Drożdze Kobra 24?

kuba
50%
50%
Posty: 131
Rejestracja: 2006-07-20, 21:29

Post autor: kuba » 2006-12-28, 21:26

U mnie piany nie było wcale, przy zamieszaniu zacieru intensywnie wydziela się dwutlenek.
Przepuściłem nastaw. Wyniki ilościowe są poprawne, ale co do jakości mam trochę mieszane odczucia. Destylat ma jakby ostry smak. Zapach jest w porządku choć nie pachnie tak jak po bayanusach, nie mówiąc już o destylacie z cydru. Sądzę że do nalewek nadaje się, jednak do sporządzenia wódek mnie nie pasuje. Na tym kończę moje doświadczenia z Cobrami 24.

arnie
0%
0%
Posty: 4
Rejestracja: 2006-09-08, 20:18
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: arnie » 2007-01-26, 20:58

Ja daje 1,5 opakowania Cobra 24 -30kg cukru -ciepła woda nie gotowana 125litrów o temp. 32 st , dobrze napowietrzona mieszadłem - 5kg ryżu . Po 7-miu dniach -3 Blg , pierwsze trzy dni to 32st. póżniej spada pomału do 22st. Gdy nastawiłem w wodzie o temp. 29st. chodziło dzień dłużej . w najbliższym czasie beczke będe ocieplał , i mam nadzieje że koledzy w ciepełku wyszpanują normę . Teraz do nastawu dałem 1-no opakowanie na33kg cukru . Myśle że zejdzie im 10 dni , ale to się jeszcze okaże . przed grzaniem klaruje bentonitem przez trzy dni[jesienią wystarczy ,, a przy około 0 stopnia rewelacja . Co do smaku . No cóż . Ja wole z lekką nutką owoców , ale 'czystą' jak ze sklepu też się delektuje .
Kto nie kombinuje ... !!!

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości