Najtrudniejszy Pierwszy krok

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
LoloGrabekLolo
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2021-02-14, 08:59

Najtrudniejszy Pierwszy krok

Post autor: LoloGrabekLolo » 2021-02-14, 09:14

Witam serdecznie.
Nadszedł czas na następny krok po winach, nalewkach i domowych piwach. Chciałbym sam upędzić bimber.
Tutaj pierwsze pytanie. Jaka aparatura drogi Panie?
Tematów podobnych milion na forum ale ciężko mi się połapać z paroma wątkami w jednym temacie.
Do brzegu.
Stoję przed 3 opcjami:
1.Destylator w internetów i fajnym filmem na yt chłodzony powietrzem. Zalety: fajnie wszystko gotowe mało kombinowania kupuje przychodzi, odpalam i pędzę. Wady: mały zbiornik "samowar" i zrobienie więcej niż 3 flaszki multum roboty
2.Destylatory zimne palce Zalety: podobnie jak wyżej Wady: czytałem opinie że szkoda na to czasu, przeżytek itp itd
3. Samoroba gniotsa nie łamiotsa Zalety: spersonalozowany układ pod siebie Wady: projektowanie kupowanie podzespołów, nerwy ze spawaczem.

Szczerze skłaniam się na trzecią opcję aczkolwiek mam kilku kumpli, którzy pędzą i jeden ma prehistoryczny sprzęt który jak na niego patrze to mnie ciarki przechodzą, że ktoś to potem pije. A drugi tak namotane ze szok.
A więc prosiłbym o pomoc w podjęciu decyzji.
Budżet nie chciałbym wydawać więcej niż 1000 ale jak coś będzie niedaleko tej kwoty nie skreślam.
Spawczy o kwasowki i wyginania miedzianych rurek też się znajdą.(tylko znośny projekt by się przydał)
Ilości jakie chce osiągnąć to z 5-10 litrów destylatu przy jednym podejściu.
Dzięki z góry za pomoc:D

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości