Glukoza - jakie drożdże?

marcus
30%
30%
Posty: 49
Rejestracja: 2009-07-28, 13:04
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska

Glukoza - jakie drożdże?

Post autor: marcus » 2010-10-22, 14:41

Coraz więcej osób zaczyna pracować na glukozie, dlatego warto porozmawiać jakie drożdże najlepiej nadają się do tego towaru.

Ja to robiłem na Turbo 48H i trochę mi nie wyszło.
Drożdże na początku pracowały zajb...., ale jak poszło na rurę to efekt końcowy mierny.

Po swoim doświadczeniu, uważam że Turbo 48H przy podanych na opakowaniu proporcjach cukru i wody, nie przerabiają całej glukozy.
"wodociągowiec czy ciepłownik nie ma to znaczenia, bo ja wypijam tyle ile mam do powiedzenia"

Awatar użytkownika
WinoHOBBY
40%
40%
Posty: 68
Rejestracja: 2006-04-10, 23:19
Kontaktowanie:

Post autor: WinoHOBBY » 2010-10-22, 15:12

Do przerabiania glukozy przeznaczone są Alcotec TURBO 23%.

Czytając zagraniczne fora alkoholowe, to z Alcotec Spirit Base Kit na glukozie też otrzymamy produkt powyżej 22%.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2010-10-22, 17:18

Zastanawiałem się czy zacieru na glukozie nie można poszczuć typowymi drożdżami do zbożówek. Przy sacharozie nie dają sobie rady ale przy glukozie powinno im to iść całkiem dobrze. Kiedyś robiłem miód pitny na drożdżach chyba GEA i pracowały tak szybko że w 4 dni było po wszystkim. W miodzie pitnym jest glukozo-fruktoza.
Różnica przy tych drożdżach to wzmocniona ochrona osmotyczna komórek drożdżowych wynikiem czego jest - większa ilość komórek żywych w fazie namnażania , a pozostałe "osiągi" ( %) zostają na tym samym poziomie . końcowa koncentracja dochodzi ( wg. producenta) powyżej 18% .
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

KARMEL
90%
90%
Posty: 509
Rejestracja: 2008-01-06, 18:54

Post autor: KARMEL » 2010-10-22, 19:18

Glukoza ma inne PH
Pozdrawiam

Cyra
0%
0%
Posty: 6
Rejestracja: 2009-11-23, 23:22

Post autor: Cyra » 2010-10-23, 12:11

Panowie podałem adres hurtowni dla kolegów ze śląska w temacie glukoza ,napewno paru z Nas się przerzuci na glukozę w związku z tym prośba do kolegi 98 % o dodanie do oferty drożdży Alcotec 23% Turbo oczywiście w znakomitej cenie :-)

KARMEL
90%
90%
Posty: 509
Rejestracja: 2008-01-06, 18:54

Post autor: KARMEL » 2010-10-23, 13:57

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2010-10-23, 14:00

Witam alcotec 23% przeznaczona do glukozy/dextrozy pojawia się w ofercie - proszę o cierpliwość , a jak nasze 'badania ' wyjdą pozytywnie to będę miał coś co będzie rownie dobre a cena nie będzie do przebicia ....
pozdrawiam
98%
www.bimberhobby.pl

( sklep dla prawdziwych hobbystów )

marcus
30%
30%
Posty: 49
Rejestracja: 2009-07-28, 13:04
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska

Post autor: marcus » 2010-11-02, 22:35

Koledzy zrobiłem nastaw na Alcotec 23%.

Efektu końcowego jeszcze nie znam (okaże się za tydzień), ale pierwsza próba nastawu na tych drożdżach to totalna porażka.
Opakowanie tych drożdży składa się z trzech saszetek - drożdże, pożywka i upłynniony węgiel aktywny.

Zastosowanie węgła do nastawu spowodowało, ze nastaw mam czarny, ale nie tylko nastaw.
Całe pomieszczenie i naczynia w których to robiłem, mam również zabrudzone węglem.

Węgiel jest bardzo trudno wyjąc z saszetki, dlatego dopóki go wyjąłem to upieprzyłem całe pomieszczenie.

Koledzy możecie spróbować, ale ich już na pewno nie zastosuję.
Z tymi drożdżami można się bawić w lesie, ale nie w domu.

marcus
"wodociągowiec czy ciepłownik nie ma to znaczenia, bo ja wypijam tyle ile mam do powiedzenia"

onek_uk
60%
60%
Posty: 236
Rejestracja: 2008-06-03, 01:39
Lokalizacja: Jukej :)

Post autor: onek_uk » 2010-11-03, 23:44

@marcus
Dlaczego jest go ciezko wyjac ?
Jak narazie nie mialem nigdy z nim problemu,na koncu poprostu dodasz cos do klarowania i pieknie wszystko osiadzie na dnie ,nastaw bedzie taki jaki ma byc.

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2010-11-05, 01:34

marcus pisze:Węgiel jest bardzo trudno wyjąc z saszetki, dlatego dopóki go wyjąłem to upieprzyłem całe pomieszczenie.
onek_uk pisze:Dlaczego jest go ciezko wyjac ?
Węgiel nigdy nie było lekko wyjąć.
No, to teraz już wiecie, dlaczego potrzebny jest zawód górnika :idea:
U mnie w najbliższym składzie opałowym węgla nadal nie ma - wróży to, że nie przewiduje się w najbliższym czasie silnych mrozów :mrgreen:

marcus
30%
30%
Posty: 49
Rejestracja: 2009-07-28, 13:04
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska

Post autor: marcus » 2010-11-05, 22:34

@onek_uk
Nie wiem, jak Ty to robisz, ale ja z tym miałem bardzo duży problem.

W moim przypadku część węgla wylałem z saszetki pozostałą musiałem wyciągać łyżką. Przy tej całej operacji rozbryzgi węgla zabrudziły mi całą kuchnię i naczynia, które były w pobliżu.

Może były to stare drożdże (na datę nie patrzyłem) ponieważ saszetka z węglem była bardzo mocno sprasowana.
Po drugie jak to ma być czyste po wyklarowaniu, skoro kożuch który powstał na początku fermentacji zabrudził mi cała górną część balonu.
Nastaw może się wyklaruje (sprawdzę to jutro), ale ten czarny brud z kożucha usunę dopiero przy myciu balonu.
Robię to wszystko w domu, dlatego mam duże obawy jak będą wyglądały sanitariaty przy myciu naczyń po fermentacji :?: :?: :?:

Napisałem ten post, żeby ostrzec Kolegów że praca na tych drożdżach jest bardzo brudna i nie polecam stosować ich w domu.

marcus
"wodociągowiec czy ciepłownik nie ma to znaczenia, bo ja wypijam tyle ile mam do powiedzenia"

Awatar użytkownika
OLO 69
100%
100%
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-11-23, 14:01

Post autor: OLO 69 » 2010-11-05, 23:06

A może po prostu trzeba zrezygnować z dodatku węgla do nastawu i będzie po kłopocie?
Może wsypac tylko drożdże i pożywke do nastawu?
Akas używał do glukozy drożdży Coobra 24 i jak pisał osiągnął 20% w nastawie
http://www.bimber.info/forum/viewtopic. ... c&start=15
Może w takim razie warto używać Coobra 24.
Choć ja osobiście turbo nie używam. Dla mnie destylat z kolumny z nich jest ostrzejszy w smaku niż nawet ze zwykłych babuni.Używam natomiast drożdży winnych G 995 i fermioli do zbożówek i dla mnie to jest to.Ale smaki bywają różne.
Pozdrawiam.
OLO 69

onek_uk
60%
60%
Posty: 236
Rejestracja: 2008-06-03, 01:39
Lokalizacja: Jukej :)

Post autor: onek_uk » 2010-11-06, 00:50

@marcus
Jak ja to robie? Poprostu polecam pomietolic ta saszetke delikatnie w dloniach (serio) i po paru minutach masz elegancki wegiel ,odcinam rog saszetki i wylewam do nastawu calosc ,wlewam troszke wody pluczac resztki,i oto cala filozofia
pozdrawiam

Akas
101%
101%
Posty: 667
Rejestracja: 2008-05-30, 01:05
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Akas » 2010-11-08, 11:31

Z glukozą bardzo dobrze sobie radzą T3. Mój ostatni nastaw zrobiłem na nich. Nie był wyśrubowany na wysoki procent, miał około 15%. Efekt po pierwszej rektyfikacji był bardzo pozytywny.
Wyszedł lekko karmelkowy smak, zaś łagodność na poziomie dobrej wódki premium. Byłem szczerze zaskoczony, jeszcze nigdy po pierwszym przebiegu coś takiego mi się nie udało. Nie filtrowałem urobku przez węgiel , a jest praktycznie bezwonny. Od czystych różni się lekkim bardzo miłym posmakiem zbożowym. Robiłem też porównanie z markową szkocką Whisky która była zdecydowanie ostrzejsza.
Fakt, że nastaw różnił się nieco od tych jakie do tej pory robiłem. Różniła się tez procedura prowadzenia procesu. Nie chcę teraz omawiać szczegółów, ponieważ jest to temat warty szerokiego opisu w dziale "Destylacja i rektyfikacja". Muszę powiedzieć, że cieszę się z uzyskanego efektu, ponieważ, często miałem tzw. problem "ruskiego spirytusu". Pochodzę z Podlasia , a u nas wiele osób zna smak bimbru. Gdy próbowały moich wódek z podwójnych rektyfikacji, były bardzo podejrzliwe. Nie wierzyły, że to domowy wyrób. Czasami pytały o źródło spirytusu. Dla mnie był to policzek, ponieważ "ruski z przemytu" ma w okolicy, fatalną opinię. Często więc celowo psułem wyrób dolewką bimbru, lub taniej whisky, aby uniknąć podejrzeń. Teraz wyszedł mi złoty środek. Smakowo na tyle się różni od czystych, że nawet osoby rzadko pijące to potwierdzają. Więc nikt mi nie wmówi, że jest ona zrobiona na bazie jakiegoś niepewnego spirtu.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2010-11-08, 16:27

Zrobilem nastaw na drozdzach bayanus g-995 ale troche slabo pracowaly wiec dosypalem t-3. jak na razie t-3 pracuja bardzo ladnie.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości