Gruszkówka

Awatar użytkownika
Misza
101%
101%
Posty: 156
Rejestracja: 2006-01-10, 18:10

Post autor: Misza » 2006-08-31, 21:54

@truteen
Rozszerz swoje horyzonty :wink: , bo cały winiarski świat używa właśnie aktywnych drożdży winnych - spójrz na stronę browamatora, euro-winu czy an-ka
Ze wzrostem temperatury rośnie toksyczność alkoholu w stosunku do drożdży i dlatego z twoimi nastawam tak jest jak opisujesz.

Awatar użytkownika
truteen
40%
40%
Posty: 67
Rejestracja: 2006-07-31, 21:55

Post autor: truteen » 2006-08-31, 22:56

Misza - ale tam nie ma wiecej niż 10 % a jak dla mnie to za mało...w końcu na zamoyskich pisze wysokoalkoholizujace... a te 16% wyciągnęły dopiero po roku leżakowania wina w temp. pokojowej... aktywne musiałbym przez neta zamawiać a ja nie mam na razie ani czasu ani głowy do tego... horyzonty rozszerzam np. Jan Cieslak Domowy wyrób win, miodów etc. ;)... zadam pytanie w stylu misia o bardzo małym rozumku ??? przecież aktywnych przy produkjci winka się nie stosuje??? czy jestem już tak zacofany??? Bayanusy i te Et wszytskie tylko do zacierów goście dają z tego co tu piszą przynajmniej - jakby nie pratzrył są bardziej smrodliwe niż winne...
pozdro
PS Sprawdziłem no i byłem w błedzie...respect a Ty Misza stosowałeś Bayanusy do wina bo z nimi chyba najmniej problemów z tego co czytam na forum???

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości