Drożdże gorzelnicze - jakie najlepsze.

Rudy
40%
40%
Posty: 76
Rejestracja: 2007-10-04, 21:01
Lokalizacja: południe

Post autor: Rudy » 2008-06-15, 16:37

Ostatnio robiłem test porównawczy drożdzy Bayanus i Fermioli :
materiał pszenica
ilości sruty 10 kg/na 30 litrów wody
Zacieranie identyczne ( enzymy Termamyl , Shearzyme i AMG ) te same temperatury zacierania i fermentacja w tym samym czasie .
Temperatura fermentacji ok. 22 stopnie
Jedyna róznica to zakwaszenie zacieru na Bayanusach kwaskiem cytrynowym w ilości 0,5g/l wody .
Zacier na Fermiolach nie był zakwaszany
Fermentacja w obydwu beczkach zakończyła się równocześnie ( 6 dni )

Po przedestylowaniu stwierdzam lepszą wydajność na FERMIOLACH ( mniej pogonów )

Smakowo również lepiej mi smakuje produkt ,,fermiolowy,, ( neutralny w smaku )
Bayanusy wnoszą (przynajmnij u mnie na pszenicy ) nutkę owocową do destylatu .
Generalnie jednak róznice smakowe są minimalne ( kwestia gustu -nad którym się nie powinno dyskutować )
Testowałem tylko na pszenicy i obydwa te gatunki drozdzy uważam za bardzo dobre . Produkt lepszy smakowo odrobionego na Red Ethanolach .
Pozdrawiam
Rudy

kriket
10%
10%
Posty: 18
Rejestracja: 2008-05-06, 00:40

witam

Post autor: kriket » 2008-09-07, 22:02

Ja również jestem właśnie po testach ALCOTEC PURE 48. Postanowiłem lekko zmienić proporcje dla potrzeb testowych. Nastawiłem się na uzyskanie mocniejszego zacieru kosztem czasu. Zastosowałem jedną paczkę drożdzy i ...14kg cukru. Wynik ? Jak najbardziej pozytywny. Początkowo dodałem 4 kg cukru i poczekałem 2 dni. Wskazanie cukromierza spadło do 0 więc szybciutko uzupełniłem jeszcze 10 kg. Nastaw zrobiłem w beczce 60 L ale napełnionej do ok 50 litrów i po kolejnych 4 dniach było gotowe. Łącznie 6 dni. Dzisiaj przegotowalem i okazało sie iż uzyskałem 8.7 L specyfiku o mocy 92%. Odliczając przed i po - gon chyba całkiem całkiem wynik. W moich warunkach liczy się również czas pracy grzybków. Uważam iż 6 dni jest dobrym wynikiem tym bardziej iż nie stosowałem żadnych grzałek itp. Jutro nastawię jeszcze jedną porcję i upewnię się co do ich mocy.
Jednak na chwilę obecną gorąco polecam.
Nie muszę dodawać iż zakupu dokonałem u 98% i dzięki mu za uproszczenie życia.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości