PayPass & PayWave czyli nowe karty płatnicze

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2013-02-20, 23:30

A nie prościej, wykorzystując dyskusję kolegów o ocieplaniu naszych dam zrobić takiej "cipie" "ocieplenie" z folii aluminiowej. Taką "amelinową" saszetkę" :mrgreen:
Na jakimś filmie było. Był tam sfrustrowany kaznodzieja i jego rodzina oraz kosmici cierpiący na wodowstręt.
Rodzinka, wykorzystując aluminiowe opakowania po czekoladach, zrobiła sobie z nich czapeczki, które zapobiegały skanowaniu mózgów przez kosmitów :idea:
Po co wiercić :nie_wiem jak można prościej i bezinwazyjnie.
W dodatku jak taką szczelnie zafoliowaną "cipę" zgubimy to nikt się nie domyśli co to jest, ot jakiś śmieć leży na ziemi...

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2013-02-21, 10:46

Witam.
Założę się, że to ma być nieco prowokacyjny post, a Ty doskonale rozumiesz prostą rzecz: są rzeczy w "postępie", które są potrzebne, pozytywne, i obiektywnie oceniając służą ogółowi ludzkości, ale są też takie, które głównie służą wąskiej grupie "zarządców" i "kontrolerów" krajowych i światowych i te, biorąc pod uwagę powyższe idealistyczne kryterium, powinny skończyć na - jak to powiedziałeś - stosie.
Tych drugich po(d)stępów jest zresztą ostatnimi czasy zdecydowanie więcej...
Często zresztą pod pozorem pierwszej cechy przemycane są "po(d)stępy", które w rzeczywistości posiadają tą drugą cechę, ona jest rzeczywistym jądrem opakowanym w błyszczący papierek udogodnień - a wmówić dzisiaj ludziom co tylko się chce jest dużo łatwiej, niż kiedyś; akurat "po(d)stęp" w skuteczności wciskania kitu jest zatrważający i wart dla "zarządców" każdej ceny.
Bo chyba nie zaprzeczysz, że jakoś tak dziwnie jest na tym świecie, że zanim partie czy politycy dorwą się do rządzenia, to najczęściej mają pełne ryje demokracji, wolności i liberalizmu dla wszystkiego i wszystkich, oraz tym podobnych haseł - a jak już są RZĄDEM, to o tych pierdołach zapominają i POSZERZAJĄ swoje kompetencje jak mogą, inwigilują, kontrolują i ciągle im mało - a wszystko dla NASZEGO dobra, oczywiście. To naturalna cecha każdej władzy, a im dłużej dana banda utrzymuje się na stołkach, tym bardziej się wynaturza i oddala od ludzi, którzy ją wybrali.

Czasem te wspomniane cechy postępu (dobre i złe) są wymieszane, ale ja w takim wypadku wolę zrezygnować z jakiejś (problematycznej) wygody, jeśli ona jednocześnie daje "zarządcom" i "ekonomom" do ręki następne baty pasujące do mojego grzbietu. Tak postrzegam wiele "udogodnień", np. PayPass i podobne.
Jak ci ludzie kiedyś żyli, bez tych wszystkich "udogodnień"??? Czy oni w w ogóle ŻYLI???
A jednak żyli, i to chyba normalniej, niż dzisiaj...

Sny są z reguły piękne, ale po obudzeniu okazuje się czasem (coraz częściej!), że łapy tkwią w wypełnionym nocniku... w dodatku mydło się skończyło, a wodę odcięli :mrgreen:
Taki już, kurna, ze mnie pesymista... żadnych złudzeń, ŻADNYCH.

PS: Mówi się, jaki to głupi, tępy lud ci Polacy, a i krwiożerczy... (bo to poprawne politycznie!), a mnie niezmiennie cieszy i śmieszy nazwa pewnej partii odkąd się pojawiła. Jest to partia włoska (nie polska :shock: ) i jej nazwa brzmi: LUD WOLNOŚCI :mrgreen: :D :wallangry niejakiego Burlesconiego (przestawienie liter jest zamierzone). Inna podobna to GRUZIŃSKIE MARZENIE :mrgreen: (no, jeśli jest to marzenie powrotu do kacapii, z dupą nasmarowaną wazeliną, to OK). A Burlesconi właśnie wraca :mrgreen: , ciekawe czy zmieni nazwę partii na bardziej kretyńską, dla większych matołów (bo tu postęp niewątpliwy), czy wystarczy ta stara.
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Awatar użytkownika
C2H6O
60%
60%
Posty: 286
Rejestracja: 2010-01-06, 21:14
Lokalizacja: RoI

Post autor: C2H6O » 2013-02-22, 14:04


Awatar użytkownika
em
30%
30%
Posty: 48
Rejestracja: 2011-10-10, 12:17
Lokalizacja:

Post autor: em » 2013-02-25, 14:15

Astemio pisze:Witam.

Bo chyba nie zaprzeczysz, że jakoś tak dziwnie jest na tym świecie, że zanim partie czy politycy dorwą się do rządzenia, to najczęściej mają pełne ryje demokracji, wolności i liberalizmu dla wszystkiego i wszystkich, oraz tym podobnych haseł - a jak już są RZĄDEM, to o tych pierdołach zapominają i POSZERZAJĄ swoje kompetencje jak mogą, inwigilują, kontrolują i ciągle im mało - a wszystko dla NASZEGO dobra, oczywiście.
Ano nie zaprzeczę. Powiem nawet że boję się co będzie przy okazji następnych wyborów. Bo patrząc na oszołomów typu Palikot który jest oportunistą jakich mało, Kaczyńskiego który cierpi swoje i będzie szukał "swojej" prawdy, komuchów z SLD, oportunistów zatrudniających całe swoje rodziny w państwowych spółkach PSL czy Mira,Zbycha i innych Józków z PO to przechodzą mnie ciarki. Zresztą dla mnie to i tak nie ważne ale chciałbym by moje dzieciaki nie żyły w Polsce rządzonej przez grupę ziomali ,oportunistów i lobbystów. A najbardziej boli mnie fakt że wybór i głosowanie będzie między dżumą a cholerą... :/

Wracając do tematu kart to podsyłam jeszcze jeden ciekawy link:
http://niebezpiecznik.pl/post/uniwersal ... lizeniowe/
Jedyną opcją jest uszkodzenie mechaniczne albo klatka Faradaya...
Pozdrawiam

eM

Awatar użytkownika
bwie.
70%
70%
Posty: 304
Rejestracja: 2009-10-09, 13:59
Lokalizacja: 52.153°N, 21.038°E

Post autor: bwie. » 2013-03-25, 14:38

Tutaj kolejny ciekawy artykuł o zbliżeniówkach.
http://samcik.blox.pl/2013/02/Zblizenio ... akcji.html
Ja lubię siebie. Siebię lubi mnie. Mnie lubię ja. I wszyscy jesteśmy szczęśliwi. Schizofrenicy nie mają źle.

melowiec
30%
30%
Posty: 38
Rejestracja: 2007-11-05, 17:20

Post autor: melowiec » 2013-04-16, 22:33

Dla tych, którzy mają problemy z zapamiętywaniem kodów proponuję ściągawkę.
Można ją sobie narysować w dowolnym układzie kolorystycznym, wydrukować na drukarce, wpisać flamastrem sobie znany układ cyfr, który tylko nam mówi jaki jest kod i nosić nawet z kartą płatniczą. Dolary przeciw kasztanom temu kto w 3 próbach to rozkoduje. Wymyśliłem to i stosuję od kilkunastu lat.
Załączniki
kody VISA.jpg
melowiec

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2013-05-08, 01:08

Witam, ciekawy :mrgreen: filmik o zdalnym czytaniu danych z kart zbliżeniowych RFID (napisy PL):
http://www.youtube.com/watch?v=ZKpEY4lRz9A
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości