Pierwszy destylator

Zadajemy tutaj proste i podstawowe pytania dotyczące destylacji.
banek512
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2021-04-03, 22:37

Pierwszy destylator

Post autor: banek512 » 2021-04-04, 14:21

Witam. Pewnie już nie raz temat był omawiany. Zastanawiam się nad moim pierwszym destylatorem. Wpadł mi w oko prosty destylator POTSILL na kegu 30l.

http://stalowkasklep.pl/potstill-ps60g1-p-783.html

Myślałem uzbroić go w grzałki, regulator mocy, złącza SMS, spust w dole kega lub z boku, wkręcane gniazda termometru, i termometr w kegu, poupychać sprężynkami i dołożyć przystawkę refluksową.

http://stalowkasklep.pl/przystawka-refl ... p-820.html

Nie pytałem jeszcze o wycenę ww produktu ale obstawiam że przekroczyłem już pierwszy tysiąc i to grubo.
Tak więc mój wzrok powędrował w stronę kolumny aabratek. Znalazłem coś takiego na allegro od firmy szczeltech.

https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... 0204425194

Miał ktoś do czynienia z ich produktami? Czy jest ona w ogóle warta uwagi? wysokość większości kolumn jest zbyt duża, bo moja piwniczka ma 2m. i znowu pytanie czy ingerencja w wysokość kolumny nie odbije się na produkcie końcowym? czy może na początek POTSTILL ze stalowkasklep.pl a później ingerencja w piwniczkę i miejsce na kolumnę lub ingerencja w wysokość kolumny od nich? Na forum widziałem, że stalowkasklep.pl jest bardzo polecany.
Tyle pytań, tak mało odpowiedzi. pozdrawiam :oki

marcin2241
30%
30%
Posty: 45
Rejestracja: 2020-08-01, 10:50

Re: Pierwszy destylator

Post autor: marcin2241 » 2021-04-05, 21:17

Ja osobiście poszedłbym w stalowkasklep. Sprawdzona marka. Wole SMS ale kwestia gustu. Bufor jakiś dziwny ale nie wiem bo nie mam chociaż jest w planach.Chłodnica nie karbowana. Jakiej sprzęt jakości przyjdzie nie wiadomo. Może ktoś zna producenta z Allegro i się wypowie.O jakości stalówki nie trzeba pisać.

wawaldek11
101%
101%
Posty: 1261
Rejestracja: 2010-04-05, 00:16
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska

Re: Pierwszy destylator

Post autor: wawaldek11 » 2021-04-05, 23:20

Banek - lepiej wziąć od sprawdzonego twórcy podstawową wersję z możliwością rozbudowy w przyszłości.
Myślałeś, żeby wgryźć się w podłogę z pół metra? Jak podchodzi woda, to wyspawać skrzynkę z blachy i wpuścić ją w grunt. Do opróżniania kega nawet pompka od pralki. Wtedy w kegu rurka do dna.
Pozdrawiam,
Waldek

marcin2241
30%
30%
Posty: 45
Rejestracja: 2020-08-01, 10:50

Re: Pierwszy destylator

Post autor: marcin2241 » 2021-04-06, 23:58

Wawaldek11 ma rację. Lepiej brać od polecanych ludzi. Każdy producent obniży sprzęt o te kilka centymetrów. Obniżenie posadzki pod zbiornik nie jest złym pomysłem. Sam tak zrobiłem. Raczej nie polecałbym nic z blachy tylko beton z jakimś produktem. U mnie zdało egzamin. Zero wilgoci. Trzy wieczory i pół metra więcej.

Dudasz
60%
60%
Posty: 261
Rejestracja: 2020-07-11, 00:46
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pierwszy destylator

Post autor: Dudasz » 2021-04-15, 12:27

Banek512

Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz na forum temat z tym sprzętem. Dzisiaj się w nim wypowiadałem. Kolega który go kupił chyba jest zadowolony. Musisz się jego zapytać.

Pozdrawiam,
Dudasz. :jude

Kanister
0%
0%
Posty: 4
Rejestracja: 2021-04-14, 20:37

Re: Pierwszy destylator

Post autor: Kanister » 2021-04-15, 12:45

Co do kolumny https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... 0204425194 był również w moich planach zaraz po szybkowarze :lol: popytałem kilku bardziej doświadczonych i wielu mi odradziło, mówiono, że jednemu z forumowiczów rdzewiała po kilku użyciach, że grzałki do wymiany bo kto montuje 1,5+2 i że jest to ogólnie składak z Chin dlatego w tej cenie masz bufor. Bufor podobno za mały i nie spełni swojej roli. Oczywiście to tylko słowa forumowiczów, sam nie testowałem więc też weź na to poprawkę. Znalazło się też kilku którzy na tym działają i nie narzekają. Ale jeśli byś chciał te kolumnie, to wiem, że da się w dogadać ze sklepek e-destylatory i skrócą ci tak, żeby się zmieścił, tylko czy jest też sens skracać aż 40cm (5cm na ewentualne założenie kolumny na kega).

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości