Rozważania na temat legalności domowej destylacji

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2010-01-28, 16:02

sobolu pisze:To że mówią o bimbrze, co by wskazywało na produkcję u siebie, dla mnie nic nie znaczy na razie.
Masz tutaj świętą rację. Należy sobie przypomnieć Giertycha w parze z Kaczyńskim, kiedy to na lewo i prawo opowiadali się za karą śmierci, ale "naturalną karą śmierci". Skoro są pomysły, że można kogoś skazać na śmierć, a egzekucja będzie polegała na patrzeniu jak ktoś się starzeje i umiera, to w takim razie można przedestylować swój bimber, ale rękoma Polmosu, z produktów Polmosu i według polmosowskich technologii, a wziąć go do ręki dopiero z półki sklepowej kiedy to ma akcyzę. Oczywiście na etykiecie będzie napis Bimber Vodka, gdyż jeden z polmosów zarejestrował to jako swój własny znak towarowy.

henry
101%
101%
Posty: 262
Rejestracja: 2007-12-01, 21:02
Lokalizacja: dzikie pola

Post autor: henry » 2010-01-31, 19:03

Właśnie w Wiadomościach na jednej ze stacji TV było cos o naszym forum i nawet ze świeżymi informacjami, że jest nas ponad 4 tysiące... co się zgadza. A temat to zalegalizowanie i Palikot. Jak mu się uda to chyba na niego zagłosuję...

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2010-01-31, 19:03

Witam!
Właśnie przed chwilą (19:00) w Polsacie mówiono (truto) o Paliknucie, bimbrze, "legalizacji" i nawet prowadzący pokazał na ekranie monitora nasze Forum.

Ponieważ był zalogowany, to jest wśród nas - KTÓRY TO???

EDIT: Spóźniłem się, za długo pisałem :D .
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

henry
101%
101%
Posty: 262
Rejestracja: 2007-12-01, 21:02
Lokalizacja: dzikie pola

Post autor: henry » 2010-01-31, 19:09

Równo pisaliśmy... tylko Enter pewnie Ci się pewnie przyciął... :D

Im więcej i częściej będzie mowa o legalizacji to może w końcu tak się stanie... Jeśli na sprzedaz niech będzie i akcyza byle by tylko można w domowym zaciszu ukapać małe co nieco bez oglądania się na sąsiada czy nie zagląda do okienka...
Może i ktoś z nas by chciał czasem coś sprzedać, ale największy sens miał by chyba tylko wyrób wysoko przetworzony typu nalewka czy też likier jako trunek lokalny... no ale ile tego można zrobić. A jak akcyza to pewnie w takiej samej wysokości jak dla Polmosów, a więc państwo nie traci nic, a pewnie i zyskuje, a Polmosy... niech się martwią albo i nie i tak im od pewnego czasu nie daję zarobić... a z browarami jeszcze się nie pogniewałem :lol: - ale to się zmienia 8)

marcus
30%
30%
Posty: 49
Rejestracja: 2009-07-28, 13:04
Lokalizacja: Puszcza Knyszyńska

Post autor: marcus » 2010-09-21, 19:39

Odświeżę temat.

Czytam po kolei wszystkie wypowiedzi Kolegów w tym temacie i co pewien czas zostaję wylogowany (nie wiem z jakiego powodu, CBA, CBŚ lub inni :?: ), po zalogowani się nie mogę odnaleźć tego wątku, bo niepamiętanym na której stronie.

Czy są nowe informacje w tej kwestii?

marcus
"wodociągowiec czy ciepłownik nie ma to znaczenia, bo ja wypijam tyle ile mam do powiedzenia"

Awatar użytkownika
SRG
90%
90%
Posty: 682
Rejestracja: 2007-12-15, 09:32
Lokalizacja: śląskie

Post autor: SRG » 2010-09-21, 19:51

marcus pisze:nie mogę odnaleźć tego wątku, bo niepamiętanym na której stronie.
Czy są nowe informacje w tej kwestii?
Prawdopodobne chodziło Tobie o tą stronę : http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=2545

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości