Gry komputerowe

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Gry komputerowe

Post autor: Tofi » 2008-08-06, 23:33

Tak jak najbardziej. Zapewne wielu z was zdeklaruje sie ze nie gra w gry na komputerze, ale ja mimo swojego wieku nie potrafie obejsc sie na komputerze bez 2 gier othello i sudoku. O ile brak sudoku jeszcze przezyje to brak othello to powazna luka w systemie. zapewne wielu z was ma taka jedna, lub nawet kilka swoich ulubionych gier. Niech ten watek posluzy tak jak temat z muzyka.

Na poczatek polece kilka tytulow. Nie beda to super gry ktore powalaja efektami, ale takie od ktorych mozna sie uzaleznic

Othello (znana takze jako reversi) - gra podobna do warcab w ktorej chodzi o zapelnienie swoimi pionami planszy 8x8 pol. 30 sekund poznawania zasad gry i lata dochodzenia do mistrzostwa, wiec mimo swojej prostoty zblizona poziomem strategii do szachow. Najlepszy program do grania pod windowsa to "winzebra" (darmowy). a do grania w dwie osoby najpopularniejsza jest strona z grami online "kurnik".

Sudoku - krzyzowka typu jolka w ktorej zamiast liter sa cyfry. Pod windowsem nie znalazlem darmowego programu , pod linuxem mialem go zainstalowanego wraz z systemem.

Defcon - pamietacie film z 1983 roku pt. "Gry Wojenne"? Mlody chlopak wlamuje sie do tajnego rzadowego komputera sterujacego pociskami nuklearnymi, sadzac, ze jest to serwer producenta gier komputerowych i iruchamia jedna gre. Tytul tej gry to "Globalna Wojna Termonuklearna". Gra jest proba przeniesienia na ekran komputera wlasnie symulacji wojny atomowej z tego filmu. Autorom udalo sie idealnie oddac klimat z lat 80, czyli cala grafika to kilka znaczkow na ciemnym ekranie z zarysem kontynentow, za to grywalnosc porownywalna z tetrisem. Koszt gry 8,90 kupiona dzisiaj w supermarkecie.

Fallout, Fallout 2 - to juz cos dla tych ktorzy wiedza co to rpg. Jest to seria gier, ktora jako jedna z niewielu odzwierciedla istote gier fabularnych. Co to znaczy? Kiedys gry przygodowe polegaly na znalezieniu korkociagu, znalezieniu butelki od wina i uzyciu korkociagu na butelce od wina, a wtedy gratulacje mozna przejsc do kolejnej zagadki czyli znalezienie kieliszka i uzycie otwartej butelki z winem na kieliszku. Cala gra polegale na wynonywaniu zadan po sznurku. W grach fabularnych wymyslono ze postac gracza moze miec swoje cechy indywidualne, czyli podczas uzywania otwieracza mozna sie z butelka silowac lub tez nie, w zaleznosci od cech osobniczych gracza. Niestety komputerowe gry fabularne dalej polegaja na wykonywaniu dzialan po sznurku. W grze fallout jako pierwszej i poxniej dlugo, dlugo, zadnej kolejnej jest mozliwosc dowolnego wykorzystywania cech osobniczych gracza, co po podstawieniu do podanego przykladu oznacza, iz mozna postapic jak w dwoch powyzszych przykladach, ale mozna rowniez wypic wino prosto z butelki, mozna po wypiciu zrobic z butelki tulipana, mazna tez nalewajac wino do kieliszka grac na nim. Fallout daje wlasnie taka mozliwosc dowolnego kreowania swiata gry. Tyle tlumaczenia roznic pomiedzy gatunkami gier, czas na streszczenie fabuly. Wyobrazcie sobie sytuacje gdy na ziemi dochodzi do wojny nuklearnej. Trudno sobie to wyobrazic? poszukajcie filmikow na youtube. Koszt gry, jezeli jeszcze znajdziecie w marketach na polkach to 19,90 zl. Nie jest nawet potrzebny super komputer, gdyz obydwie gry maja kilkanascie lat.
Ostatnio zmieniony 2012-10-29, 22:27 przez Tofi, łącznie zmieniany 1 raz.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2008-08-07, 01:18

Na C64 zagrywałem się w Defender of the Crown i Silent Service :-)

Awatar użytkownika
artgsm
101%
101%
Posty: 301
Rejestracja: 2007-10-26, 16:17
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: artgsm » 2008-08-07, 03:14

Ja zaczynalem od Dooma i pozniej Quake'a. Do tej pory gram w strzelanki...
ENERGA - bezplatny internet w Twoim gniazdku

Awatar użytkownika
PtasioR
101%
101%
Posty: 102
Rejestracja: 2006-03-09, 11:52
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: PtasioR » 2008-08-07, 07:46

Jeśli chodzi o o mnie to przerobiłem mesa gier poprzez strategie strategie do gier dziejących się w czasie rzeczywistym typu Ogame!! Jednakże wniosek pozostaje jeden jeśli chodzi o strategie to Blood War a jeśli chodzi o strzelanki to Counter Strike wszystko inne to już tylko wprowadzanie lepszej grafiki i jakieś wątpliwe udogodnienia mające na celu niszczenie grywalności!! Reasumując dwie słuszne gry to Blood War (dodatek do Star Crafta) i Counter Strike 1,6 (nakładka na Half Life)! Pozdrawiam

p.s. Grę w którą można jeszcze pograć to Red Dragon ale ostrzegam partnerka może się wkurzyć widząc te tabelki z cyferkami bo to gra bez zadziwiającej grafiki tylko opisowa :)!!

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2008-08-07, 11:31

I jeszcze zapomniałem o Pinball Dreams na Amidze (w czasach, kiedy PeCet nie dorastał grafiką do pięt produktom Commodore).

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2008-08-07, 11:39

Witam :

C.K. "
Silent Service
też w to grywałem - choć grafika nie była powalająca ale czegoż mozna było chcieć od C64
- wgrywanie z "kaseciaka " - podłączenie pod telewizor i zabawa był murowana ...

dodatkowo grywałem w "montezuma " oraz wiele gier platformówek

potem nastała era już mini kompów :

Dooma i pozniej Quake'a.
- chyba nia ma tutaj takiego co nie słyszał choćby o jednym z tych przebojów
obecnie jak czas pozwoli - a od 1-2 lat już nie a zabieram się aby przypomnieć sobie i uciec w "wirtualny świat " :wink: - to głównie strategie turowe oraz RPG -
"heroes" i "joanna dark" oraz "war of worcraft" - choć nie ukrywam że nowości już jako 3d - mi nie odpowiadają wolę pierwsze wydania - dla mnie była to ładniejsza grafika ..


pozdrawiam 98%

Lord_Wiader
40%
40%
Posty: 94
Rejestracja: 2007-10-24, 14:11
Lokalizacja: obecnie w Irlandii

Post autor: Lord_Wiader » 2008-08-07, 17:13

Ja z kolei nie rozumiem dlaczego nie padl tu jeszcze tytul Heroes Of Might And Magic [ czesci I, II, III - dalszych nie uznaje ] .
Na HOMM spedzilem wiele dni maniakalnego grania.

Ze strzelanek - Quake i oczywiscie CS. Do Tego Unreal Tournament i UT 2004.

Ogólnie duzo spedzam przed kompem, za duzo.

Pozdrawiam
Wiaderny

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2008-08-07, 23:40

98% pisze:też w to grywałem - choć grafika nie była powalająca ale czegoż mozna było chcieć od C64
Na C64 zgoda, ale wersja na Amigę była już miodna graficzne.

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-08-07, 23:47

z amigi brakuje mi super froga (wersja pc to już nie to samo) i pinballi, są co prawda dużo bardziej rozbudowane, ale brakuje mi tego klimatu kiedy to grało się w kilka osób. Może w przyszłości jak bedize mnie stać to sobie w piwnicy zrobie salon gier automatami do gier i pinballami, ale jak narazie to przyszłość. Używane automaty można dostać za groszowe sprawy, ale trzeba mieć gdzie je trzymać.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
Chemik student
70%
70%
Posty: 355
Rejestracja: 2006-05-26, 11:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Chemik student » 2008-08-08, 00:00

Kilka w które grałem lub gram i uznaje za świetne: Fallout I i II, Heroes III II I, Settlers II i III, Star Craft i dodatek, Earth 2160,

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-08-08, 04:49

@chemik student
Widzę że ktoś oprócz mnie jest wyznawcą skeczów monty pythona :D a widziałeś prequel fallouta Wastelands? BBRider Gun jest właśnie z tamtąd
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

errorexe1929
101%
101%
Posty: 110
Rejestracja: 2008-07-30, 19:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: errorexe1929 » 2008-08-08, 18:37

Witam to możne ja coś napisze polecam w cod4 (ze szczelanek) MuOnline oraz Lineage II (ze MMORPG) No i oczywiście Diablo I i II i już niedługo III do tego dodam Wicher i to już wszystko z gier które mnie wciągnęły

Awatar użytkownika
Chemik student
70%
70%
Posty: 355
Rejestracja: 2006-05-26, 11:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Chemik student » 2008-08-08, 19:40

@tofi
Niestety nie widziałem :|

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2008-08-08, 23:46

errorexe1929 pisze:Diablo I
Jak mogłem zapomnieć o Diablo... Ten klimat, ta muzyka... DIABLO RULEZ :!: :mrgreen:

errorexe1929
101%
101%
Posty: 110
Rejestracja: 2008-07-30, 19:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: errorexe1929 » 2008-08-09, 09:47

A co najważniejsze już niedługo diablo III www.blizzard.com/diablo3/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości