BLISKO NAS - pomagajmy potrzebującym

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
vsop
101%
101%
Posty: 469
Rejestracja: 2006-05-11, 01:48
Lokalizacja: Nowa Wieś
Kontaktowanie:

BLISKO NAS - pomagajmy potrzebującym

Post autor: vsop » 2007-11-30, 02:25

Witajcie !


Temat jest w pełni poświęcony szeroko rozumianej pomocy, niesionej potrzebującym.

Pierwszą akcję mamy już za sobą i dzięki zaangażowaniu oraz szczodrości forumowiczów udało się zebrać 2060 zł i przekazać na Rodzinny Dom Dziecka nr. 4 w Żywcu.

Jestem przekonany i gorąco w to wierzę, że stale wzrastające forum - starzy stażem forumowicze oraz nowi, dołączający do nas koledzy - wspólnie staniemy kolejny raz na wysokości zadania i przeprowadzimy kolejną charytatywną akcję.

Ta akcja już wystartowała i trwa:

Zapoczątkował ją po raz kolejny nieoceniony Piotr - 98% podczas II Zlotu, który odbył się 15 września 2007 na ranczo Pafcia.
Wśród uczestników II zlotu udało się zebrać 570 zł
Wynik podniósł o kolejne 150 zł Inżynier, rezygnując ze zwrotu kosztów poniesionych na organizację zlotu. Podążając w ślad za Inżynierem dołożyliśmy kolejne 150 zł i tym samym zebrana kwota wyniosła 870 zł.
Dzięki jednomyślności uczestników II zlotu ponownie przypadł nam honor pełnienia zaszczytnej funkcji powiernika zbieranych pieniędzy.
W następstwie wspomnianych wydarzeń uruchomiliśmy konto oszczędnościowe, na którym zdeponowaliśmy zebrane środki. W międzyczasie aktywnie działaliśmy na rzecz rozwoju destylerskiej oświaty, a nowo pozyskani klienci byli obdarowywani klubowymi naklejkami. Dzięki temu saldo konta wzrosło i wynosi obecnie 1000 zł

W tym miejscu pragnę gorąco podziękować forumowiczom, którzy przyczynili się do zebrania wymienionej kwoty. Jednocześnie pragnę zachęcić WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW do wsparcia Tej akcji.
Ze względów bezpieczeństwa nr. rachunku na którym zdeponowaliśmy środki jest znany:
98%
Inżynierowi
CK
okresowe raporty - stany salda rachunku będą wysyłane trzem wymienionym dżentelmenom - mężom zaufania tego forum.

Decyzję, w jaki sposób zostaną rozdysponowane zbierane środki - podejmiecie WY, uczestnicy Tego forum.


Serdecznie zapraszam do dyskusji i proszę o wszelkie sugestie, propozycje, rady - temat jest otwarty.

Jaro
30%
30%
Posty: 37
Rejestracja: 2007-09-16, 12:49

Post autor: Jaro » 2007-11-30, 10:12

Witam.
Jestem nowy na tym forum,ale popieram poczynania dobroczynne, w obecnych czasach potrzebujących jest wielu i dlatego przylaczam się do harytatywnej pomocy.Moja połowa tez organizuje bale harytatywne,na nich licytacje wybryków i dziczyzny w wekach. Dzisaj zapraszam na zakupy do sklepów i wsparcie wolontariuszyzbierających żywność dla BANKU ZYWNOŚCI
Zpozdrowieniami jaro

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

pomoc

Post autor: 98% » 2007-12-02, 15:54

Witam i jest mi niezmiernie miło mieć takie zaufanie na forum - wszak dziela nas
"setki" ( :mrgreen: :mrgreen: ) kilometrów ( :wink: ) to mam wrażenie ze gramy w jednej "drużynie" -

na "bramce" C.K. ( nie wpuszcza byle co "piłek" i kogo :wink: )

w obronie moderatorzy ( A_apriv , Kowal , Aabratek :mrgreen: )

na pomocy Inżynier ,Winiarek5 , Paluch

a w ataku VSOP , 98% :mrgreen:

oraz cała "grzejąca " ( ławka) - Pafciu ,Pietro ,Zbyszek1281, i pozostali szanowani forumowicze wszak nie mamy numerków ( no może poza mną :mrgreen: ) to po nickach wiadomo kto jest kto :wink: :wink: i jakie mamy tutaj "zadania" nie tylko na polu "walki" ale w całym codziennym na pozór zwyczajnym życiu .... ...

mamy kolejny "mecz" - już drugi w naszej "lidze" , pierwszy wygralismy - cczego dowodem były zebrane fundusze które trafiły do DOMU RODZINNEGO DZIECKA W ŻYWCU ( dla przypomnienia jakby ktoś nie wiedział ) .....

po tej akcji były sygnały że warto powtórnie podniećś się z "ławki" i ponownie zagrać dla ??? :?: :?: :?: :?: :?: z tym nie bedzie problemu oi nie bedzie :!: :!: :!: :!: ...

więc zaczynamy :!: :!: :!: akcja jak zwykle ma na celu pomóc ludziom w trudnej sytuacji ....

temat komu :?: :?: jest otwarty jak najbardziej i z pewnoscią do końca bedzie trudnym wyborem ........

moim zdaniem ta akcja powinna pomóc komuś z naszego forum - lub jego bliskim
lub co mnie ( i nie tylko mnie )wzrusza to pomoc najmłodszym - pomoc dzieciaczkom
one są bezbronne , nie mają żadnego wpływu na sytuacje w której "utkwiły" - nie pragną dużo trochę ciepła , miłości , zrozumienia - każdy z nas zapewne zetknął się z sytuacją
w obliczu której stał się bezradny na widok takiego małego brzdąca - ja wtyrące swój
prawdziwy- zaznaczam prawdziwy :!: :!: fakt z życia :

" mając może 8 -10 lat wybrałem się z rodzicami z domu nad zalew droga wiodła przez okoliczne wsie i w jednej takiej wsi ...... przydrożny dom niezbyt zadbany , pożółkłe firanki
widac było że nie mieszkają tutaj majetni ludzie - przechodzilismy akurat obok niego a z drzwi wybiegło dziecko miało może 3 - 5 lat ( chłopczyk)było bose , w dziurawych spodenkach , koszulka umorusana , dziecko nieumyte - tragednia mi mającemu 8-9 lat zrobiło się dziwnie ( teraz wiem co to było - bezsilność ) ojciec wziął mnie abym dalej szedł a moja mama została - pózniej .. po jakimś czasie dołączyła do nas ...
po jakimś czasie wiedziałem dlaczego pozostała tam >>>>>> po prostu ściągnęła swoje skarpetki założyła maluchowi na stopki , dała to co miała w chlebaku - kanapki i cukierki - niestety tylko tyle mieliśmy akurat w tej chwili a mimo to mama zdobyła się na ludzki odruch - ja bym w "tej " chwili nie dał rady ..... teraz mam już pare lat na karku i ta historia zawsze wraca jak widze małe dzieci które nie mają takiego dostatku - aby korzystać z dzieciństwa bo potem co ??? praca , dom . praca najlepsze co było to my mamy już za soba czasy beztroski , zabaw i radości mineły bezpowrotnie - mamy rodziny jesteśmy ojcami naszych dzieci( chyba :?: ) wspieramy ich , pomagamy im , dbamy o nie ( aby w przyszłości dały nam na buty :mrgreen: ) . sam mam dzieci pomagam im uważam że mają lepiej ode mnie i jestem z tego dumny że tak jest - są beztroskie , korzystają z dzieciństwa bo co potem - wejdą w dorosłe życie ........

a co z tymi co los obszedł się surowo :!: :!: mogą liczyc na nas - obcych ludzi :?: :?:

tak zupełnie bezinteresownie , myślę ze możemy własnie wspólnie pomóc


dlatego APELUJĘ do pozostałych forumowiczów przyłaczcie się do nas :!: :!: :!:

od ostatniego razu naszej akcji wzbogaciliśmy się o wielu wspaniałych forumowiczów
i jest okazja abyśmy mogli "zjednoczyć " wspólne nasze siły !!!
zachęcam też pozostałych co byli a nie uczestniczyli w pi9erwszej akcji - byc może : kapali , chcieli a się wstydzili , nie było ich , - macie teraz okazję pokazać serce .......

do sumy zebranej przez VSOP na koncie trafi tez suma zebrana przeze mnie dzięki "pomysłowi" Palucha - do zamówień dołaczone były naklejki chętni wspomagali dodatkową kwotą i jest okazja aby "uwolnić " tą kase i spożytkowac na coś co pozostanie w długiej pamieci nie tylko naszej "forumowej społeczności"ale i tych co otrzymają od nas pomoc ..

kwota zebrana w wysokości 340 zł trafi w tym tygodniu na stworzone przez VSOP konto
wiec już mamy od czego zacząć - więc zacznijmy ....


tak myslę że nie musimy przekazywac pienięznej kwoty do odbiorcy ale możemy coś za zebrane fundusze zakupić i przekazać - oczywiście jest to tylko mój pomysł

- np :

odbiorcą były by dzieći- rozenać się gdzie skupiamy się jakaś placówka :idea: może jakiś prywatny dom :idea: z Waszych okolic , jaks rodzina zwykła rodzina co potrzebuje pomocy : druga sprawa czy "dajemy" ( złe słowow ale nie moge dobrac nic lepszego w tej chwili) kase albo : robimy zakupy - dla dzieci - pomoce do szkoły , słodycze . może ubrania
jakieś potrzebne agd np : lodówka , pralka . , artykuły spożywcze lub coś co jest potrzebne a nie że kupimy i "fajno" - coś co jest natychmiast potrzebne !!! ..

jezeli byśmy podjęli taką drogę -"zakupową" to może wiekszośc z nas sie by przyłaczyła ktoś ma jakić układ w "cukierni" ktoś inny robi w "proszkach " a jeszcze inny może dac od siebie np 10 kg makaronu ???? może taka idea bedzie ok a może nie -
oczekuję "burzy mózgów" - skupmy się czy warto w ten spsób i czy to dobry sposób pomocy czy nie ..... :?: :?: :?:

Jezeli by takowa "forma" przyjeła się top z pewnoscia potrzebowalibyśmy "pomocników" ktoś chetny :?: :?: :?: :?: na jednego to licze w "ciemno" ( i nie tylko :wink: ) Kolega Inzynier z pewnoscią zaangazuje ( :?: :?: ) się ........... :mrgreen:

to jest moje spostrzeżenie poddaję więc pod dyskusję - oczywiście wpłaty gotówkowe tez są widziane - na razie zanim podejmiemy WSPÓLNIE "formę" pomocy konto jest otwarte więc "gotówka" jest do przyjecia ...... ...

czekamy więc na Wasze sugestie . opinie , porady i pomoc ...

pozdrawiam serdecznie ( to już koniec :mrgreen: )

98%

Jaro
30%
30%
Posty: 37
Rejestracja: 2007-09-16, 12:49

Post autor: Jaro » 2007-12-02, 16:31

Serwus.
100% popieram kolegę 98%,zachęcam wszystkich do zrobienia przyjemności malcom.
Pozdrawiam jaro

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2007-12-02, 19:35

@ all
Mam nadzieję, że tegoroczna akcja po takim wezwaniu rozwinie się szybko.
Jest to rzecz która ponad wszelkimi sporami, podziałami oraz animozjami płynie z głębi serca, z potrzeby którą każdy Człowiek ma choć nie zawsze to sobie uzmysławia.
Wielkie dzięki za ruszenie z tą akcją teraz, przed Świętami oraz Św. Mikołajem który powinien odwiedzić wszystkie dzieci. Te bogatych rodziców oraz przede wszystkim tych rodziców którzy poza swą miłością do pociech nie bardzo mają im co podarować.
Pomóżmy im, znajdźmy w sobie Dobro.
Kiedyś, po latach gdy dorosną wspomną swoich bezimiennych dobroczyńców.
Jeśli nie będą pamiętać to nic nie szkodzi, jest taki co nie zapomni.
Warto czynić dobro.

Ponieważ nie mogę inaczej przesyłam do 98%, naszego Skarbnika drobną sumę.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
beznicki
40%
40%
Posty: 96
Rejestracja: 2007-02-20, 22:03
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: beznicki » 2007-12-02, 21:49

Jak mi sie trafi kupno dobrego sprzetu z możliwoscią pomniejszonego Vatu to Różnicą napewno sie podziele za pośrednictwem tego forum z potrzebujacymi
Życie jest zbyt krótkie by pić kiepskie trunki

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2007-12-03, 12:31

No to Panowie, jak ma być przed Świętami to trzeba się sprężać.
Poproszę na PW numer konta, na które wysłać składkę.

:D

Pozdrawiam

Winiarek

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2007-12-03, 12:37

Dokładnie jak @Winiarek5. Również na PW poproszę dane do transferu składki.

pzdr

Awatar użytkownika
tomQ
70%
70%
Posty: 389
Rejestracja: 2007-05-24, 10:01
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomQ » 2007-12-03, 12:54

I ja poproszę.

Pozdrawiam,
TomQ

Jaro
30%
30%
Posty: 37
Rejestracja: 2007-09-16, 12:49

Post autor: Jaro » 2007-12-03, 13:01

Ja również proszę o nr konta na PW

Awatar użytkownika
kowal
101%
101%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-19, 00:18
Lokalizacja: Z-Dolny Śląsk ;)

Post autor: kowal » 2007-12-03, 14:51

Piękna idea realizowana ponownie :)
Również się dorzucam. Nasz "patron" 98% wie, co i jak :D

Bardzo podoba mi siępomysł pomocy ludziom związanym z kimś z Forum. Z pewnością każdy zna ludzi biednych, lub przykro potraktowanych przez los. Najgorzej jest, gdy ci ludzie nie mają bliskich, którzy mogliby im pomóc.
Kuję żelazo, póki gorące :-)

zbyszek1281
101%
101%
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-05-12, 22:49

Post autor: zbyszek1281 » 2007-12-03, 17:03

Witam

Poproszę nr konta na PW

Wspieram i pozdrawiam

Awatar użytkownika
szymek75-90
30%
30%
Posty: 44
Rejestracja: 2007-10-10, 19:41
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: szymek75-90 » 2007-12-03, 20:27

Witam
Panowie,czytając powyższe posty aż mi się łezka zakręciła... Mimo że na tym forum jestem świeży,to i ja pragnę jakoś wspomóc waszą akcję.Poproszę więc o numer konta na PW na które można wpłacać pieniążki :wink:

Pozdrawiam :)

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2007-12-03, 20:43

@ Szymek
Ta akcja nie jest "wasza"
Jest "nasza" - również Twoja skoro się z nią identyfikujesz.

Awatar użytkownika
artgsm
101%
101%
Posty: 301
Rejestracja: 2007-10-26, 16:17
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: artgsm » 2007-12-03, 21:01

Popieram

Takze wysylam.
ENERGA - bezplatny internet w Twoim gniazdku

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości