Rozmnażanie drożdzy - czy ktoś porbował ?

wiesus
0%
0%
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-22, 15:04

Rozmnażanie drożdzy - czy ktoś porbował ?

Post autor: wiesus » 2009-10-01, 15:06

Witam

Dzisiaj nadszedł mnie taki szalony pomysł, żeby wyselekcjonowane drożdże gorzelniane rozmnażać i przechowywać z zamiarem użycia w kolejnych nastawach. Na naszym forum takiego tematu nie znalazłem ale nasi piwni koledzy próbowali takich eksperymentów z częściowym sukcesem:

przechowywanie drożdży


Drożdże wiadomo- ustrojstwo bardzo kochliwe i namnaża się w zastraszającym tempie. Zawsze mnie zastawiało jak oni selekcjonują i pakują te drożdże aby przetrwały wiele miesięcy na półce sklepowej. Być możne uda się opracować lub ściągnąć z literatury zagranicznej sposób ich czasowe uśpienie i w wtedy perpetuum mobile :twisted:

Czy ktoś próbował iść w takim kierunku ???

Awatar użytkownika
bielok
101%
101%
Posty: 607
Rejestracja: 2006-06-30, 09:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: bielok » 2009-10-02, 07:25

Cześć.
Wiesus ale jakie drożdże ty chcesz przechowywać i rozmnażać? Ze zwykłymi drożdżami nie ma problemu można je przechowywać w skosach agarowych lub glicerynie i przechowywać w zamrażarce. Artykuł
Turbo możesz też tak przechować ale problemem jest fakt że nie będziesz potrafił im skomponować odpowiedniej pożywki która chyba jest kluczem do sukcesu przy stosowaniu tych drożdży.
pozdrawiam
bielok

Alkohol nie rozwiąże twoich problemów...
A z drugiej strony, mleko w sumie też nie..

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości