Gry komputerowe

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2008-08-09, 10:23

Ciekawe na jakim sprzęcie to będzie chodzić 8) :?:

errorexe1929
101%
101%
Posty: 110
Rejestracja: 2008-07-30, 19:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: errorexe1929 » 2008-08-09, 11:46

Podejrzewam ze nie będzie miało aż takich wymogów myślę ze na średniej klasie PC powinno hulać

Awatar użytkownika
inspiracje
101%
101%
Posty: 191
Rejestracja: 2008-05-20, 12:21
Lokalizacja: Czarnoszyce

Post autor: inspiracje » 2008-08-09, 13:10

No to ja zaczynałem na Olivetti 286 Mhz, 1MBram, Hdd 40 MB, kurna co to był za sprzęt. Pierwsza gra to duna 2 - super sprawa, można było spokojnie papierosa wypalić zanim coś się zaczęło dziać....
Jak spróbowałem na obecnym sprzęcie - kurna.... macha nie zdążyłem wziąć..

Potem #Warcraft , Polanie.....
Strzelanek nie lubię...
Czas to pieniądz, szkoda tylko że nadmiar czasu to nie nadmiar pieniędzy

AL
50%
50%
Posty: 166
Rejestracja: 2006-05-24, 00:48

Post autor: AL » 2008-08-09, 13:47

Z czasów Amigi nadal wspominam z nostalgią gierki Virus oraz Carrier Comand. Tą ostatnią podobno ktoś pisze na PC, ale czy napisze?
Z czasów PC to głównie strategiczne. Wszelakie Setlersy, Warcrafty, Civilizacje, C&C, Age of Empires itp. Dune też miło wspominam. Ciekawostka Starcrafta mam na płytce do dziś, ale go nigdy nawet nie zainstalowałem. Na dzisiejszym sprzęcie pewnie go nawet nie da sie uruchomic.
Totalne szaleństwo - Ogame 1,5 roku gry. Na szczęście się wyleczyłem.

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2008-08-09, 14:02

Witam - przypomniałem sobie że aby "zatrzymać czas " - mijających dug z automatami - -bo chyba każdy z nas tam zaczynał swoje "gierki " - ja pamiętam taka fajną grę - na 1 lud dwa playery - samolot - lecący w chmurach a pod nim Morze i statki które trzeba było niszczyć oraz dodatkowo samoloty - za zestrzelenie ich można było otrzymać różna broń i inne "gadżety "

było to chyba " 1945 ??? " ..... ale wracjąc do meritum mojej wiadomości - na giełdzie elektronicznej kupiłem płytkę gdzie były / są około / ponad 1000g włśnie z tych budek
- słynny "comandos " ( co biega z nożem i "dżga " przeciwników " ,i różne ..) .



macie może gdzieś namiary na naprawdę dobrego pinballa - ostatnio lubię pograć - ALE MAM TYLKO NA KOMóRCE :? .

pamiętam jak na ( już nie pamiętam nazwy tego kompa - było to na pewno już po amidze i commodore rok około 97 - 99 - nie tak dawno chyba coś w stylu " PC 386 ,PC 486" był tam zajedwabisty pinnbal - nie mieścił sie on "normalnie " w "oknie" monitora - tylko wraz z wybiciem / podbiciem kuli obraz sie przesówał - przy dobrym "trafianiu " przeskakiwało na inną planszę a po "skusze " - z powrotem na nasz stół .
grafika nie było zbyt powalająca ale sama "fabułą " jezeli można to tak nazwać była ciekawa .

pamiętacie tą grę ???

pozdrawiam 98%

Awatar użytkownika
Ostoja
100%
100%
Posty: 1482
Rejestracja: 2008-01-01, 03:18
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Ostoja » 2008-08-09, 14:43

Witam.
Szanowny Kolego @98%, mam Pinball Monster Fair 1 oraz 3D Ultra Pinball. Są za duże by je posłać mailem. Jeśli Kolega sobie życzy to przegram je na płytę CD i poślę pocztą, tylko proszę podać mi na PW adres, na który mam to posłać.
___________________
Pozdrawiam Ostoja :D

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2008-08-09, 15:21

Witam Kolego @Ostoja - pinball3D U.P. - osobiście mam "ściągnięty " z internetu ,
a drugi proszę skopiować na płytę i jeżeli da "BOZIA " - to odbiorę na zlocie o ile Szanowny Kolega raczy nas odwiedzić swoja osobą :wink: - oczywiście w zamian też coś - z "innej parafii " mam / będę mieć dla Kolegi :wink: .
dziękuję za zaangażowanie ale czy ja będę miał na tyle czasu :idea: - najlepszy relaks
to ja mam przy dzieciach :mrgreen: :mrgreen: - jak to się kiedyś mówiło ????:

kto ma pszczoły ten ma miód kto ma dzieci ten ma ........ :mrgreen: .

pozdrawiam serdecznie
98%

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-08-10, 12:56

@98
Możesz mówić o jednym z dwóch pinballi pierwszy to hunted house - prawdopodobnie taki tytył, ale nie jestem pewien bo grałem dawno i nie przypadł mi do gustu, natopmiast drugi, to Time Scanner - widziałem na Commodore C64, PC oraz automatach wrzutowych. Ta ostatnia wersja najbardziej mnie wciągneła. Trzy stoły: średniowiecze, egipt, teraźniejszość, oraz po przejściu wszystkich trzech (multiball na kadym ze stołów) mozna bylo się przenieść do przyszłości. Jednych wakacji razem z wójkiem spędziliśmy jeden dzień do drugiej nad ranem tracąc 102 zł na kontynuacje, ale ukończyliśmy całą gre. Co do dobrych pinbali to jest coś takiego jak Visual Pinball. Jest to emulator stołów do pinballi. Pelna baza stołów zajmuje ok 11GB - bedę ją ściągał dopiero jak skończy mi się remont w domu. Zapewne masz rację i to było 1945, ale własciwie to była cała seria tych gier od 1941 - 1945 plus wersje specjalne. W swoich archiwach mam pełną baze romów do automatów ponad 16GB (romy automatów starego typu) plus 68GB (romy nowego typu) więc tutaj raczej nie ma mowy o przegraniu na płyty, prędzej na dysk twardy :)

@chemik student
latający cyrk monty pythona to podstawa dowcipu w grach fallout 1 i 2. Scenka z mostem to scenka wzięta z Monty python i święty graal, tak samo bractwo stali, dowódca Artur i jeden z rycerzy bractwa posiadający w ekwipunku święty granat ręczny.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
yaco26
70%
70%
Posty: 378
Rejestracja: 2008-06-04, 22:03
Lokalizacja: Z za Narwi

Post autor: yaco26 » 2008-08-10, 14:45

Jako ze jestem graczem z 20 letnim stażem :shock: ,tez chciałem się pochwalić w co grałem,i gram obecnie.Moja kariera w tej materii zaczęła się w momencie gdy otrzymałem na urodziny coś na kartridże, już nie pamiętam jak to się nazywało, w każdym bądź razie przez rok mię to pochłonęło dopóki się nie spaliło, następnie w niedługim czasie dostałem Amige 600 :D ,To było coś grafika cukierkowa masa gier przy których spędziłem lata, razem z kolegami po szkole siekaliśmy w Mortal Combat 2,odciski połamane blaszki,wypadające sprężynki i stos połamanych dżojstików dzięki tej grze.Na drugim miejscu w moim sercu będzie zawsze Settlers 1 ,dalej Superfrog,Cannon Fodder,Dune,były jeszcze wyścigi ale nie pamiętam tytułu.Moja Amisie mam do dziś niestety z popsutym FDD.Następnym sprzętem jaki miałem to już PIII 800,no i tu najlepsza gra było chodzenie z łomem i i zabijanie wszelkiego kosmicznego ścierwa,tytułu chyba nie muszę wymieniać :D.Następstwem tego był Counter Strike 1.5 w którego grywam od czasu do czasu do dziś.Grałem w wszystkie Unreale, 2 miesiące temu powróciłem do UT 1 po sieci :lol: ,najlepsza scigałką w jaka grałem był CMR 2,RPG to oczywiście Diablo,strategie Starcraft oraz Warcraft.W Warcrafta TFT gram do dziś online,mapa to oczywiście DOTA,taka namiastka WOW'a.Obecnie mam p4 2.0 i raczej nie wymienię na nowszy,bo komp do gier to strata pieniędzy, lepsza jakakolwiek konsola.

Pozdrawiam,Yaco
Alkoholik to człowiek który przekroczył granice na której my wszyscy balansujemy.
Najpierw czytaj potem pytaj;)

Sláinte,
Yaco26

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-08-10, 15:26

@yaco26
też chciałem sobie kupić xboxa (jedynke), ale jak zobaczyłem dwa miesiące po premierze xboxa360, że za 6 miesięcy to właściwie będzie to tylko kolejna generacja konsol, to stwierdziłem, że wolę zostać przy komputerze. Czasy gdy kupowało się gameboya, lub nintendo i można było grac latami z gwarancją pojaiwania się na rynku nowych gier działających na naszym sprzecie mineły, obecnie konsola podobnie jak komputer po 2-3 latach jest już własciwie złomem elektronicznym, z tą przewagą komputera PC, że znaczną czesc komponentów przy rozbudowie możesz włożyć do nowego komputera, a w przypadku konsoli musisz wydać każdorazowi te 2 tys. zł.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2008-08-10, 19:15

Kto pamięta jeszcze ze starych czsaów "salony gier" to może zechce zagrać w to co ja gram do tej pory. To co prawda najnowsza wersja gry, ale mam do niej sentyment.

http://www.stare-gry.info/26-gra-tyrian-2000.html
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-08-10, 22:40

@kifateria
przeglądam ta stronę z grami którą podałeś i musze stwierdzić ze 80% grałem na amidze, a z sentymentem wspomnam jedną z zamieszczonych tam gier, nomen omen polską grę, a mianowicie hot rod, na amidze była jeszcze hot rod 2 z późniejszymi samochodami. Żadna inna późniejsza gra w której montowało się samochody nie miała takiego klimatu. We wszystkich need4speed rozszerzenia to były bonusy,a tutaj chodziło o odpicowanie bryki - mając nawet średniej klasy wóz można było wygrać z lepszym dzięki np zestrojeniu silnika. Zna ktoś może współczesną grę która była by takim odpowiednikiem hot roda? Miałem parę lat temu taką grę w której naprawiało się auta, ale oprócz satysfakcji z naprawy i możliwości obejrzenia go na parkingu to nie było nic więcej, a chciał bym mieć jeszcze możliwość pojeżdżenia takim cudem po mieście, lub tez pościągania się.

BTW jest opracowany jakiś system współpracujący z MAME który umożliwia granie w gry z salonu automatów przez internet.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
yaco26
70%
70%
Posty: 378
Rejestracja: 2008-06-04, 22:03
Lokalizacja: Z za Narwi

Post autor: yaco26 » 2008-08-11, 00:23

@Tofi,
biorąc pod uwagę cenę nowego komputera do gier, a koszt konsoli(mam xboxa360 arcade za 700zł) to wartość przemawia za konsolą,miałem kompa za 6tyś. w najnowsze tytuły pograłem rok na pełnych detalach, mam kolegę można powiedzieć przyjaciela który co kilka miesięcy coś wymienia żeby mu tylko gry chodziły płynnie na full,ma na tym punkcie porostu hopla(jest przedstawicielem Dell), aż zal mię bierze jak kupuje kolejna kartę graficzna za 2tyś.Dlatego moje przemyślenia wywodzą się tylko i wyłącznie z doświadczenia.Kiedyś byłem zapalonym komputerowcem, lecz XO przekonało mię o swojej wartości,co nie oznacza ze nadal nie używam kompa do tego co lubię.

Pozdrawiam Yaco
Alkoholik to człowiek który przekroczył granice na której my wszyscy balansujemy.
Najpierw czytaj potem pytaj;)

Sláinte,
Yaco26

Awatar użytkownika
Duszołap
0%
0%
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-28, 18:00
Lokalizacja: ziemia

Post autor: Duszołap » 2008-08-29, 13:31

1. Fallout 1 i 2

2. Half Life

3. System Shock 2 (absolutne arcydzieło! Graficznie trochę się zestarzało ale ten klimat osaczenia !!!!)

4. Deus ex (Global Liberation Front Rulez!!!)

5. Resident Evil 1- 4

6. Undying

7. Farenhait

8. Abe Oddysey i Abe World

9. HoM&M 3 (miesiące mi zjadła, mi i ekipie bo w to najlepiej w parę osób grać)

10. Ghost Recon


I tysiące innych i w ogóle już sobie pluję w brodę że co ja piszę...gdzie Starcraft, Warcraft III, gdzie Unreal, gdzie Dark Seed, Sanitarium...ech...dosyć...to se ne wrati...

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-08-29, 23:14

HoM&M 3 no na początku utknełem już w piątej planszy, ale niedawno jak kupiłem w ekstra klasyce razem z dodatkami to jakieś 12-16 godzin non stop grałem żeby poznać całą fabułę :D
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości