Konfekcjonowanie alkoholi sklepowych.

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6988
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2012-05-17, 19:47

Dałem ten trunek na pierwsze rozlanie, byśmy spróbowali nim zniknie, nikt za 5 lat nie będzie nam mówił czy był świetny, czy okropny trunek, sami będziemy wiedzieć i mieć swoje zdanie. Ja dziś czytam zdania znawców na temat starki i mam mieszane uczucia, nie piłem, więc nie wiem.

Awatar użytkownika
radius
90%
90%
Posty: 822
Rejestracja: 2010-11-30, 14:39
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: radius » 2012-05-17, 20:54

Do mnie dzisiaj paczuszka doszła :brawo Wstępna degustacja (10ml na podniebienie) - zapach; no. no :!: smak; no, no :?:
:mrgreen:
Spiritus flat ubi vult

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6988
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2012-05-17, 21:59

Dobra, czas wyjaśnić co mnie wczoraj tak wkur..ło , nie był to ten post na pw.
Anonim pisze: Nie chcę tego pisać na forum, ale w butelce było kila mętów i pyłków.
Po prostu jak by butelka nie wypłukana lub lejek taki nie opłuknięty.
Musisz na to zwrócić uwagę.
Cieszę się, że dostałem ten post, od razu poleciałem do swojej Kasztelańskiej i okazało się, że u mnie też pływają takie nitki, jakbym butelki wywrócił na lewą stronę i wytarł w leniący się koc. Podniosło mi to ciśnienie na maxa, bo ja lejek miałem umyty, szklany laboratoryjny, wyparzony, osuszony bez wycierania. Buteleczki :? , od których zacząć :oops:, zamówiłem u kolegi 98% drugie 20 o pierwszych nie będę pisał :mrgreen: , które wypłukałem dwukrotnie razem z nakrętkami pod gorącą kranówką, a potem raz zalałem ciepłą przegotowaną, by nie zostały żadne posmaki. Butelki osuszyłem do góry dnem w dużym durszlaku. Następnego dnia do idealnie suchych rozlałem trunki. Dziwna sprawa z tymi włoskami, najpierw myślałem, że to buteleczki, potem nakrętki (piankowe), potem, że to trunek, a teraz głupi jestem. W miedzy czasie rozlałem jedną okazyjnie kupioną single malt, na forum nie ogłaszałem, bo była tylko jedna flaszka, czyli 6 setek, kolega który załatwiał, też chciał setkę, więc rozeszła się w kuluarach naszego forum, czyli po pw. przepraszam wszystkich, ale musicie zrozumieć, flaszka była jedna, a to był Glenfiddich 15 solera, w nim też są te kłaczki :evil: Wtedy już byłem pewien, że to butelki, albo nakrętki, a tu dupa, wytargałem setki rozlane do szkła przez inne osoby, inne nakrętki, szklane setki, trunki z górnej półki Ardbeg i jeszcze kilka z tej samej wyspy i tam też są te kłaczki :nie_wiem :oops:

bnp

Post autor: bnp » 2012-05-17, 22:35

Bez paniki magas37, nic się nie stało.
Wielki szacunek za zorganizowanie akcji a męty to pewnie były bo wódka nie filtrowana, tylko lana od razu z beczki :D

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6988
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2012-05-18, 00:40

Mam w domu słodowe filtrowane na zimno też rozlane, ale w szklane setki i też mają te kłaczki :nie_wiem . Koledzy każdy powinien w czwartek dostać list polecony, wysłałem wszystkim, wiec jeśli ktoś nie dostał proszę zapytać na poczcie i dać mi znać, bo Wiktor Magas i adres zwrotny to fikcja.

furman

Post autor: furman » 2012-05-18, 08:43

Ja też już dostałem, dzięki. Jutro degustacja :slinka

Awatar użytkownika
lesgo58
100%
100%
Posty: 1246
Rejestracja: 2011-04-28, 07:15
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: lesgo58 » 2012-05-18, 11:04

A do mnie doszło bez zarzutu.
Wczoraj wąchałem tak w biegu.Zapach miły i łagodny - tylko jak dla mnie zbyt płaski i bez wyrazu, ale może ten typ tak ma - nie wiem - nigdy nie próbowałem Kasztelańskiej.
Próba smakowa w innym terminie ,bo muszę mieć dzień - inaczej mogę nie wyczuć i wykorzystac wszystkich wartości jakie niesie ten trunek.
Mam nadzieję ,że niesie coś sobą.- 18 lat zobowiązuje - chyba ,że to tylko chwyt marketingowy.
Ostatnio zmieniony 2012-05-18, 12:59 przez lesgo58, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yaromir
101%
101%
Posty: 209
Rejestracja: 2007-04-09, 21:06
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: Yaromir » 2012-05-18, 12:41

Ja też wczoraj odebrałem, u mnie zawartość klarowna. Wrażeń na forum raczej nie będę zamieszczał - nie mam punktu odniesienia, gustuję raczej w czystych i destylatach owocowych, tą starkę wziąłem z czystej ciekawości ewentualnie jako podstawę do porównania w dalekiej przyszłości gdyby mi przyszło popełnić kiedyś zbożówkę i na kilka lat zapomnieć o dębowym antałku ( ale póki co musiałbym popracować nad swoją siłą woli ;) ),

jednak czytając recenzję kolegów mam wątpliwości czy ta kasztelańska jest dobrym wzorcem?

niniejszym dziękuję koledze magasowi za zaangażowanie i poświęcony swój czas.

Awatar użytkownika
bastek
40%
40%
Posty: 59
Rejestracja: 2008-01-04, 10:52
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bastek » 2012-05-18, 13:02

@Magas.
Pełen szacun za rozlanie oraz pracę włożoną w zabezpieczenie i zorganizowanie wysyłki.
Do mnie też dotarła. Dzięki.
Osobiście nie przyjmuję Twojej dymisji.

Awatar użytkownika
98%
100%
100%
Posty: 1746
Rejestracja: 2006-02-04, 14:53
Kontaktowanie:

Post autor: 98% » 2012-05-18, 20:32

Witam i ja otrzymałem już jakby to napisać historię ..... bo na rynku już jej nie kupimy


miałem jeden mały problem z jedną z butelek bo się stłukła - ..oj żarcik :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

wszytko ok tak jak powinno być - kłaczki normalna sprawa lane z beczki niefiltrowane to do czego tutaj się przyczepiać - nie widzę podstaw reklamacji ..
ja tam wolę z dna beczki z tymi dodatkami :lol: :lol: .

pierwsze 'setka " poszła - smakowo ...... 8/10 ..
dwie czekaja ..
jedna pójdzie od kolekcji ..
druga pójdzie ... no właśnie muszę się zastanowić bo mi paru Kolegów pisało o chęci nabycia ..

Ale w 98% podaruje to komuś kto zrobi w tym miesiącu zakupy w naszym sklepie
www.bimberhobby.pl

począwszy od dnia jutrzejszego tj 19.05 . Za minimum 150,00zł - kto pierwszy ten lepszy ;)
pozdrawiam
98%
www.bimberhobby.pl

( sklep dla prawdziwych hobbystów )

Awatar użytkownika
Pietro
101%
101%
Posty: 1145
Rejestracja: 2006-04-05, 21:51

Post autor: Pietro » 2012-05-18, 20:59

Do mnie też dotarło, ale wersja "okrojona", bez kłaczków :roll:
Dymisji też nie przyjmuję :mrgreen:
Ratujmy się, bo trzeźwiejemy :cry:

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6988
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2012-05-18, 21:39

Jak pomachasz butelką w świetle dziennym to coś zobaczysz, jest też w tej słodowej, ale mniej, postaram się wyjaśnić dlaczego tak. Nie daje mi to spokoju, może gdy się napowietrza stary trunek to tak się dzieje, a napowietrzałem na ostro lejąc przez lejek, dzięki temu nie uroniłem ani kropli, sami widzieliście jak pełne setki były, tego się obawiałem, że rozleje i wyjdą setki niepełne. Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości to mam fotki jak suszyłem umyte butelki, jak wykręcałem ostatnie krople przez lejek z butelki do butelki itd. Dziękuje kolegą za tak szybkie wpłaty, ja mam zawsze z tym problem i zajmuje mi to wiele dłużej.

bnp

Post autor: bnp » 2012-05-19, 02:13

Nie ma co się tłumaczyć, odwaliłeś kawał dobrej roboty a komu się nie podoba to niech zrobi lepiej :furious

Awatar użytkownika
OLO 69
100%
100%
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-11-23, 14:01

Post autor: OLO 69 » 2012-05-22, 22:19

@magas37
Dobrze Ci poszło i nie przyjmujemy Twojej dymisji. :mrgreen:
Nie obijaj się i powiedz co teraz nowego rozlejesz?
Masz coś na oku?
Pzdr.
OLO 69

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6988
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Post autor: magas » 2012-05-22, 22:43

Wpłaciłeś mi już na kolejne rozlanie, wiem :mrgreen: , ale ja podałem się do dymisji :lol: . W planach była Śliwowica Paschalna http://www.kmdelikatesy.pl/node/49656?ds=2 , mam dojście za+- 75zł flaszka, dojście jest bez ograniczenia ilościowego, czyli dla każdego miało starczyć, bym rozlewał bez poczucia winy, jak to było przy Glenfiddich15 solera . Pytanie tylko jak to pić, wiem, że tylko po setce, ale co będziemy topić to wodą na maxa :nie_wiem . Patrząc na opowieści i pochwały tego trunku przez naszego zagranicznego kolegę Scotta który o alkoholach wykłada na uniwersytecie, to warto, kolega Miły też chwalił, więc ryzyko setki, to żadne ryzyko. W przyszły piątek będę się widział z przedstawicielem tego polmosu, kłopot jest z kupowaniem na paragon, a nie na fakturę, ale ma to zrobić przez jakąś hurtownie która ma też koncesję na sprzedaż detaliczną, a cenę dadzą hurtową.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości