Własne fotki

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2009-02-10, 13:21

sd25 pisze:Zenity i zenity...
Zenit to według mnie jest do wbijania gwoździ...
Jeśli już, to gwoździe lepiej głową wbijać...
Złej baletnicy to nawet Hasselblad nie dogodzi... :mrgreen:
sd25 pisze:A właśnie mam do sprzedania body...
A możesz podać rozmiary bo żona ostatnio coś o body wspominała. Wolała by Triumph ale w ostateczności może być i Ricoh ale jedwabny.

:mrgreen:

Awatar użytkownika
larzwo
40%
40%
Posty: 86
Rejestracja: 2007-08-31, 12:25
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: larzwo » 2009-02-10, 14:08

ech, moje panoramy są mizerne.
Widać różnice w naświetleniu. Strzelałem je z ręki, połączone jakimś programem - automatycznie, dołączonym do aparatu na płytce.

Panorama z wieży kościoła Marii Panny ul. Świętojańska 10
widok na most Śląsko - Dąbrowski
po prawej dach archikatedry Św. Jana
Obrazek

widok na most Gdański
na wprost widok na rynek
Obrazek

A tu zdjęcia z dachu Rondo 1.
Obrazek
Obrazek

sd25
20%
20%
Posty: 24
Rejestracja: 2008-06-02, 15:54

Post autor: sd25 » 2009-02-10, 15:20

[center]Cyfra:

1.
Obrazek
2.
Obrazek

Analog:

1.
Polypan F 50 @ 100
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-02-10, 18:49

@sd25
na zdjęciach z analogu jest błąd przy skanowaniu/obróbce. Podejrzewam ze przy tym drugim. Są one strasznie płaskie, przez co dobry temat na zdjęciu nr 3 został położony. Właściwie to nie tyle co płaskie co czerń jest niedoświetlona - brak tonów pośrednich. Porównując . Mnie w szkole uczyli jednej rzeczy: technicznie zdjęcie musi być prawidłowo zrobione, bo temat ludzie wybaczą ale jak będzie nieprawidłowo zrobione to żaden temat nie uratuje zdjęcia. W celu dobrego poprawienia kontrastu lepiej jest używać opcji poziomy (ang. Levels) niż opcji kontrast/jasność.

P.S. analog jedynka wygląda jak by była robiona na długim czasie z malowaniem latarką - trafiłem?

@larzwo
bardzo trudno robić panoramy aparatem, który nie daje wpływu fotografowi na ekspozycję. Z tego właśnie wynikają różnice w naświetleniu panoram, ale widze że bardzo ładnie tobie program połączył zdjęcia w całość.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2009-02-10, 19:59

sd25 pisze:Zenity i zenity...
Zenit to według mnie jest do wbijania gwoździ :nie_powiem
Sypnął Kolega mądrymi zwrotami, więc wnioskuję, że fanem analogu jest.

Chciałem tylko koledze uświadomić, że były czasy kiedy maszynka do wbijania gwoździ, jak to Kolega określił Zenita, była dużym obciążeniem domowego budżetu przeciętnego Kowalskiego. Sprzęt pokroju Ricoh Kr-10x był zaś praktycznie nie osiągalny, tak z powodów fizycznych jak i finansowych.

Awatar użytkownika
kowal
101%
101%
Posty: 1748
Rejestracja: 2006-02-19, 00:18
Lokalizacja: Z-Dolny Śląsk ;)

Post autor: kowal » 2009-02-10, 19:59

Sam zaczynałem robić zdjęcia smieną :D Jakoś wychodziły. Problem polegał na tym, że nie była to lustrzanka i trudno było ustawić dokładnie ostrość.

@kitaferia
Jeśli dobrze pamiętam przesłona decyduje o zakresie ostrości. Jak ustawisz szeroko (niskie cyfry, np. 2,coś tam), to zakres będzie krótki. Tzn., że jesli ustawisz ostrość na przedmiot odległy o 1,5m, to przedmioty parę centymetrów dalej i bliżej będą już nieostre. Jeśli ustawisz wąsko (nie pamiętam najwyższych cyfr :oops: , dawno analoga w łapsakch nie miałem :oops: ), to zakres ostrości będzie szeroki. Do stopnia otwartości przesłony trzeba też dopasować czas.
Aczkolwiek, nie jestem pewien, czy dobrze to pamiętam. Może to odwrotnie było :abaras
Kuję żelazo, póki gorące :-)

dielektryk
30%
30%
Posty: 40
Rejestracja: 2008-03-16, 08:50
Lokalizacja: śląsk

Post autor: dielektryk » 2009-02-10, 20:40

kowal pisze: Jeśli dobrze pamiętam przesłona decyduje o zakresie ostrości. Jak ustawisz szeroko (niskie cyfry, np. 2,coś tam), to zakres będzie krótki.
Akurat odwrotnie. Im bardziej przysłona przymknięta zwiększa się głębia ostrości. Jeżeli chcemy, aby tylko jakiś fragment był ostry przysłonę musimy otworzyć na maksa. Z kolei im przysłona bardziej przymknięta trzeba zwiększyć czas naświetlania itd.

sd25
20%
20%
Posty: 24
Rejestracja: 2008-06-02, 15:54

Post autor: sd25 » 2009-02-10, 21:27

Tofi pisze:@sd25
na zdjęciach z analogu jest błąd przy skanowaniu/obróbce. Podejrzewam ze przy tym drugim. Są one strasznie płaskie, przez co dobry temat na zdjęciu nr 3 został położony. Właściwie to nie tyle co płaskie co czerń jest niedoświetlona - brak tonów pośrednich. Porównując . Mnie w szkole uczyli jednej rzeczy: technicznie zdjęcie musi być prawidłowo zrobione, bo temat ludzie wybaczą ale jak będzie nieprawidłowo zrobione to żaden temat nie uratuje zdjęcia. W celu dobrego poprawienia kontrastu lepiej jest używać opcji poziomy (ang. Levels) niż opcji kontrast/jasność.

P.S. analog jedynka wygląda jak by była robiona na długim czasie z malowaniem latarką - trafiłem?
Hmmm nie jestem dobry w obsłudze skanera :( a mam dostep tylko w szkole do przeciętnego HP.
Mam nadzieje dorwać Agfa Duoscan ;)
Analog 1. hmmm pudło :P
Krótki czas, i forsowanie negatywu z iso 50 na iso 100 i odpowiednie wywołanie :1st
A to z wózkiem inwalidzkim to wogóle źle odbitke zrobiłem. nie trafiłem z ostrością.

Teraz mam zamiar ujarzmić światłomiarke Świerd 4 i aparat Start B , ludzie dajcie mi Mamiya RB67, a z braku rikenona podpięłem przez konwersje słoik Janpol 55mm o.O Trzeba klisze dokończyc...
Pzdr

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2009-02-10, 21:35

sd25 pisze:Hmmm nie jestem dobry w obsłudze skanera :(
Hm... spróbuj na powielaczu :idea:

:D

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2009-02-10, 21:37

@ CK

Rzeczywiście moja uwaga dotyczyła głównie mechaniki. Zenit po pięciu latach zaczynał szwankować z migawką co nie zdarza się Praktikom. Samowyzwalacz przestał pracować właściwie od początku...
Ale do optyki też mam zastrzeżenia (zenitowskiej). W jednym z obiektywów mam centralnie pęcherzyk powietrza. Nie robi wielkiej różnicy poza zmiękczeniam rysowania ale jednak jest.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-02-10, 21:39

to ile tą klisze męczysz? to tylko 24 klatki - pstryk pstryk pstryk, w koreks a później patrzysz jak w kuwecie pokazuje się obornik :D a jeśli chodzi o skaner to dużo nie trzeba, może być nawet tani za 50 zł też dobrze zrobi monochromatyczną fotografie. Skanujesz z ustawieniami na zero (te korekty w programach do skanerów to pic na wode fotomontaż ;), bo korygują obraz programowo nie sprzętowo) a dopiero później w edytorze zmieniasz parametry, najlepiej tak jak napisałem poziomami.

sd25
20%
20%
Posty: 24
Rejestracja: 2008-06-02, 15:54

Post autor: sd25 » 2009-02-10, 21:48

Hehehe xD
Akurat Polypan F 50 jest sprzedawany tylko w szpulach 90m i 125metrów xD
I znajomy co mi nawijał troche za dużo nawinał i ups.. 42-45klatek xD
A analogiem i ciemniowaniem zajmuje się już hmm prawie rok :twisted:
Teraz będzie robienie samemu emulsji na papier :P
Techniki Chromianowe ;)
Rico KR-10x to hmm jak pancernik Yamamoto.... ma ponad 20lat zero serwisu i konserwacji. a chodzi jak szwajcarski zegarek :)

jarek
40%
40%
Posty: 93
Rejestracja: 2006-03-15, 22:04
Lokalizacja: BXL

Post autor: jarek » 2009-02-10, 21:55

@ tofi
też mam pentax k20 d lecz brakuje mi czasu, a więc jak byś nie miał nic przeciwko to czasem podpytam cie o coś

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2009-02-10, 22:53

sd25 pisze:Rico KR-10x to hmm jak pancernik Yamamoto....
Rico? Yamamoto?
Ya mam oto taką wizję:
Porównanie aparatu fotograficznego Ricoh do pancernika klasy Yamato miało ukazać nam jak przewrotnie zawodne jest tworzenie mitów, że coś jest naj... naj...
Bliższe rzeczywistości powinno być pamiętanie o przemijaniu i ulotności wszelkich rzeczy materialnych, nawet tych uważanych za niezniszczalne.
W październiku 1944 został zatopiony pierwszy z pancerników klasy Yamato: pancernik Musashi a w kwietniu 1945 poszedł na dno pancernik Yamato (wybudowany jako pierwszy), którego zatopienie było w zasadzie egzekucją. Wprowadzone do działań bojowych lotniskowce pokazały, że pancerniki to ślepa i w dodatku jednokierunkowa ulica-pułapka.
Pancernik Yamato został zatopiony po 3 latach i 4 miesiącach od wejścia do służby.
Pancernik Musashi został zatopiony po 2 latach i 2 miesiącach od wejścia do służby.
Pancernik Shinano (w zasadzie lotniskowiec) został zatopiony po 10 dniach od wejścia do służby.
Czyżby z aparatem Ricoh KR-10x było podobnie?
A co to i skąd się wzięło Yamamoto :lol: :?:
Admirał Isoroku Yamamoto - dowódca japońskiej Połączonej Floty w czasie II Wojny Światowej; chociaż twórca ataku na Pearl Harbor to jednak przeciwnik wojny z USA. Podzielił los pancerników Yamato i Musashi: zginął w samolocie zestrzelonym przez amerykańskie lotnictwo.
Z porównania przywołanego w cytacie wynika więc, że Ricoh choć znany to zginął marnie :cry:

Pozdrawiam

Winiarek

sobolu
60%
60%
Posty: 201
Rejestracja: 2008-10-23, 22:36

Post autor: sobolu » 2009-02-10, 23:06

winiarek5 pisze:
sd25 pisze:Rico KR-10x to hmm jak pancernik Yamamoto....
Rico? Yamamoto?
Ya mam oto taką wizję: [ciach]
:brawo :brawo :brawo

Nie ma co sie obrazac za te wbijanie gwozdzi Zenitem :P
Moj pierwszy mistrz mawial ze zenit to taki aparat ktorym caly dzien robisz zdjecia, wieczorem wbijasz sledzie od namiotu, a rano wstajesz i dalej cykasz zdjecia.
Co do rosyjskiej optyki to uogolniajac i na tle innych owczesnych szkiel (Zeiss na ten przyklad) to badziew byl niestety, choc oczywiscie perelki sie zdarzaly(zwlaszczas w relacji jakosc/cena).

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości