Ile najmniej można dać Vodka Starow na nastaw 25 L.....?

DulfLingren
50%
50%
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-20, 14:08
Lokalizacja: pomorskie

Ile najmniej można dać Vodka Starow na nastaw 25 L.....?

Post autor: DulfLingren » 2010-08-24, 19:14

Witam,czekałem na jakieś miarodajne dane ile można dać na te ilości nastawu Vodka Star...?I się nie doczekałem,więc po udanym eksperymencie z 44gramami postanowiłem,zadać w kolejnym nastawie tylko poł opakowania czyli 33gramy plus 7,5 grama Activitu,oraz 1 multiwitaminę z witaminą B,tak więc po dwoch dniach od wsypania są bulknięcia 1 na sekundę,blg jest 15,więc 7-8 już zeszło.Tak wiem ,że ponoc te saszetki z drożdżami i pożywką sa nie rozmieszane,z tym że ja je trochę tak rozmieszałem w saszetce przed zadaniem.Na razie jest super z tym ,że spodziewam sie jak to wcześniej koledzy opisywali zatrzymania się na 3-5 Blg...No zobaczymy,jakby eksperyment się powiodł -to zaoszczedziłoby się na 3 kg cukru,czyli jakies 7zł...
Postaram sie napisać jak eksperyment się zakończył...jeśli sukcesem-to nasz kolega dystrybutor pewnie będzie miał mieszane odczucia..
Aha-załozyłem pokrywę z rurką na fermentor aby sie nie zaoctowało przy tak małej ilości drożdży.Pozdrawiam brać kapaczy(jakkolwiek to brzmi)... :D

pols34
40%
40%
Posty: 81
Rejestracja: 2009-02-24, 14:27
Lokalizacja: południe

Post autor: pols34 » 2010-08-25, 06:56

ja dawałem ostatnio 30 lwody 10 kg cukru 1 multiwitamina i 1 b6 i paczka drozdży przerobiły wszystko teraz dałem jeszcze 1 kg cukru wiecej i tez chodzi zobacze co wyjdzie :) pozdrawiam

DulfLingren
50%
50%
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-20, 14:08
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: DulfLingren » 2010-11-02, 22:10

Witam ponownie,po kilku próbach z połową paczki Vodka Star na baniak 25L mogę powiedzieć ,że to działa,tzn trzeba czekać ale jak się planuje to nie problem,więc można uzyskać -3Blg,też bywam niecierpliwy i w związku z tym puszczałem -1 -2,warto dodać do tej1/2 paczki Vodka Star 7gram Activitu oraz pod koniec wrzucic parę sztuk multivitamin i B6,teraz np mam dwa hoboki czyli fermentory 25L i dziś wskazały 5 i 6 Blg po około 2-3 tygodniach,raczej po dwóch .Wydajność z jednego fermentora 25L 14 szt 0,5L ok 50%.
Napewno warto rozpuścić wpierw czyli rehydratyzować-ja tego nie robiłem.Acha:warto rozmieszać bo ponoć drożdże są nie rozmieszane z pożywką i witaminami.
Pozdrawiam.
DulfLingren
"..wypijesz jedno ,drugie piwo -pojdziesz trochę krzywo...a po gorzale wcale..."

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości