Praca kuriera

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
wertyytrew
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-04, 20:04

Praca kuriera

Post autor: wertyytrew » 2011-12-29, 11:07

Witam temat może dziwny na takim forum ale zabawa zabawą a życie biegnie dalej.
Czy są miedzy nami koledzy pracujący jako kurier w firmach kurierskich, chętnie się dowiem opinii o tej pracy pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2011-12-30, 01:15

Brat mojej dziewczyny pracował jako kurier i po półtora miesiąca pracy zrezygnował. Może w dużym mieście się opłaca, ale im dalej od takich miejsc tym gorzej, bo płaca jest od dostarczonych przesyłek, praktycznie kilka złotych za przesyłkę, więc w dużym mieście łatwiej a na peryferiach cywilizacji to trasa może się okazać niekiedy nieoplacalna ale jest obowiązek dostarczenia paczki. Jako kurier możesz też pracować na trasach pomiędzy sortowniami, ale tutaj też lekko nie ma, bo liczba godzinn dziennie jest taka, że prędzej czy później albo się zwolnisz albo zaśniesz za kierownicą. Jeżeli będziesz miał inaczej w pracy, to gratulacje - udało ci się trafić do normalnej firmy, ale pamiętaj, iż obecnie mamy kryzys, a to oznacza cięcia - najprościej ciąc na pracownikach, bo przecież nie na nowym samochodzie prezesa.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
studzin
40%
40%
Posty: 96
Rejestracja: 2006-03-20, 17:05
Lokalizacja: Tczew

Post autor: studzin » 2011-12-30, 09:36

Nasz kurier (DPD) generalnie jest zadowolony. Rewir ma właśnie pipidówy, ale za to ma kilka stopów, gdzie np. u nas codziennie mu wpada z 5-20 paczek w tym często palety, a za te ma extra płatne bo nie ma windy, a my za to mamy widlaka. Jedyny okres kiedy zrzędzi to jak nawali śniegiem i ma problem z dojazdem. No i jeszcze jest problem bo auto jest Twoje i jak coś piardnie to może być problem bo auto potrzebujesz codziennie, nie może stać w warsztacie.

Awatar użytkownika
man111
90%
90%
Posty: 520
Rejestracja: 2009-04-07, 22:25

.

Post autor: man111 » 2012-01-05, 22:56

Na dłuższa metę pracowanie jako podwykonawca z własnym autem się nie opłaca.Pomijając sprawy zusu gdzie będziesz sobie opłacał najnizej,to wszelkie umowy zawarte z firmą typu kurier sa dla dla podwykonawcy bardzo rygorystyczne.Nie mam zamiaru straszyć,ale jesli masz głowę to szukaj jako wolny strzelec,albo lepiej być pracownikiem.Jesli to kogos interesuje mogę to wyjaśnić/

wertyytrew
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-04, 20:04

Post autor: wertyytrew » 2012-01-08, 18:36

Ja naprawdę chcę się dowiedzieć więcej :book

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości