Nastaw z soków w kartonach

jabcok
30%
30%
Posty: 40
Rejestracja: 2019-10-25, 15:39

Re: Nastaw z soków w kartonach

Post autor: jabcok » 2022-05-06, 23:14

Lekki odkop.

Ja kupuje soki wyciskane NFC z alllegro ok 20 litrów, albo z selgrosa 5 litrowe. Mają w sobie dość dużo cząstek smakowych,

Szczuje drożdżami do brandy, do cydru (chyba najlepsze efekty) lub bayanusami.

Wychodzą pijalne owocówki mustęoującen smakien tym fermentowanym w miazde.


Używanm ich do dwóch celów: chcę poeksperymentować z jakąś zmianą w procesie i porównač z inną. Małym nakladem pracy mam nastaw, nie bede mial zalu jak ekperyment go zmarnuje (w przeciwienstwie gdybym sam recznie jablka szykowal)


A drugi to taki ze religia zabrania dodawac cukru do nastawu, wiec jak po uporaniu sie z owocami mam za malo nastawu to uzupelniam takim sokiem. Baćhus to widzi i nie robi problemow

Aqq300
10%
10%
Posty: 19
Rejestracja: 2021-06-03, 08:04
Lokalizacja: Wińsko

Re: Nastaw z soków w kartonach

Post autor: Aqq300 » 2023-03-16, 08:48

Zrobiłem wino z soku jabłkowego oraz jabłkowo-porzeczkowego (z koncentratu) kupionego w Dino, w tamtym czasie (2 lata temu) po jakieś 4 zł za 3 litry. Jest super, półwytrawne, na lato idealne. Podejrzewam, że można to też przepuścić przez rurę, ale należałoby zastosować drożdże gorzelnicze (wyżej alkoholizujace) i odfermentować cały cukier. A sok podrożał latoś do ok 10 zł za 3 litry, co jest stanowczo oburzające.
Kto trzy razy w dzień nie pijan, ten jest dupa, nie ułan!
:drinks

Awatar użytkownika
EdiWillow
50%
50%
Posty: 131
Rejestracja: 2023-02-04, 15:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nastaw z soków w kartonach

Post autor: EdiWillow » 2023-03-16, 12:57

Nigdy nie używaj drożdży Turbo do nastawów owocowych! Do wysokiego blg (wskazane nie większe niż 25 blg) dedykowane są Bayanusy. Polecam Lalvin v1116.
:beer

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości