ŚMIESZNE to NIE JEST!!!

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
zwyczajny
101%
101%
Posty: 778
Rejestracja: 2011-04-05, 07:59

ŚMIESZNE to NIE JEST!!!

Post autor: zwyczajny » 2011-12-05, 20:24

XXX

Awatar użytkownika
masato
60%
60%
Posty: 213
Rejestracja: 2011-09-24, 02:55
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: masato » 2011-12-05, 21:35

O tym co będzie się działo w Unii czytałem już kilka lat temu. Wszystko już zostało opisane tylko trzeba przejżeć na oczy.
Przede wszystkim samodzielnie myśleć i nie ufać mediom.
Pozdro dziewczyny...

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2011-12-05, 23:45

Witam!
Warto obejrzeć i posłuchać wszystkich wystąpień Nigel'a Farage'a - większość jest z polskimi napisami - mocno stoi na nogach i wali prawdą między oczy, aż miło.
Ostatnio zmieniony 2011-12-06, 00:53 przez Astemio, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2011-12-06, 00:41

"ale politycy nie mogą nic zrobić związani kaftanem euro"
i całe szczęście że nie mogą nic zrobić a teraz to się ma jeszcze zaostrzyć. To co się dzieje teraz m. in. w Polsce powinno się stać kilkanaście lat temu. Cięcia budżetowe w Polsce nawet nie były by konieczne gdyby nie właśnie politycy, którzy nie mieli bata nad sobą. Jakikolwiek strajk i nagle z kasy budżetowej szło dofinansowanie. Pamiętam ostatnie 3 dofinansowania dla górników. Wyszło że w ciągu dwóch lat z moich podatków 2400 zł rocznie było przeznaczone na podwyżki dla górnictwa. Już teraz są zapowiadane strajki bo mają być cięcia przywilejów dal górników, tylko że "dolnicy" to nawet emerytury nie dożywają bo kończą na rencie a "górnicy" za pierdzenie w stołek mają po kilka tysięcy złotych. Zapowiadane są protesty rolników, bo chce się ich rozliczyć, a tak naprawdę to wyjdzie że ci rolnicy którzy mają mało źle na tym nie wyjdą, natomiast ci co są obsadzeni na kilku hektarach szklarniami (nie tunelami) to zostaną uczciwie rozliczeni - nie wiem skąd ta panika na zlikwidowanie KRUSu. Mamy równouprawnienie, a mimo to zapowiada się że mimo iż jestem młodą osobą, to nie dożyję czasów gdy wiek emerytalny kobiet i mężczyzn się zrówna. Mało tego, ostatnia propozycja PSL to 3 lata za każde urodzone dziecko, co oznacza w praktyce, że matka pięciorga dzieci po urodzeniu piątego już powinna iść na emeryturę w wieku 30 lat mając jedynie umowę na okres próbny 1 miesiąca w wieku 18 lat, bo 3 lata od emerytury plus pół roku macierzyńskiego plus 2,5 wychowawczego na każde dziecko i to wszystko z... no właśnie z czego, bo pieniędzy na to nie ma, dlatego planowany bat na polityków to dobre rozwiązanie. Film bazuje na okresie z przed półtora roku, podczas gdy wszystko zaczęło się sypać w Polsce już z dwadzieścia lat wstecz. Zamiast robić reformy, to rozdawano pieniądze z budżetu.


Właśnie zauważyłem, że fragmenty są wyrwane z kontekstu, np. mowa jest o Grecji uwięzionej przez doktrynę euro, a tutaj chodziło o to że po przeliczeniu ich waluty na euro wychodziło że zarabiają mniej niż w innych krajach, czyli sytuacja taka jak na Słowacji, gdzie Słowacy biedowali przez rok, zanim się zaczęło u nich normować. Jak widać wszystko można przeinaczyć, bo to właśnie Grecy ominęli tą doktrynę euro i dlatego teraz wszystko się sypie. Prawda jest taka, że dobrze że się to teraz wydarzyło, bo parę lat do przodu i była by szansa, że Grecja, Hiszpania, Portugalia i Włochy wyssały by pieniądze z unii i wtedy nie było by komu nawet ratować gospodarki europejskiej. Próbuje się też zastraszać nas że wprowadzenie euro w Polsce to coś złego, podczas gdy przy okazji tego faktu ukrywa się że aby wprowadzić euro w Polsce najpierw trzeba Polskę wyprowadzić z kryzysu - taki jest w ogóle warunek wejścia w korytarz akcesyjny do systemu euro. Więc pojawia się pytanie, czy aby straszący walutą euro PiS woli utrzymywać kryzys gospodarczy by Polacy biednieli dalej? Gdyby PiS rzeczywiście chciał być ultra to oddał by kierownicę Januszowi Korwin-Mikke - facet przynajmniej ma jaja. Tak naprawdę to pomiędzy Palikotem a UPR jedyna różnica to poglądy społeczne a w kwestii gospodarki są niemalże zgodni. Sukces Palikota to wina tylko tego, że komisja wyborcza walnęła babola wobec UPR

Bardzo podoba mi się tekst o zabraniu demokracji, zwłaszcza pięknie wygląda on w Polskich realiach, gdzie wiadomo, że były premier bierze/brał psychotropy - dla mnie jest to nic innego jak odebranie nabitej broni jaką jest "kreatywne definiowanie długu" szaleńcowi (to bodajże za PiS zmieniono sposób naliczania długu w taki sposób byśmy nie przekroczyli 55% zadłużenia). W oderwaniu od kontekstu uwierzył bym we wszystko co ten Farage mówi, problem w tym, że wiem o wszystkim o czym on nie wspomina, zwłaszcza że są to wypowiedzi z przeszłości i wiele spraw ujrzało światło dzienne.
Tym którzy chcą pozostać obiektywni polecam nawyk który wyrobiłem sobie na życzenie mojego nauczyciela makroekonomii - oglądanie codziennie wiadomości gospodarczych, bo pieniądze nie wiedzą co to opcja polityczna.
Ostatnio zmieniony 2011-12-06, 15:44 przez Tofi, łącznie zmieniany 2 razy.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Brzydal
101%
101%
Posty: 363
Rejestracja: 2010-04-03, 04:26
Lokalizacja: 52°3'2N, 20°26'47E

Post autor: Brzydal » 2011-12-06, 18:49

Astemio pisze:Witam!
Warto obejrzeć i posłuchać wszystkich wystąpień Nigel'a Farage'a - większość jest z polskimi napisami - mocno stoi na nogach i wali prawdą między oczy, aż miło.
Oj tam oj tam populistów i aktorów to i u nas znajdziesz. Wczoraj Giertych u "stokrotki" powiedział, że powinni wyrwać jeszcze co się da i zabrać swoje zabawki z piaskownicy do domu.

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2011-12-06, 22:19

Witam!
O, nie zgodzę się - porównywać ich nie można - Farage i Giertych to zupełnie inna liga. Coś jak pierwsza i szmaciarze.
Co do populizmu - czy zauważyłeś, że gdy tylko ktoś odważnie trochę prawdy wygarnie - pierwszy wrzask to: POPULISTA!!! Tylko jak się zgadzasz z panującą sitwą, to jesteś gites-tenteges.
Giertych to nie moja bajka (i nigdy nie był, nie ufałem mu, choć próbował się maskować :mrgreen: ), zamiast niego wolę słuchać d... no, lepiej nie będę mówił czego :D
Zamiast popiskiwania lisów w stokrotkach też wolę słuchać trąbiącej d... :wink:
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

furman

Post autor: furman » 2011-12-07, 11:29


Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2011-12-07, 11:39

hm, prawda, to zależy czyja, zawsze mi się kojarzy z góralskimi prawdami, których jest 3.
1. prawda
2. tyż prawda
3. gówno prawda
Jak dla mnie to w powyższym wystąpieniu jest ta trzecia
pozdrawiam - inżynier

furman

Post autor: furman » 2011-12-07, 12:08

Oczywiście żyjemy w demokracji i mamy wolność słowa, więc każdy ma prawo do swoich poglądów. Nie zgadzam się z twoją wypowiedzią.

http://www.youtube.com/watch?v=5f9hOrTB72k

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości