Ponowna fermentacja po destylacji

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2006-08-10, 10:54

angol pisze:A powiedzcie mi jeszcze co oznaczaja jednostki 0 do -20?
Kiedy z zacierze nie ma już cukru, zawarty w mieszaninie etanol powoduje, że areometr zanurza się głębiej czyli wskazanie spada poniżej zera. Ty, mając podziałkę do -20° (przedłużając tabelę będzie to -5,2 Blg) masz możliwość precyzyjnego określenia zawartości spirytusu w badanym roztworze. W przypadku cukromierza z Biowinu (taki mam), ostatnią cyfrą na podziałce jest zero, w związku z czym wartości niższe odczytywane są z pewnym przybliżeniem. Dla formalności dodam, że dokładne odczyty możliwe są tylko dla mieszaniny wody i etanolu.

angol
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-26, 12:49
Lokalizacja: Anglia

Post autor: angol » 2006-08-10, 11:16

No tak, ale jesli jest cukier w roztworze i alkohol to nie okreslisz zawartosci alkoholu, jezeli nie znasz ilosci cukru przy nastawie....
To znaczy ze okreslanie jednego czy drugiego jest grubo przyblizone, bo wyobraźmy sobie sytuacje, kiedy w spirytusie rozpuscimy np 1 kg cukru(w 1 litrze) to moze sie okazac, ze wskazanie bedzie 0 (inaczej, mam wnioskowac, ze zawartosc alkoholu zaniza mi wartosc odczytu cukru?)
Wiesz ten zacier co pisalem, ze wskazaniem 50, mialem go ok 25 litrow i uciagnalem z niego 3 litry 88% gdzie dosypalem 4 kg (to byl powtorny nastaw) wiec chyba wsypalem za duzo cukru....

korekta: kowal

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2006-08-10, 11:54

W rzeczy samej, dlatego napisałem na początku "kiedy w roztworze nie ma już cukru". Do obliczenia zawartości etanolu, w przypadku kiedy w roztworze jest jeszcze cukier, należałoby znać, tak jak zresztą napisałeś, balling początkowy.
angol pisze:Wiesz ten zacier co pisalem ze wskazaniem 50, mialem go ok 25 litrów i uciagnalem z niego 3 litry 88% gdzie dosypalem 4 kg (to byl powtorny nastaw) wiec chyba wsypalem za duzo cukru....
Wskazanie 50 czyli 133 gramy cukru na litr. Po destylacji (-3l) dodałeś 4 kilogramy, więc nastaw ma 22l + 2,4l = 24,4l i zawiera 25 * 0,133kg + 4 kg cukru. Daje to w przybliżeniu 280g cukru na litr :arrow: ~26 Blg . Nie jest to jeszcze wartość krytyczna, ale dla bezpieczeństwa i lepszego samopoczucia drożdży dodaj jeszcze trochę wody.

angol
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2006-06-26, 12:49
Lokalizacja: Anglia

Post autor: angol » 2006-08-10, 13:25

Po odciagu wylalem do kibla. Cos tam jeszcze musialo byc, bo fermentacja byla kiepska i drozdze strajkowaly po ok 3-4 dniach... :((

[ Dodano: 14-08-2006 ]
historyjka
zrobilem zacier na ryzu, zlalem, do starego ryzu dalem co trzeba, matke drozdzowa i pracowalo ladnie 1 dzien!!! i klapa, dosypalem turbo drozdze, bez wiekszych efektow.
po 2 dniach dostalem za free przejrzale banany, pokroilem ze skorka i dodalem do leniwego nastawu, gdzie bylo ok 24,2 Blg i wiecie co? jak plachta na byka po kilku godzinach nie roblo plum tylko FRRRRRRRY!
kto wyjasni dlaczego?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości