Co sądzicie o tym sprzecie

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: magas » 2020-06-26, 21:41

Nie wygłupiajcie się z tymi bakteriami, to manipulacja faktami przez pana który produkuje kolumny miedziane, to jak by mi ktoś powiedział, że więcej bakterii lub mniej jest we wrzącej wodzie z takiego, lub innego czajnika. Jakie bakterie w kolumnie która po pierwsze ma taką w środku temperaturę, że o bakteriach nie ma mowy, a po drugie ma w sobie alkohol o takiej mocy, że jak możemy podnosić temat bakterii. Zakładamy jednak, że temperatura i alkohol nie zabija jakiś najnowszych z kosmosu bakterii, których nasza cywilizacja jeszcze nie zna, to miedziana kolumna i brak bakterii UFO dalej jest manipulacją, bo ile powierzchni kolumny miedzianej jest w kolumnie miedzianej, która jest prawie cała wypełniona sprężynkami z kwasiaka, więc proszę nie wspominajcie więcej o bakteriach w kolumnie, to nie jest forum komercyjne, gdzie rządzą producenci i szerzą herezje by robić sobie reklamę, bo spawać kwasiaka nie umieją, Miedziane sprzęty mają swoje zalety, ale w alembikach, a to już inna i dłuższa historia.

Feared00
10%
10%
Posty: 19
Rejestracja: 2014-01-15, 01:42

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: Feared00 » 2020-06-26, 22:10

Ja powtórzę za kolegami - szukaj abratka. I nie chodzi tutaj o produkty tylko ze sklepu Franza. Choć trzeba przyznać, ze większość jego maszynek jest ok, a część no niestety jest popyt to jest i podaż. Abratek to typ kolumny.
A przede wszystkim określ co chcesz robić, wejdź głębiej w forum i wtedy szukaj. Nie opieraj się na jednej opini jak w przykładzie miedzi. Ja mam kwasówkę z katalizatorem, a wszystko w miedzi to tylko w alembikach dopuszczam.
Jak już będziesz miał wiedzę to i Twoje wybory tutaj przedstawiane bdo oceny będą konkretniejsze. Bo teraz to w sumie takie: a może to albo to. I jeszcze jedno jeśli nie masz dojścia do materiałów i nie umiesz spawać (tak jak ja) to niestety jeśli chcesz uzyskać efekt, że będzie Cię ograniczała Twoja wiedza, a nie możliwości maszynki to będzie trzeba troszkę więcej talarów położyć na stół ;)

przegab
50%
50%
Posty: 110
Rejestracja: 2015-04-23, 10:48

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: przegab » 2020-06-27, 10:17

Wojna miedzio i stalo lubców nie zakończy się nigdy a oba materiały mają zastosowanie w tym hobby.
Ja miedzi w kolumnie zasypowej nie lubię.
Nawet katalizator nie wytrawiony przed każdym procesem wnosi mi dziwne posmaki do produktu tyle, że ja je czuję a inni degustatorzy niekoniecznie.

Jeśli odpowiada Ci zestaw o tej wysokości zasypu i średnicy, z ovm to popatrz jeszcze na podobne stalowe maszynki. Powinny być tańsze bo surowiec - stal nierdzewna jest tańsza.
Głowica czy to patrzy prosto w górę, czy po aabratkowemu się pochyla - działa tak samo ale aabratek pozwala lepiej wykorzystać wysokość pomieszczenia.
Właściwości katalityczne miedzi załatwi ci dodatkowy moduł z zasypem ze sprężynek miedzianych.

arcii111
40%
40%
Posty: 99
Rejestracja: 2016-09-08, 12:38
Lokalizacja: mazowsze

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: arcii111 » 2020-06-27, 12:20

Ja sądzę, że powinieneś kupić kolumnę o średnicy 60-70 mm na złączach Tri Clamp. Do tego keg 50l, OLM, głowica wedle uznania im niższa tym lepiej, jeśli z OLM to duże jeziorko głowicy 50-100 ml jeśli bez OLM to jak najmniejsze jeziorko. I fajnie jak by był wziernik by widzieć zalanie. A czy z miedzi czy stali osobiste preferencje. Jeśli zaś lubisz wódkę i to dobrą to ważniejszy od złomu na górze jest zbiornik z płaszczem, który pozwoli cieszyć się wódką i nie tylko z gęstych zacierów lub nastawów owocowych.

Enderalk
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2020-06-25, 21:18

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: Enderalk » 2020-06-28, 23:37

Ok po dłuższym przeszukiwaniu i po waszych wskazówkach wygrzebałem coś takiego:

https://prostill.co.uk/aabratek

https://prostill.co.uk/en_US/p/Distille ... x-DIREL/69

https://prostill.co.uk/en_US/p/Distille ... ux-DIRG/70

Czy pomiędzy refluks direl 69 i 70 jedyna różnica to grzanie ? Który wg.was lepszy (Prąd czy gaz (tak bym to rozumiał. wg. wydaje mi się ze grzanie gazem jest mniej awaryjne i bardziej stabilne w użytkowaniu, grzałki elektryczne mogą być bardziej zawodne ale to moja logika, pytam bo nie mam zdania i doświadczenia)

proszę o opinie jeśli w coś zainwestować to żeby chociaż cieszyło, jak możecie wypowiedzcie się co wg. Was jest lepsze podkreślam ze zaczynam ta zabawę ( każdy kiedyś stawiał pierwsze kroki) i nie chce wtopić w coś co będzie tylko leżało

Awatar użytkownika
degu
101%
101%
Posty: 316
Rejestracja: 2019-03-30, 22:44
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: degu » 2020-06-29, 00:34

Jeśli masz możliwość grzania elektrycznego - odpuść gaz... Ekonomia podobna, a bezpieczeństwo, wygoda i skalowalność (możliwości regulacji) - bez porównania.
W tych sprzętach nie widzę nic o wypełnieniu... - z cukrówki na pot stillu nie będziesz zadowolony... 90% to tylko teoretycznie spiryt (jeśli tyle na tym sprzęcie uzyskasz).
Jesteś w UK? Bo ten pierwszy (aabratek) u nas jest sporo tańszy...
Poczytaj czym jest pot still, a czym aabratek, bo na moje oko nie widzisz różnicy, a jest spora... Sorry, ale nadal popieram radę @zbyszko i nawet się nie obrażam... :) jak też nie mam zamiaru ci cukrzyć :) ale próbuję pomóc.
A @zbyszko nie znam nawet osobiście, choć to mój "ziomek"... może kiedyś będzie okazja... w każdym razie darzę go szacunkiem za wiedzę i chęć pomocy...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Enderalk
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2020-06-25, 21:18

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: Enderalk » 2020-06-29, 01:01

:) biorę pod uwagę to co napisał każdy również Zbyszko, dlatego wybrałem 2 różne rodzaje nad którymi się teraz :) zastanawiam jedna z nich to aabartek i ciekaw jestem czy jest taki „dobry” i jaka jest różnica miedzy nimi, tak jestem w uk nie wiem gdzie widziałeś ten model Aabartka tańszy jak możesz podeślij link ale obawiam się ze koszt wysyłki wyrówna różnice w cenie :/
Podobnie myśle ze elektrycznie może być prostsze w obsłudze i bezpieczniejsze o ile wszystko działa, stad moje wątpliwości, zastanawiam się nad żywotnością grzałek i co jeśli się „spala” to czy będę mógł wymienić grzałki czy muszę wymienić odrazu całego kega..

Awatar użytkownika
zbyszko
101%
101%
Posty: 1787
Rejestracja: 2009-11-10, 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: zbyszko » 2020-07-01, 22:30

degu pisze:
2020-06-29, 00:34
A @zbyszko nie znam nawet osobiście, choć to mój "ziomek"... może kiedyś będzie okazja...
Miałem nie pisać już w tym wątku, ale jak tu milczeć :wallangry .
@ degu zaproś mnie na tą kartoflankę i przełamiemy lody :D .
@ Enderalk
Wróć do mego posta, wpisz magiczne słowo a wujek ci podpowie czego masz szukać:

https://www.google.com/search?q=AABRATE ... 66&bih=625
a z tąd już blisko do nas:
viewtopic.php?t=2103
ale na "dzień dobry" zapoznaj się z zasadą działania kolumny, bo bez tego ni hu, hu.
A teraz sprowadzę cię na ziemię.
Czasami trafia się tu mniej lub bardziej napuszony gostek i poucza nas że my tu jesteśmy od odpowiadania jak dupa od sra.....a.
Ale sam nie wie o tym że właśnie strzela sobie w kolano. Potem kupuje sprzęta za pare zeta i jest zadowolony. Do czasu.
A potem płacz i zgrzytanie zębów. Tak to się zazwyczaj kończy.
Tak że zanim coś zaczniesz szperać doczytaj a jak już będziesz wiedział co z czym się je zadzwoń do @kula i ogarniecie temat.
Nie rób odwrotnie bo będzie :dupa .
czytam nie pytam

Awatar użytkownika
Zalobik
60%
60%
Posty: 251
Rejestracja: 2017-11-07, 18:25

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: Zalobik » 2020-07-01, 23:01

Kolego Enderalk, pewnego razu zziębniety wróbelek konał z zimna. W ostatniej chwili poprosił przechodzacą krowę żeby na niego narobiła, to go rozgrzało i uratowało mu życie. Niestety krowie łajno wyschło i uwięziło wróbla. Biedny wróbel zaczął wzywać pomocy i usłyszał go kot, który go wyciągną i z miejsca zeżarł. Morał z tej powiastki jest taki. Nie każdy kto na ciebie "nasra" jest twoim wrogiem i nie każdy, kto cie z łajna wyciągnie jest twoim przyjacielem.
Ale do brzegu, jeśli nie zaczniesz czytać jak radzi tu "pewna krowa" mam nadzieje że sie nie obrazi :lol: , to rozszarpią cię koty, znaczy naciągacze.
I nie myśl że piszę to złośliwie, bo taki ze mnie cwaniak. Życze Ci jak najlepiej, ale czytanki nikt za ciebie nie odbębni. Powodzenia
"Teoretycznie, nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest". Y.B.

Awatar użytkownika
drgranatt
100%
100%
Posty: 1410
Rejestracja: 2009-07-13, 11:13
Lokalizacja: 3-city

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: drgranatt » 2020-07-02, 09:52

Zalobik pisze:
2020-07-01, 23:01
... Nie każdy kto na ciebie "nasra" jest twoim wrogiem i nie każdy, kto cie z łajna wyciągnie jest twoim przyjacielem...
Za te słowa lubię Cię :1st
@Enderalk, zacznij odpowiadać na pytania a wtedy łatwiej będzie pomóc!

dawid121
0%
0%
Posty: 8
Rejestracja: 2020-08-19, 10:56

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: dawid121 » 2020-08-19, 11:18

witam

Proszę o pomoc w doborze sprzętu dla początkującego użytkownika.

czy coś z tych dwóch opcji poniżej jest warte zakupu i swojej ceny?


https://allegro.pl/oferta/destylator-a- ... 57fe3fc299

https://allegro.pl/oferta/destylator-el ... 6652531029

a może któryś z użytkowników forum w cenie do 1500zł jest w stanie mi coś zaproponować?
z góry dziekuje za pomoc.

Awatar użytkownika
Zalobik
60%
60%
Posty: 251
Rejestracja: 2017-11-07, 18:25

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: Zalobik » 2020-08-19, 12:41

Cześć,
na początek np. to:
http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-720.html
Dlaczego? Prosta sprawdzona konstrukcja, z opcją rozbudowy. Sprawdzony i rzetelny wykonawca. Jest tu ich kilku. Jeżeli, Ci się nie spodoba ta zabawa, to sprzedaż bez problemu z uwagi na to co napisałem powyżej.
Jeśli ponad budżet, to zmień SP na zmywaki ko zaoszczędzisz ze 2 stówy. Warto wziąć za dopłatą zbiornik 50l.
Powodzenia
"Teoretycznie, nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, w praktyce jest". Y.B.

dawid121
0%
0%
Posty: 8
Rejestracja: 2020-08-19, 10:56

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: dawid121 » 2020-08-27, 08:21

No niestety kolega nic nie odpisuje...
Może coś innego możecie polecić?

Czy Arabatek bez sterownika/regulatora mocy jest w miarę łatwy do obsługi?

myślę o tym np:

https://allegro.pl/oferta/destylator-30 ... 9110768579

czytam
70%
70%
Posty: 340
Rejestracja: 2016-05-17, 22:00

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: czytam » 2020-08-27, 10:30

Jest w miarę łatwy w obsłudze. Regulator mocy zawsze można dodać. Sterownik na początek radzę sobie odpuścić. Poznasz sprzęt, prowadzenie procesu a później, może, pomyślisz o sterowniku. Ważniejsze są dobre termometry. Dodałbym właśnie termometr w kegu, bo ten tarczowy, to tylko wskaźnik.

dawid121
0%
0%
Posty: 8
Rejestracja: 2020-08-19, 10:56

Re: Co sądzicie o tym sprzecie

Post autor: dawid121 » 2020-08-27, 15:04

Panowie jeszcze małe pytanie bo mam okazję kupić coś w okolicy:

https://www.olx.pl/oferta/destylator-el ... G3mMw.html

Czy warto wogóle takie coś kupić na start? Czy dać sobie spokój i dołożyć 1000 na lepszy sprzęt?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości