Nastaw co zrobić??

guma_g
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2010-06-22, 13:55

Nastaw co zrobić??

Post autor: guma_g » 2010-07-25, 20:07

Witam
Nastawiłem nastaw przed wyjazdem na wakacje nastaw ok 15 litrów wody drożdże z biowinu Fermiol drożdże gorzelnicze + pożywka kombi + kilka suszonych owoców i brzoskwinia. Po przyjeździe ok 14 dni nastaw przestał pracować a cukromierz wskazuje ok 5 na skali co można zrobić by nastaw dopracował do końca.

Awatar użytkownika
dastin
101%
101%
Posty: 347
Rejestracja: 2006-04-20, 16:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: dastin » 2010-07-25, 20:58

witam
kilka suszonych owoców i brzoskwinia to trochę mało na ten Twój nastaw niby co mają robić te twoje drożdże bo jak je tak słabo karmisz w cukry to zeby Tobie beczki nie przegryzły :D napisz jaki masz podstawowy składnik tego twojego przyszłego wybryku bo chyba zapomniałeś o nim wspomnieć
pozdrawiam
kto pyta - jest głupcem przez pięć minut
kto nie pyta wcale - jest głupcem przez całe życie
GŁOWA JEST OD MYŚLENIA A NIE OD TEGO ŻEBY SZYJA MIAŁA ZAKOŃCZENIE:)

guma_g
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2010-06-22, 13:55

Post autor: guma_g » 2010-07-25, 21:08

dastin pisze:witam
kilka suszonych owoców i brzoskwinia to trochę mało na ten Twój nastaw niby co mają robić te twoje drożdże bo jak je tak słabo karmisz w cukry to zeby Tobie beczki nie przegryzły :D napisz jaki masz podstawowy składnik tego twojego przyszłego wybryku bo chyba zapomniałeś o nim wspomnieć
pozdrawiam
Zapomniałem oczywiście ok 4 kilo cukru dodałem na początku:)

Awatar użytkownika
AMEN81
40%
40%
Posty: 62
Rejestracja: 2009-07-01, 09:44
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: AMEN81 » 2010-08-16, 14:10

Miałem podobny przypadek, kiedy nie sparzyłem owoców. fermantację zaczęły dzikie drożdże, które czasem nie dochodzą do 10%.
Przegoniłem to jak praca ustała, następnie dodałem cukru i drożdży cobra, żeby nie zmarnować tego cukru, który został w nastawie.
Po co ma się zarnować, trzeba spić i odchorować :mrgreen:
Na kłopoty człek się rodzi, Bieda za nim w tropy chodzi, Lecz tej biedy zapomina, Skoro flaszkę zetnie wina.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości