Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Czajkus
101%
101%
Posty: 264
Rejestracja: 2009-08-15, 14:07
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie

Post autor: Czajkus » 2014-05-21, 13:58

Witam,
Jest news, że w Warszawie na terenie dawnej Rektyfikacji Warszawskiej, później Koneser na ul. Ząbkowskiej ma powstać Muzeum Polskiej Wódki.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... zeum/7z1rb

Patronuje temu Wyborowa z Panem Szumowskim na czele, z którym kilka razy próbowałem nawiązać kontakt, ale jakoś nie był zainteresowany. Cóż, poczekamy, zobaczymy, bo w przeciwieństwie do marketingowców od Producentów na temat historii polskiej wódki trochę wiem :)

Idea powstania takiego muzeum, nie jest oczywiście nowa. Na ten pomysł wpadł jeszcze w latach 80. Lucjan Pyzik, który był generalnym dyrektorem zjednoczonego Polmosu. Kazał on poszczególnym wytwórniom eksponaty przekazywać do Łańcuta, gdzie w zabytkowym Dworku na terenie Fabryki stworzono Muzeum Gorzelnictwa. Było to Muzeum zakładowe i o dziwo wraz z prywatyzacją Polmosu Łańcut je także sprywatyzowano (na temat czego rozmawiałem kiedyś z Ministerstwem Kultury) i należy teraz do Sobieskiego.

Jak na moje oko Sobieski jest trochę w opozycji do Wyborowej - wiadomo konkurencja, więc interesuje mnie co oni tak naprawdę w tym muzeum zechcą pokazać?

Bez kolekcjonerów sama Wyborowa według mnie sobie nie poradzi.
Ja sam mam dużą część etykietek powojennych z Polmosu i ze 100 nie otwartych polskich wódek i likierów, które już wyszły z rynku, w tym kilka właśnie z dawnego Konesera w którym ma być to muzeum.

Ciekawe czy przy tym całym projekcie się do mnie odezwą?

Pozdrawiam
Czajkus

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości