Automatyczny kocioł do warzenia COOBRA Craftbrewer CB5 50l

Awatar użytkownika
oktogenek
50%
50%
Posty: 144
Rejestracja: 2007-06-25, 09:55
Kontaktowanie:

Automatyczny kocioł do warzenia COOBRA Craftbrewer CB5 50l

Post autor: oktogenek » 2019-04-01, 22:54

Nie znalazłem takiego tematu więc zamieszczam, ktoś ma, ktoś używa tej wersji lub mniejszej 25l? Faktycznie tak łatwo się zaciera jak pokazują? Na starość coraz wygodniejszy zaczynam się robić, a z tym sprzętem to można nawet w kuchni na luzaku pracować i małżowinka może nie będzie tak brzęczeć że rozpiździel w domu robię :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Mowmiojcze
20%
20%
Posty: 20
Rejestracja: 2016-07-24, 21:34

Re: Automatyczny kocioł do warzenia COOBRA Craftbrewer CB5 50l

Post autor: Mowmiojcze » 2019-04-02, 19:07

Mam i używam od paru lat a nawet przerobiłem kilka wersji. Jak się nauczysz na tym warzyć (odpowiednie śrutowanie, odpowiedni przepływ) to sama przyjemność i wygoda. Jeśli myślisz, że to automat i zrobi wszystko za Ciebie to odradzam.

Powiem jeszcze, że w porównaniu do warzenia piwa na tzw. "garach" różnica ogromna, już nigdy nie wrócę do garów. Szybciej wszystko idzie, LP już nie pogania z kuchni, że wszystko zalane, mniej miejsca zajmuje. A z ciekawostek zacierałem ostatnio skrobię ziemniaczaną na wódkę i udało się bez przypalenia więc da się na tym zrobić wszystko :)

Jak masz jakieś pytanie odnośnie CB to wal śmiało ;)

Awatar użytkownika
oktogenek
50%
50%
Posty: 144
Rejestracja: 2007-06-25, 09:55
Kontaktowanie:

Re: Automatyczny kocioł do warzenia COOBRA Craftbrewer CB5 50l

Post autor: oktogenek » 2019-04-03, 21:05

Ja tam piwa nie robię i rzadko piję :) sprzęt będzie typowo do zacierów zbożowych, nie no spokojnie, już trochę przerobiłem ziarna, ale niestety znudziło mi się już pieprzenie z garami, z wiekiem leniwy się zrobiłem, a tutaj w jednym garze 8kg można zatrzeć, schłodzić i odfiltrować, wiec kusi :)

Awatar użytkownika
Doody
100%
100%
Posty: 1227
Rejestracja: 2017-01-04, 20:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Automatyczny kocioł do warzenia COOBRA Craftbrewer CB5 50l

Post autor: Doody » 2019-04-03, 23:12

Nie ma zacieranie "na lenia". Lejesz gorącą wodę do belki wsypujesz ziarno i w odpowiednich temp. dodajesz enzymy, lub wsypujesz słód. Bez grzania, pieprzenia itd. Ja teraz tylko tak zacieram.
Pozdrawiam
Darek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości