadczonych osób co sądzicie o moim pomyśle na micro pot-stilla miedzianego. Co mógłbym poprawić? Dopiero będę zamawiał miedź (dużo części posiadam bo trochę w hydraulika się bawię). Z racji tego że nigdy nie robiłem psoty to nie chciałem wydawać pieniążków na np. Aabratka tudzież coś innego bo nie wiem jaka będzie wyglądała moja przygoda z destylacją i jak długo ona potrwa. Dlatego przesyłam pomysł na papierze do oceny :D Nie mam zdolności plastycznym ale chyba będzię wiadomo co tam nabazgrałem :)
Ps. Będę chciał robić cukrówki oraz owocówki oraz będzie on stał na szybkowarze 15 lub 17 lt
Załączniki
123524868_361377391865612_3712648923102146193_n.jpg

Dudasz
60%
60%
Posty: 261
Rejestracja: 2020-07-11, 00:46
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pierwsza próba

Post autor: Dudasz » 2020-11-02, 20:46

Witaj.
Na takim sprzęcie nie uzyskasz „czystej”. Zdajesz sobie z tego sprawę? To tak po pierwsze. :twisted:
Co do budowy, to mam nadzieje, że to tylko rysunek poglądowy? :roll:
Kolejna sprawa, o której prędzej czy później ktoś powie, to nie psocimy. :wink:
Kilka pytań od razu zadam.
Rozumiem z rysunku, że na rurce Ø28 po lewej jest coś w rodzaju refluksu? Będzie to tak wyglądało jak na rysunku? Zimna woda będzie po prostu chłodziła ściankę?
Na górze trójnik? Po co? Port na termometr?
No i tu odnośnie chłodnicy mam sam pytanie: czy to tak będzie działać? Rurka w środku nie powinna iść spiralnie?
Pomysł dobry, kwestia jeszcze wykonania. :wink:
Pozdrawiam,
Dudasz. :jude

Mariod22
0%
0%
Posty: 2
Rejestracja: 2020-11-02, 13:57

Re: Pierwsza próba

Post autor: Mariod22 » 2020-11-02, 21:05

Tak zdaje sobie sprawę że czystej nie uzyskam :D jest to sprzęt czysto do nauki żeby ogarnąć z czym to wszystko się je. Tak na rurce po lewej chcę umieścić refluks. Nie miał wyglądać dokładnie jak na rysunku tylko rurka doprowadzająca i odprowadzająca wodę miały być odpowiednio wygięte żeby mogło się tam zmieścić jak najwięcej wody. Ale już po dzisiejszym dalszych godzinach czytania będzie wyglądał inaczej :) trójnik na górze jest portem na termometr. A chłodnica owszem najlepiej powinna iść spiralnie ale po wielu lekturach i filmach jestem prawie przekonany że to wystarczy :D urobek w papudze będzie cieplejszy gdzie będzie błędny odczyt na alkoholomierz u ale jakoś postaram sobie z tym poradzić. Wiem że to nie będzie sprzęt do robienia 96% ale nie miałem zamiaru takiego stworzyć na pierwszy raz. Wiem że będzie on wymagał poprawek ale wierzę że jeśli sam od początku będę spróbował zaradzić problemom jakie napotkam na prostym sprzęcie oraz z racji braku umiejętności to w przyszłości na czymś lepszym na pewno będzie dużo łatwiej pracować :D chcę od podstaw w praktyce poznać tą sztukę hobbystyczna :)

Dudasz
60%
60%
Posty: 261
Rejestracja: 2020-07-11, 00:46
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pierwsza próba

Post autor: Dudasz » 2020-11-03, 00:56

Niech się w takim razie wypowiadają znawcy. Mi się wydaje, że do spróbowania „z czym to się je” wystarczy. Będziesz miał prostego pot stila z refluksem, a to już dużo. :oki Ja robię na prostym pot stillu i daje rade taki sprzęt. Do zabawy jak najbardziej. Zawsze można pobawić się smakami lub jakimiś przepisami i coś ciekawego nawet wyjdzie na tym sprzęcie.
Powodzenia w takim razie w budowie.
:dobranoc

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości