ACTA

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
alvid
80%
80%
Posty: 485
Rejestracja: 2011-01-31, 08:33

Post autor: alvid » 2012-01-31, 19:39

Acta to nie tylko internet . Nie będzie wolno sprzedawać części samochodowych tkzw. zamienników . Będzie można sprzedawać tylko części oryginalne . Padnie kupa firm produkująca części zapasowe do samochodów .

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2012-01-31, 19:39

Erikos pisze:
Spiryt pisze:...Teraz mogę go w ten zadek kopnąć aż mu czubek buta w d... wejdzie.
Zrobi obdukcję, pójdzie z papierami na policję a Ty kolego poza osranym czubkiem buta możesz mieć osrane papiery za naruszenie nietykalności cielesnej - osobistej. :wink:
To była przenośnia.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2012-01-31, 21:22

A już poważnie: oprócz części samochodowych to także sprawa tanich leków generycznych (a kto z nich nie korzysta?), które mogą zniknąć.
Np. oryginalny Plavix (lek pozawałowy) kosztuje 85-90zł, generyk 25zł.
A marne sześć lat temu Plavix kosztował 250-280zł (miesięczna dawka), bo obowiązywał patent i nie było taniego zamiennika.
Wszystko, co sobie zamarzą, jeb...e globalne korporacje wezmą na celownik - dzięki ACTA.

Straty to umieją sobie wyliczyć, np. różne paramontpikczersy i metrogoldłinmejery obliczyły je na ćwierć miliarda rocznie.

W dodatku, czy wszyscy wiedzą, że rząd USA (które były główną sprężyną ACTA) nie zamierza ratyfikować tego porozumienia???
Pytam, ponieważ kilka znajomych osób nie wiedziało o tym (i po poinformowaniu nie chciało w to uwierzyć :mrgreen: ).
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Awatar użytkownika
masato
60%
60%
Posty: 213
Rejestracja: 2011-09-24, 02:55
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: masato » 2012-01-31, 22:38

Tak jak pisałem, acta ma jakby głębsze dno. W obecnej chwili nawet nie przypuszczamy jakich sfer w naszym życiu ona dosięgnie. To jest pogwałcenie praw człowieka.
Tylko największe korporacje na tym skorzystają, umożliwi to chociażby sterowanie sprzedażą leków jak i tego co w nich będzie zawarte.

Już dawno czytałem jak wprowadzili Kodeks żywieniowy, że do niego dołączy jeszcze kilka ustaw, które ograniczą nasze prawa/ zmienią sposób żywienia i zaniżą poziom substancji aktywnych w lekach.
Pozdro dziewczyny...

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2012-02-01, 00:32

Astemio, masato, dokładnie to samo chciałem napisać, w dupie mam internet, ACTA nie tylko się niego tyczy.
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

sg
30%
30%
Posty: 33
Rejestracja: 2009-11-18, 19:21
Lokalizacja: Lubelskie
Kontaktowanie:

Post autor: sg » 2012-02-01, 12:21

Dodatkowo w bardzo łatwy sposób zablokować fora , które są sprzeczne z polityką rządu , banków i największych korporacji . Czy przeciwnicy ACTA wyszli by na ulicę jeśli ta ustawa weszła by już w życie , nie sądzę .

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2012-02-01, 13:48

Nie wychodzili nigdy, bo młode, zdrowe WŁASNE DUPSKO nigdy ich nie bolało, kiedy łachudry (tu można sobie podstawić: rząd, korporacje, instytucje, etc.) kopią INNE DUPSKA.
Wychodzili tylko ostatnio, żeby pośmiać się z tych, co właśnie byli kopani (i czasem nawet niektórzy swoimi brudnymi kopytami się dokładali).
A tu nagle KOP i to od razu w zadowoloną z siebie, wyszczerzoną młodą gębę, z najmniej spodziewanej strony - od "superdonka".
Jak miło na to popatrzeć, na to baranie zdziwienie w oczach... albo na chodzących np. w SKM młodych, wykształconych [...], czasem z plakietkami "NIE DLA ACTA", pytających:
- Jest Pan za ACTA?
- Nie, nie jestem, a na kogo, k...a, GŁOSOWAŁEŚ!?
- No, wie Pan... ale się zawiodłem, oszukali mnie... (już nie będę :cry: )
- :nie_powiem :D :mrgreen: :D :mrgreen:

To normalne, kiedy patrzy się tylko na koniec własnego kinola, i powtarza: "mnie polityka nie interesuje, mam to gdzieś - aby MNIE było dobrze". Jak się nie interesujesz polityką, to nie znaczy, że ona się Toba nie interesuje... dopadnie i kopnie w dupę!
Jak zamkniesz oczy, to nie jesteś niewidzialny...

Ciekawi mnie, kiedy środowiska "dziennikurewskie" dostaną swojego kopa w zęby. I czy w ogóle...
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

sg
30%
30%
Posty: 33
Rejestracja: 2009-11-18, 19:21
Lokalizacja: Lubelskie
Kontaktowanie:

Post autor: sg » 2012-02-01, 18:36

To dotyka nas wszystkich , bez względu na opcję polityczną i kto na kogo głosował , sądzę że jest potrzeba szybkiego i cichego wprowadzenia nowego porządku świata i dlatego robiono to po cichu i za zamkniętymi drzwiami . Możliwe że to tylko mój wymysł , i głupie spekulacje i modle się oby tak było .

furman

Post autor: furman » 2012-02-01, 18:38

Bóg czy modlitwa tutaj nie pomoże... :wink:

Taso
30%
30%
Posty: 42
Rejestracja: 2008-04-29, 00:09
Lokalizacja: małopolskie

Post autor: Taso » 2012-02-13, 00:00

Jeżeli się szybciej robi niż myśli , to tak właśnie jest . Wg. Pluska Polska musi podpisać ACTA , a wg Merkel - Niemcy nie podpiszą ( godzi to w ich narodowe interesy) . To My nie mamy narodowych interesów?

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2012-02-13, 00:07

Witam!
Najgorzej jest, gdy się wcale nie myśli, nawet po robocie (oni myślą, ale tylko o zapłacie za robotę).
Plusk ma narodowe interesy, ale to nie są nasze interesy. I teraz pytanie: :D czy :cry: ?
Ja myślę, że :cry: :cry: :cry:
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Awatar użytkownika
bwie.
70%
70%
Posty: 304
Rejestracja: 2009-10-09, 13:59
Lokalizacja: 52.153°N, 21.038°E

Post autor: bwie. » 2012-02-17, 15:57

premier-nasze-stanowisko-ws-acta-bylo-nieprzemyslane

Premier Donald Tusk zaproponował przywódcom partii należących do frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim odrzucenie ACTA w kształcie wynegocjowanym przez Komisję Europejską. - Nasze stanowisko ws. ACTA było nieprzemyślane, nie miałem racji - przyznał na konferencji prasowej szef rządu. ...
Ja lubię siebie. Siebię lubi mnie. Mnie lubię ja. I wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Schizofrenicy nie mają źle.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości