BLISKO NAS - pomagajmy potrzebującym

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
vsop
101%
101%
Posty: 469
Rejestracja: 2006-05-11, 01:48
Lokalizacja: Nowa Wieś
Kontaktowanie:

Post autor: vsop » 2007-12-15, 20:59

@ Jarek

sprawdzę w poniedziałek jaki kod trzeba dodac do nr. konta i przeslę na PW.

Jednoczesnie informacja dla zainteresowanych wpłatami w walucie obcej - duze znaczenie ma to, jaką walutą chcecie zasilic konto, poniewaz w zalezności od rodzaju waluty rozne banki transferowe zrealizują taki przelew a co z tym związane - rozne kody swift nalezy podac przed numerem wlasciwym konta.


pozdrawiam

[ Dodano: 2007-12-17, 12:44 ]
Witam


Zgodnie z obietnicą podaję numery, którymi należy poprzedzić wlaściwy numer konta dokonując wpłaty w walutach obcych w tym:

dla euro €:
nr. swift
[glow=red]LUBWPLPR[/glow] i nr konta xx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx


dla dolara $ i innych walut:
nr. swift
[glow=red]INGBPLPW[/glow] i nr konta xx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx


w razie wątpliwości proszę o kontakt

pozdrawiam

amator
40%
40%
Posty: 73
Rejestracja: 2006-01-03, 12:47

Post autor: amator » 2007-12-18, 14:56

witam,
Nie było mnie na forum chyba że 3 miesiące, albo i dłużej. Przyczyn było wiele. Dużo mam teraz do czytania.
Nim zacznę, chciałby najpierw podziękować duetowi VSOP za zainteresowanie moimi kłopotami. Tego typu gesty świadczą o człowieku. Chłopaki naprawdę wielkie dzięki.
pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2007-12-18, 15:24

Witam Wszystkich,
Z tego co widzę, akcja rozwija nam się koncertowo :mrgreen: :mrgreen:
Do zakończenia pozostało juz niewiele czasu i pora, aby podjąc decyzję odnośnie "obdarowanego". Z tego co wiem mamy jak narazie dwoje kandydatów, ponieważ kwota uzbierała się zacna, to poddaję pod ogólną rozwagę pomysł aby podzielić ją na pół i wysłać do obydwu. 8) :mrgreen: :mrgreen:
Wszelkie głosy z wyrazami poparcia, lub innymi propozycjami, mile widziane :shock: :D :D
pozdrawiam - inżynier

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2007-12-18, 20:20

Witam popieram powyzszy post - też jestem za tym .... tym bardziej że chyba uzbiera się niezła sumka tak więc kwota nie bedzie aż tak mała aby obdarowani / obdarowane osoby
nie wiedziały na co przeznaczyć tą kwotę ... tutaj chyba nie codzi o "wymiar gotówkowy " ale bardziej i to że jesteśmy czuli na obcną sytuacje innych osób , instytucji i chociaż na codzień mamy inne własne problemy to drzemi w nas istota ludzkości- wrażliwa na drugiego człowieka i szczera chęc pomocy bo tutaj nikt nikogo nie zmusił to tego gestu -
to wyszło indywidualnie od serca każdego z nas - a to szlachetny gest .....

w każdym z nas drzemie odzczucie ludzkości ja to wiem :wink: ...

@ vsop - kiedy kończymy akcję ważna sprawa aby wszyscy mogli zdążyc !!!
a chetnych zapraszam piszcie to podeślemy konto :) ( @ vsop ) - nie powiem/napisze że akcja już nieaktualna i mamy "komplet " oj nie !!!

zapraszam chętnych pokażmy serce a w święta nie tylko my bedziemy mogli radośnie zasiąść do wieczerzy ....

pozdrawiam 98%

Awatar użytkownika
vsop
101%
101%
Posty: 469
Rejestracja: 2006-05-11, 01:48
Lokalizacja: Nowa Wieś
Kontaktowanie:

Post autor: vsop » 2007-12-19, 00:34

Witam


Obecny stan zgromadzonych środków wynosi 3065 zł ale mam potwierdzenie od inżyniera, że zero w tej liczbie zamieni na 1 :D
Wierzę że na tym jeszcze nie koniec :lol:

Termin zakończenia akcji, dla przypomnienia:

"Po konsultacji z Inżynierem i 98% ustaliliśmy, że do 19-12-2007 powinniśmy ( wszyscy uczestniczący) wybrać rodzinę, którą obdarujemy.
Zebrane środki zostaną przelane na konto beneficjentów najpóźniej o 12:00 dnia 20-12-2007. W ten sposób obdarowana rodzina ( dom dziecka itd) otrzyma wpłatę najpóźniej 21-12-2007 a to umożliwi obdarowanemu na wykorzystaniu tych środków przed wigilią.

Ale zbieramy kasę do ostatniej chwili ! Zdajemy sobie sprawę, że księgowanie przelewów, sesje międzybankowe itd. potrafią opóźnić faktyczne wpłynięcie na konto naszej akcji, dlatego za osoby, które dokonają wpłaty nawet w ostatniej chwili ( i to potwierdzą ) jesteśmy w stanie "założyć" deklarowane i potwierdzane kwoty w miarę naszych skromnych możliwości. Dlatego nie obawiajcie się i do ostatniej chwili wykonujcie przelewy, odwiedzajcie pocztę itp itd :D

@ inżynier, @ 98%

jak najbardziej zgadzam się z Wami i uważam, że podzielenie zebranej kwoty na połowę pomoże godnie i satysfakcjonująco wesprzeć 2 rodziny.

Proszę osoby zgłaszające kandydatury beneficjentów naszej akcji o zebranie danych teleadresowych wraz z numerem konta. Lepiej mieć to przygotowane wcześniej i wolę uniknąć sytuacji, w której zabraknie tych danych a przyjdzie pora na zatwierdzenie przelewu...


@ WSZYSCY UCZESTNICY AKCJI !!!

Czas najwyższy na wyrażanie Waszych opinii, komu chcielibyście dzięki tej akcji pomóc. Zgłaszajcie kandydatury lub wybierajcie już wspomniane. Nie musicie pisać elaboratów z umotywowaniem decyzji, wystarczy napisać np. rodzinny dom dziecka, dom samotnej matki z dzieckiem, rodzina xxxxx itd - krótko i na temat ale PROSZĘ - wyraźcie swoją opinię w tym wątku - czas nagli!


serdecznie pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi, sugestie, propozycje i w tej kwestii, lepiej nie czekajcie do za pięć dwunasta ... :mrgreen:




serdecznie pozdrawiam

Rover
101%
101%
Posty: 224
Rejestracja: 2006-05-28, 15:54
Lokalizacja: warszawa

blisko nas

Post autor: Rover » 2007-12-19, 00:53

Mało czasu nie znam akurat żadnego takiego domu ,zgadzam się na każdą propozycje-Winiarek wspominał o jakiejś rodzinie.pozdr.

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: blisko nas

Post autor: winiarek5 » 2007-12-19, 01:53

Rover pisze:Mało czasu nie znam akurat żadnego takiego domu ,zgadzam się na każdą propozycje-Winiarek wspominał o jakiejś rodzinie.pozdr.
Winiarek wspomniał o Domu Samotnej Matki z Dzieckiem.
Sugerowaliśmy, jednak aby ten "Nasz" dom beneficjentem został w przyszłym roku. Brzmi to trochę dziwnie.
Nasze charytatywne aukcje i akcje przybrały charakter periodyczny. Ja z żoną przygotowaliśmy dla "Naszego" Domu Samotnej Matki z Dzieckiem kolejny pokaźny zestaw odzieży, naczyń itp. Całość prawdopodobnie nie zmieściła by się do dwuosiowej przyczepy samochodowej z plandeką. Jutro jadę do nich zawieść nasze "zdobycze".
Mamy demokrację. Jeśli uważacie, że część lub całość zebranej kwoty zostanie przekazana np. do "Nas" - jutro podam nr konta.
Ale: prośba dodatkowa. Tym samotnym matkom z dzieckiem (częściej z dziećmi) jest potrzebne dosłownie wszystko.
Siedzibę mają na końcu świata i nic i nikt do nich nie dociera.
Prośba jest taka:
Potrzebne są ubrania dla dorosłych, dla dzieci, wyposażenie domu: sztućce, talerze, kubki, szklanki, garnki; sprzęt AGD: pralki, kuchenki, żelazka, czajniki dosłownie wszystko co się w domu używa.
Nie wyrzucajcie tych rzeczy. Ja regularnie jeżdżę na trasie Wrocław - Warszawa. W najbliższym czasie kupię przyczepę dwuosiową samochodową.
Na terenie dawnego województwa jeleniogórskiego jestem w stanie raz na miesiąc objechać "punkty" zbiórki takich potrzebnych rzeczy. Kilka razy w roku mogę zabrać "dary" z trasy "Zgorzelec-Wrocław-Warszawa+Opole+Częstochowa+Piotrków Trybunalski".
Nie chodzi tu o wrzucanie do worka wszystkiego jak leci. Z żoną wszystko co dostaniemy to sortujemy, pierzemy i prasujemy. Jak trzeba to wyrzucamy do śmietnika.
Zdajemy sobie sprawę jak przykro jest dostać np. dziurawą skarpetkę lub zepsute żelazko.
Przekazywane rzeczy/dary powinny płynąć z serca a nie wywoływać u obdarowanych poczucie niższości czy upokorzenia.

Pozdrawiam

Winiarek

Awatar użytkownika
v.s.o.p.
50%
50%
Posty: 163
Rejestracja: 2006-02-11, 18:45
Kontaktowanie:

Post autor: v.s.o.p. » 2007-12-19, 21:00

czy pluszaki (mam całe pudło po swoich córach) też wchodzą w grę ?
Lutek
V.S.O.P.
www.vsop.com.pl
http://vsop.blox.pl
Gdy dłużej nie odpowiadam pisz bezpośrednio na info@vsop.com.pl

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2007-12-19, 21:40

Wow, zabawki też.
Dzisiaj zawiozłem cały samochód odzieży, dwa worki zabawek.
Po prostu radość.
Przypadkiem w tym samym czasie była też nauczycielka z trzema uczennicami z liceum z pobliskiego miasta.
Mam numer konta ale jeszcze potwierdzę jutro bo nie było kierowniczki Domu i dostałem spisany na kartce (gdyby była decyzja, że coś wpłacamy dla nich).
W nocy będą zdjęcia. Teraz siępakuję bo rano jadę do Warszawy po rodziców.

Pozdrawiam

Winiarek

Awatar użytkownika
vsop
101%
101%
Posty: 469
Rejestracja: 2006-05-11, 01:48
Lokalizacja: Nowa Wieś
Kontaktowanie:

Post autor: vsop » 2007-12-20, 02:10

Szanowni bracia w dobrej wierze


Zbliża się czas podsumowania naszej wspólnej akcji, ekspresowej ale nadpodziw cieszącej się waszym zainteresowaniem i przede wszystkim skutecznej w pozyskaniu środków, które wspolnie przeznaczymy potrzebującym.

Na początku przedstawię uaktualnione zestawienie:

kryst 300,00 zł
winiarek5 200,00 zł
zbyszek1281 200,00 zł
venders 150,00 zł
kowal ( przez 98% ) 103,00 zł
a_priv 100,00 zł
Paluch ( przez 98% ) 100,00 zł
beznicki 100,00 zł
Citizen Kane 100,00 zł
JARO 100,00 zł
inżynier 100,00 zł
Robol69 ( przez 98% ) 50,00 zł
ZBYNEK 50,00 zł
Ariuch 50,00 zł
kredek 50,00 zł
ROVER 50,00 zł
Artgsm ( przez 98% ) 40,00 zł
irko 40,00 zł
szakir ( przez 98% ) 35,00 zł
anulek 20,00 zł
Janek1956 20,00 zł
yachu4 20,00 zł
98%, pietro, flesz, kryst, matys, saszet, mura 237,00 zł
uczestnicy II zlotu w tym: 98%, Garnacha,
AAndy, Wujtom, Zbyszek 1281, Pafcio,
inżynier, kryst, lopes, Endrio, vsop'y 1 000,00 zł

R A Z E M 3 215,00 zł

Na szczególne uznanie zasługuje kolega venders - dołożył kolejne 50 zł do wcześniej ofiarowanej " stówy" - nie ma to "jak sto50ąt" - jeszcze raz dzięki

Wierzę, że ostateczny wynik jeszcze się zmieni.


A teraz kilka słów o pretendentach - beneficjentach naszej akcji. W sumie wpłynęły 3 słownie: trzy propozycje, wszystkie od użytkowników naszego forum, ba - od forumowiczów cieszących się szacunkiem, uznaniem i zaufaniem nie wspominając o długim stażu. Zacni panowie, jak jeden mąż są nadwyraz skromni i chcieliby zostać anonimowi ( żeby uniknąć ewentualnych komentarzy o np. " przyjaźń z królikiem Bugs'em") ale po dokonaniu wyboru - właściwego wyboru dokonanego przez WAS, z pewnością sami podziękują.

Kandydatura nr. 1

Dom samotnej matki z dzieckiem
- Winiarek5 dostatecznie opisał sytuację, więc nie będę tego powtarzał. Sam jest bardzo zaangażowany w pomoc dla tego domu.

Kandydatura nr. 2

Matka samotnie wychowująca czwórkę małych dzieci ( najmłodsze 3 latka). Kobieta odeszła od męża - damskiego boksera, mieszka grzecznościowo u wielkodusznych rodziców jednego z naszych forumowiczów i pragnie lepszego jutra dla swoich dzieci oraz "swojego kąta". Forumowicz oraz jego emerytowani rodzice pomagają kobiecie jak tylko mogą.


Kandydatura nr. 3

Para wychowująca małe dziecko. Obydwoje pracują, mieszkają w bardzo złych warunkach ( klitka jednopokojowa bez wygód w dawnym pegeerowskim wielorodzinnym budynku w jednej z podkarpackich zapomnianych wsi). Obydwoje ciężko pracują i ledwo wiążą koniec z końcem. Tej rodzinie samotnie pomaga jeden z naszych forumowiczów, który angażuje się w każdą akcję, mającą na celu pomoc innym.


Bardzo proszę, aby wszyscy, wyrazili swoją opinię, komu i a jakim stopniu powinniśmy pomóc. Cieszę się, że wielu forumowiczów jest zgodnych i pisze, że zgodzi się z każdym wariantem przekazania/podziału środków wyrażając swoje zaufanie do nas. Serdecznie i z głębi serca dziękuję /my za takie opinie i maile, ale proszę mimo wszystko o opinię wyrażoną na tym forum.


Ja również jestem zgodny i wyrażam pogląd "większościowego wyboru", ale żeby był większościowy, to trzeba o tym napisać i wyrazić swoją opinię.

Wobec tego pozwolę sobie wyrazić osobistą opinię.
Z związku ze zgłoszonymi propozycjami - uważam, że moglibyśmy podzielić zebrane środki pomiędzy 3 wymienione kandydatury. Z pewnością przydadzą się wszystkim z wymienionych beneficjentów dając im nadzieję na lepsze jutro, które z resztą w przyszłości możemy po raz kolejny wspomoc... :lol:
Ponadto, przyłączam się do akcji Winiarka i zacznę odkładać niepotrzebne, ale wciąż dobre rzeczy i z pewnością przygotujemy z Lutkiem jakąś paczkę.


Osoby zgłaszające kandydatury beneficjentów - przygotujcie dane niezbędne do realizacji przelewu i prześlijcie na moje PW - żeby nie było szukania na ostatnią chwilę.

WSZYSCY !
Moi mili bardzo proszę, żebyście wyrażali swoją opinię, bo czas ku temu najwyższy !
Ja wyraziłem swoją opinię i proszę o to samo każdą/każdego z Was. Zewrzyjmy szyk na tej ostatniej prostej - i pozwólmy cieszyć się tym, których chcemy wspólnie obdarować i pokazać, że nie jest nam obojętny ich los. Dajmy im choć jeden więcej powód do uśmiechu i radości w te szczególne święta.

Wierzę, że po drugiej stronie ekranu, podczas porannego przeglądania poczty i forum znajdziecie chwilę i użyjecie klawiatury w pierwszej kolejności wyrażając opinię na tym forum.

serdeczności, dobranoc i dzieńdobry
Ostatnio zmieniony 2007-12-20, 02:39 przez vsop, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yachu4
60%
60%
Posty: 222
Rejestracja: 2007-07-24, 01:51

Post autor: yachu4 » 2007-12-20, 03:04

Choć powinienem tu mieć najmniej do powiedzenie ze względu na wkład, myślę, że kwota jest na tyle pokaźna, że powinna być podzielona na wszystkie zgłoszenia.
Niech święta i ostatnie dni starego roku spędzą bez stresu i w spokoju nie myśląc o dniu jutrzejszym.

Ze świątecznymi pozdrowieniami
yachu4
Lepiej być znanym pijakiem, niż anonimowym alkoholikiem.

Awatar użytkownika
kowal
101%
101%
Posty: 1748
Rejestracja: 2006-02-19, 00:18
Lokalizacja: Z-Dolny Śląsk ;)

Post autor: kowal » 2007-12-20, 03:17

Hmmm...
Trudny wybór. Głupio być "sędzią" odpowiedzialnym za czyjąś radość lub żal. Niemniej jak trzeba, to trzeba. Kandydaturę Winiarka proponuję, zgodnie z jego założeniem, odłożyć na akcję następną. Uzbieraną kwotę zaś, podzielić między kandydaturę nr 2 i nr 3.
Nie chciałbym jednak, aby to było traktowane jako pozbawianie kogoś pomocy. Jeśli "rada starszych" i większość zdecydują inaczej, bez szemrania się podpiszę.
Kuję żelazo, póki gorące :-)

Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2007-12-20, 08:51

Kochani w/g mnie pomoc powinna byc rozdzielona pomiędzy 1i 2, odnośnie propozycji 3, to tutaj potrzebna jest wędka, a nie ryba i tego typu prezenty mogą osiągnąć skutek odwrotny, czyli demotywację do walki o poziom własnego bytu.

pozdrawiam - inżynier

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2007-12-20, 09:15

Mam problem ponieważ Inżynier ma rację.
Tyle że nie wszyscy ludzie mają na tyle "pałera" w sobie aby umieć poradzić sobie samemu.
Ponieważ nie znamy dokładnie sytuacji w rodzinie nr 3 skłaniam się do pomocy 2 oraz 3.
Moja żona właśnie zadeklarowała się do zrobienia przeglądu w szafie oraz na strychu aby przygotować pakę dla Domu Matki z Dzieckiem (1).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2007-12-20, 09:50

Nie mogę głosować za "swoją" kandydaturą.
Stawiam więc na pomoc dla kandydatury nr 2 co do kandydatury nr 3 mam podobne zdanie jak Inżynier.

Pozdrawiam

Winiarek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości