BLISKO NAS - pomagajmy potrzebującym

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2010-12-30, 18:33

:D

Dziękuję Ci Misiu i losowi, jest to jedyna loteria w której coś wygrywam, w żadnej innej jakoś mi nie idzie.
A i tak do życia podchodzę zgodnie z maksymą:
"Panie Boże daj wszystkim innym, a i o mnie nie zapomnij"
pozdrawiam - inżynier

Awatar użytkownika
vsop
101%
101%
Posty: 469
Rejestracja: 2006-05-11, 01:48
Lokalizacja: Nowa Wieś
Kontaktowanie:

Post autor: vsop » 2010-12-30, 20:43

@ Inżynier

- zaliż słuszną wyznajesz maksymę :-)

redirys
70%
70%
Posty: 332
Rejestracja: 2007-09-17, 20:11
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: redirys » 2010-12-31, 12:35

Serdeczne podziękowania dla @vsop'a oraz dla Lotto-(nigdy u nich nic nie wygrałem) które to w sposób nieświadomy przyczyniło się do tej wygranej :lol:

Jeszce raz podziękowanie dla kolegów, którzy zorganizowali tą akcję jak i dla wszystkich darczyńców. Korzystając z okazji wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich forumowiczów.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" ... Stanisław Lem

Awatar użytkownika
vsop
101%
101%
Posty: 469
Rejestracja: 2006-05-11, 01:48
Lokalizacja: Nowa Wieś
Kontaktowanie:

Post autor: vsop » 2011-01-31, 11:37

Witam


Uprzejmie zawiadamiam, że wszystkie upominki zostały wysłane.

serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2011-11-17, 19:49

Akcję czas zacząć :)
Może tak jakieś upominki rzeczowe dla dzieci ? N.p. mam aparat fotograficzny, więc wysyłam na adres domu dziecka? co Wy na to?
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
zwyczajny
101%
101%
Posty: 778
Rejestracja: 2011-04-05, 07:59

Post autor: zwyczajny » 2011-11-18, 09:14

Ja mogę oddać balast 70W Hps :mrgreen:
XXX

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2011-11-19, 00:03

Takie rzeczy zostawiajmy dla siebie, jak ktoś chce dać, np. aparat to taka dyrektorka weźmie go do domu? NIE! Kupi sobie lustrzankę bo stać ją na to a aparat dzieciakom. Rozumiesz?

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2011-11-21, 12:59

@ misiek

:brawo

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2011-11-26, 15:11

Witam - pamiętamy o akcji to dobrze ... może w tym roku warto by było poznać potrzeby malusińskich z R.D. ?
możemy zrobić zbiórkę funduszy i zakupić potrzebne artykuł ( np . piśmiennicze , zeszyty , pierwszej potrzeby , słodycze i oczywiście zabawki - bo to daje najwięcej radości dzieciom)

kiedyś Misiek dzwonił do mnie jak dojeżdżał do rodzinnego domu i nie pojechał tam z pustymi rękami .

może warto było by się za-wczawsu zorientować /zorganizować / co im potrzeba - może ktoś z nas ma większe możliwości coś 'załatwić " hurtownie czegoś itp ... oferty mile widziane - czy do mnie czy do @Vsop-a a i wolontariusze też by się przydali - ktoś chętny pomóc w organizacji ma pomyły - śmiało po to jest ten wątek ..
("p.s. tylko bez alkoholowo " )

czekamy na propozycje , pomysły - zróbmy burze mózgów by znowu w "naszym " rodzinnym domu dziecka zaświeciła gwiazdka nadziej i że jest ktoś to pamięta .

ostatnio czekałem/ nadal czekam na fundusze od pewnego użytkownika forum - który wygrał licytację i zobowiązałem się iż przekażę wylicytowaną kwotę na ten cel pomocy - przesyłkę wysłałem nie czekając ma wpłatę - cóż wpłaty nie ma , ja nie stracę dużo - pomimo tej sytuacji pomogę i "założę " za zwycięzce może go sumienie ruszy i wywiąże się honorowo że te fundusze są przeznaczone do bardziej potrzebujących niż my ....


zapraszam zatem do pomysłów - co robimy na jakie zasadzie zbieranie środków , zakupy rzeczy itp .? .

pozdrawiam
98%
www.bimberhobby.pl

( sklep dla prawdziwych hobbystów )

Awatar użytkownika
zwyczajny
101%
101%
Posty: 778
Rejestracja: 2011-04-05, 07:59

Post autor: zwyczajny » 2011-11-28, 23:19

Domyślam się o kogo chodzi i wstyd, bo to człowiek z mojej okolicy,ale nie mam z nim kontaktu, a i logował się we wrzesniu.. Szybki strzał był niestety z jego strony.. Pewnie przeraził się, że wylicytował za więcej niż kupiłby na paragon, ale sprawa była postawiona jasno, że cel szczytny. :oops:

Co do zbiórki to z tego co mi wiadomo nie ma forumowego konta, możemy ewentualnie wpłacać na prywatne organizatora, a co do pomysłu z wysyłką jakichś paczek tutaj dochodzi problem skumulowania się większej partii u odbiorcy pośredniego i ewentualna konieczność dostarczenia osobistego ze względu na całościową wagę miejmy nadzieję że tyle będzie..

Chętnie pomogę chociażby finansowo. :!:
XXX

Awatar użytkownika
zwyczajny
101%
101%
Posty: 778
Rejestracja: 2011-04-05, 07:59

Post autor: zwyczajny » 2011-12-06, 21:53

0,Nie mamy dużo czasu, może ustalimy jakieś konkrety ?? Jeżeli nie da sie inaczej, to chętnie prześlę na jakieś konto co łaska....

Ruszmy temat bo mi zalezy :roll:

Powinniśmy już wcześniej bo dziś mikołajki....
XXX

Awatar użytkownika
vsop
101%
101%
Posty: 469
Rejestracja: 2006-05-11, 01:48
Lokalizacja: Nowa Wieś
Kontaktowanie:

Post autor: vsop » 2011-12-13, 02:43

No i się stało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Szanowni Forumowicze,

czas najwyższy rozpocząć co rączna akcję charytatywną
Blisko Nas – pomagajmy bliskim 2011

Na wstępie kilka uwag:

1. Jak co roku, celem jest zbiórka pieniędzy pieniędzy następnie przekazanie ich na Rodzinny Dom Dziecka nr 4 w Żywcu (chyba że są inne propozycje).
2. W akcji może wziąć udział każdy – wystarczy wpłacić dowolną kwotę na wskazany rachunek rachunek ING Banku Śląskim nr. 14 1050 1924 1000 0090 6256 0785 należącym do Łukasz Wiśniewski, ul. Kadenbandrowskiego w Warszawie
3. Akcja jest dla tych, którzy chcą się przyłączyć, kto nie chce, niech nie bierze udziału i niech nawet tego nie komentuje – nie mam czasu i energii spierać się z wychowanymi inaczej, oszukanymi i oszukującymi, cwaniakami i ocwanionymi, mierzonymi i mierzącymi własną miarą – idźcie z Bogiem, bo akcja jest dla mających wielkie serce, wierzących w uczciwość i bezinteresowne niesienie pomocy.
5. Z braku możliwości logistycznych, nie zbieram żadnych przedmiotów – zbieramy tylko wpłaty przelewem. Jeżeli ktoś dysponuje zapleczem, będzie chciał to sortować itd. A następnie zorganizować wysyłkę – proszę bardzo, niech się zgłosi i zaproponuje.
6. Ramy czasowe akcji:
Start 13-12-2011 godzina 2:00
Koniec 22-12-2011 godzina 20:00
Przelew na konto RDD 4 w Żywcu zrealizuję najpóźniej 23-12-2011
Wszystkie odnotowane w tym czasie wpłaty zostaną zaksięgowane na poczet tej akcji. Jeżeli ktoś zleci przelew w ostatnim dniu akcji, to niech prześle koniecznie potwierdzenie przelewu – ułatwi mi to pracę, odpowiednie oznaczenie i wpisanie na listę uczestników (lub nie).
Wszystkie wpłaty zaksięgowane po tej dacie, zostaną przeznaczone na kolejną akcję lub zwrócone wpłacającym (zgodnie z ich wolą)
7. Dokonując wpłaty na wskazane konto proszę wpisać w tytule przelewu: Blisko nas i swój nick z forum, np. „Blisko Nas vsop”
Jeżeli przelew będzie zlecony z banku za granicą to liczy się tylko kwota środków, które wpłyną na rachunek. Nie ponoszę również kosztów banku osoby zlecającej przelew (tzn. że jeżeli zlecający wpłatę np. równowartość 300 zł z zagranicznego banku ale w jakiejś walucie i jego bank potrąci z tej kwoty koszty przelewu np. 15 zł, mój bank potrąci kolejne np. 15 zl i w dodatku przewalutuje wpłatę po tabeli z dnia, to może się okazać że fizycznie zaksięgowana kwota po potrąceniach wyniesie np. 258 zl i taką kwotę uznam jako wkład w akcję).
7. Lista uczestników będzie uaktualniana na bieżąco – codziennie wieczorem.
8. Jeżeli ktoś pragnie zachować anonimowość – proszę wpisać w tytule przelewu: „Blisko nas anonim” – wtedy na liście wpłacających pojawi się tylko anonim z numerem (jeżeli anonimów będzie więcej).
9. Na liście wpłacających będę umieszczał nicki osób ale bez kwot jakie wpłacili – to zostanie utajnione do zakończenia akcji a jeżeli większość uzna, że chce wiedzieć kto ile wpłacił – to wiadomość zostanie przesłana na pocztę PW do zainteresowanych, którzy wzięli udział w akcji. Oczywiście anonimów nie ujawniamy a łączną kwotę zebranych środków będę podawał w codziennym podsumowaniu środków. Jednocześnie wyznaczam organ kontrolny akcji (bez ich wiedzy i zgody): Citizen Kane, inżynier, a_priv, ponieważ cieszą się niekwestionowanym zaufaniem na forum, pełnią społeczne funkcje, ufam im i jestem przekonany o ich bezinteresowności i bezstronności i dlatego na życzenie mogę przedstawić wyciągi z rachunku (co by ci podejrzliwi nie szukali spisku).
10. po zakończonej akcji przeprowadzę losowanie „CK lotka” – zgodnie z zasadami z ubiegłych lat, tzn.:
- sześć wylosowanych osób otrzyma upominki – niespodzianki
- uczestnicy – anonimowi nie wezmą udziału w losowaniu chyba że w tytule przelewu wpiszą np.: „Blisko nas anonim vsop” to znaczy, że na liście uczestników pojawi się tylko anonim (z ewentualnym numerem) dzięki czemu zapewnię anonimowość darczyńcy ale po losowaniu będę wiedział, z kim uzgodnić kwestię odbioru nagrody.
11. dla trzech osób, które wpłacą największą kwotę – przygotowałem dodatkowe upominki – niespodzianki. Oczywiście niezależnie od tego, będą brały udział w losowaniu.
12. Jeżeli nagroda przypadnie dla absolutnego anonima, który chciał tylko dołożyć kasę do puli ale nie chce brać udziału ani w losowaniu ani nie interesuje go nagroda za największy datek – nie ma problemu, wystarczy że zostanie przy swoim anonimie, a wtedy ewentualnie przypadająca nagroda zostanie przeze mnie wystawiona na aukcji, z której dochód zostanie przeznaczony na kolejną akcję.
13. Odbiór lub wysyłka nagród, upominków dla wygrywających uczestników akcji:
- nagrody będą wysyłane za pośrednictwem poczty polskiej lub firmy kurierskiej na obszarze polski na mój koszt (z tymi z bliska spotkam się osobiście). Nie wysyłam paczek za granicę, ponieważ koszty są znacznie wyższe a gdy ktoś nie odbierze adresowanej paczki, wtedy muszę zapłacić podwójnie za zwracaną paczkę – stało się tak w ubiegłym roku, gdzie koszty wysyłki koszulki wyniosły dobrze ponad 100 zł, a tym samym znacząco przekroczyły wartość samej koszulki. Dlatego uczestnicy przebywający za granicą mogą wskazać adres do wysyłki w Polsce lub zaproponować inne rozwiązanie. Jeżeli ktoś nie odbierze paczki i wróci ona do mnie a ja będę musiał za to znowu zapłacić – to już tej paczki nie dostanie, chyba że pokryje poniesione przeze mnie koszty wysyłki lub pofatyguje się osobiście po odbiór.
Nagrody, które nie zostały odebrane po ubiegłorocznej akcji – zasilą pulę nagród akcji tegorocznej – a nieodebrane-tegoroczne, zasilą akcję w roku 2012 i tak dalej. Przyznam, że z tamtego roku zostały jeszcze jakieś piersiówki z wtedy bardzo smaczną zawartością – teraz nie tylko smaczną ale i leżakowaną (w sumie ponad dwa lata). Zatem gra warta świeczki, a kto nie odbierze swojej nagrody do początku grudnia 2012 lub najdalej do dnia rozpoczęcia kolejnej akcji zbiórki charytatywnej Blisko nas 2012 – temu nagroda przepadnie i zostanie dopisana do puli nagród przyszłych.
14. wierzę, że w tym przydługim poście wyjaśniłem większość spraw – resztę kierujcie na PW lub bezpośrednio na adres Marcin@vsp.com.pl w tytule wiadomości koniecznie wpisując: „Blisko nas i swój nick”, żebym wiedział komu mam odpowiedzieć.

ZATEM ogłaszam rozpoczęcie tegorocznej akcji BLISKO NAS 2011

- wpłaty kierujcie na konto w ING Banku śląskim nr. 14 1050 1924 1000 0090 6256 0785
należące do: Łukasz Wiśniewski, ul. Kadenbandrowskiego w Warszawie.
- dla wpłat z zagranicy kod swift (BIC) INGBPLPW
konto 14 1050 1924 1000 0090 6256 0785

Bardzo ważne!
- piszcie wyraźnie swoje nicki, żeby nie było zamieszania,

pozdrawiam i zapraszam
misiek
vsop

PS. Prośba do Administratora – proszę o zielone światło dla akcji i odpowiednie jej pozycjonowanie do zakończenia.

[ Dodano: 2011-12-13, 03:25 ]
Wici rozesłane po wszystkich głównych tematach, tych bardziej uczęszczanych i kilku przypadkowych. Mmam nadzieję, że akcja zostanie dostrzeżona i mimo tych kilku uda się zebrać jakaś okrągłą sumkę dla dzieciaków z Rodzinnego Domu Dziecka nr. 4 w Żywcu.

ps. jeszcze raz przepraszam za zakłócanie innych wątków - wygaszanie ustawione na 2 tygodnie.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2011-12-13, 19:14

Myślę że jak co roku do Żywca. Niech stanie się to naszą tradycją, dzieciaki czekają, nie możemy ich zawieść.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
zwyczajny
101%
101%
Posty: 778
Rejestracja: 2011-04-05, 07:59

Post autor: zwyczajny » 2011-12-13, 20:26

Zrobiłem ile mogłem, puściłem przelew :roll:
XXX

Awatar użytkownika
vsop
101%
101%
Posty: 469
Rejestracja: 2006-05-11, 01:48
Lokalizacja: Nowa Wieś
Kontaktowanie:

Post autor: vsop » 2011-12-13, 20:49

Witam w pierwszym dniu akcji

aktualna lista uczestników:

elofura
vsop
PALUCH
PTASIOR
konopielek
TEDDYBEERS
ZWYCZAJNY
olo69

razem
660,00 zł

@zwyczajny
wprost przeciwnie, zrobiłeś bardzo wiele bo nie jest istotna kwota, tylko to że dołączyłeś a każdy daje tyle, ile może. Na marginesie mówiąc Twoja wpłata pierwsza zasiliła konto akcji!

@all
- wiadomo, że zależy nam żeby zebrać jak najwięcej bo cel jest szczytny, ale najważniejsze jest to, żeby nas - uczestników akcji było wielu, a kwota automatycznie będzie rosła - wystarczy dać tylko tyle ile możecie. Zawsze możecie dorzucić coś jeszcze - jakiś zaskórniaczek :-)

dziękuję za pierwszy dzień akcji, czekam na kolejnych darczyńców - dołączajcie do nas

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości