Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
radius
90%
90%
Posty: 822
Rejestracja: 2010-11-30, 14:39
Lokalizacja: Małopolska

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: radius » 2019-02-18, 07:42

Hmm... Nie jestem jakimś nawiedzonym "wyznawcą" Jerzego Zięby, ale od kilkudziesięciu lat interesuję się m. innymi medycyną naturalną i tylu kłamstw i nieprawdy, co w tym artykule, dawno nie czytałem. Choćby o oleju CBD, RSO czy witaminie C.
Nesweek (redaktor Sakowicz) "słynie" z artykułów mocno atakujących Ziębę, często niepotwierdzonymi "faktami". Tylko jeden przykład;
Dorota Gudaniec to niszowa sława polskiej pseudomedycyny. Organizowała konferencje w ramach fundacji QTL z udziałem Ryszarda K. z Piwnicznej
Dorota Gudaniec, nigdy nie organizowała takiej konferencji, co później prostował sam Nesweek, więc już to choćby pokazuje rzetelność red. Sakowicza. Mógłbym wiele na ten temat napisać, ale pewnie zostałbym okrzyknięty "nawiedzonym szarlatanem", a nie chciałbym żeby mnie takim postrzegano :drinks
Spiritus flat ubi vult

Awatar użytkownika
kmarian
60%
60%
Posty: 242
Rejestracja: 2017-01-27, 21:14
Lokalizacja: Beskid Niski

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: kmarian » 2019-02-18, 09:19

Jak łatwo jest kogoś zdyskredytować, oczernić bezpodstawnie, osądzić bez jakichkolwiek dowodów na podstawie pomówienia. Nesweek znany jest z potwierdzania nieprawdy i podpierania się cytatami, których nikt nie wypowiedział, wychodząc z założenia, że najwyżej się przeprosi. Papier wszytko przyjmie.
fuutro pisze:
2017-12-31, 18:27
... Bzdur rozmaitych jest pełno dookoła i najlepsze co można zrobić to je odsiać od przydatnych rzeczy. Tak jak i ludzi żerujących i nic w zamian nie umiejących/nie chcących dać, nie ważne na jakiej płaszczyźnie ...
Robert Atkins, Wolfgang Lutz, Jan Kwaśniewski, dalej Ponomarenko, Nieumywakin, Zięba i wielu innych zawsze będą odsądzani od czci i wiary bo ujawniają kulisy przyzwyczajeń, złożoność problemów i nieszablonowe wzorce zachowań - bardzo często nowatorskie i odkrywcze. Trzeba jednak mądrej głowy, by to jakoś zrozumieć. Łatwiej jest krytykować, opluwać i formułować zarzuty.
Trafnie ujął to nasz Kolega fuutro. Trzeba umieć odsiać ziarno od plew.
Popieram to, co napisał radius.

Awatar użytkownika
Legion
-#Admin
-#Admin
Posty: 1870
Rejestracja: 2009-01-24, 11:03

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: Legion » 2019-02-19, 23:39

kmarian pisze:
2019-02-18, 09:19
...Zięba i wielu innych zawsze będą odsądzani od czci i wiary bo ujawniają...bardzo często nowatorskie i odkrywcze. ...
No ciekawe co takiego odkrył "DOKTOR" Zięba? Chyba tylko jak Polaków z ciężkimi przypadłościami łoić na kasę i tak szybko poumieają i nie zdążą się poskarżyć. To już skurwysyństwo, nazywam rzecz po imieniu.
kmarian pisze:
2019-02-18, 09:19
...Trzeba umieć odsiać ziarno od plew...
To jest jedyne z czym się zgadzam z powyższych.
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

Awatar użytkownika
kmarian
60%
60%
Posty: 242
Rejestracja: 2017-01-27, 21:14
Lokalizacja: Beskid Niski

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: kmarian » 2019-02-20, 11:04

Drogi Kolego Legion, gorycz prze ciebie przemawia, pewnie masz powody.
Doktor Zięba nic nie odkrył, mówi to przy każdej okazji. Przeczytał gdzieś (podaje źródła) i pisze w swoich książkach co znalazł i co uważa za sensowne. Ja z nim dyskutował nie będę bo za cienki jestem w tym temacie. Wiem jedynie, że nikogo do niczego nie zmusza.

Pani Elżbieta Cybulska napisała książkę pt. CUDA URYNOTERAPII, podtytuł Leczenie moczem. Całkiem ciekawa lektura, wiem bo przeczytałem. Proszę nie pytać, czy metody zawarte w tej książce są dobre i czy leczą - nie wiem bo nie próbowałem.

W latach 70 tych ubiegłego stulecia "jeździła czarna Wołga i łapała dzieci na krew" (tak była przekazywana informacja). Wszyscy o tym wiedzieli, co drugi miał znajomego co widział takie zdarzenie.

Zapytam, czy we wszystko należy wierzyć?
Zbyt religijny nie jestem, ale Dekalog jest mi znany, między innymi przykazanie "ósme". Jeżeli zaś jesteś pewny tego co mówisz i masz dowody, że popełniono przestępstwo, to masz obowiązek zgłosić to w prokuraturze. Pokrzykiwanie, że ktoś jest np. złodziejem czy zabójcą, bez dowodów jest pomówieniem.

Powyższe jest tylko i wyłącznie moim zdaniem, oczywiście mogę się mylić. Jeśli ktoś czytając to poczuje się urażony to Przepraszam. Nie było moim zamiarem nikogo obrazić.

Awatar użytkownika
Frog
80%
80%
Posty: 450
Rejestracja: 2013-01-04, 10:22
Lokalizacja: Gmina Wieliczka ;)

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: Frog » 2019-02-23, 11:10

Drogi kolego kmarian.
Wiem jedynie, że nikogo do niczego nie zmusza.
Robi coś znacznie gorszego. Ludziom śmiertelnie chorym daje wyimaginowaną nadzieję, za którą każe sobie słono płacić.
Pokrzykiwanie, że ktoś jest np. złodziejem czy zabójcą, bez dowodów jest pomówieniem.
Milczmy zatem. Schowajmy głowy w piasek i udawajmy, że nic nie widzimy i nie słyszymy.
Drogi kolego kmarian.
Jeżeli nie dostrzegasz w kimś (czymś) zła i skur..., to nie zaszczepiaj w ludziach poczucia winy.
Zięba ( bo, to nie żaden Pan, ani tym bardziej doktor!), dla reklamy swojej firmy i jej produktów uprawia nieprawdziwą propagandę. Trudno by było w "normalny" sposób wcisnąć ludziom 18 gramów liofilizatu z buraków, czy kapusty kiszonej za około stówę, że o "impulsatorze magnetycznym" za siedem stów nie wspomnę.
Nie czuję się ani urażony, ani obrażony.

Szlumf
90%
90%
Posty: 629
Rejestracja: 2013-05-24, 00:54
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: Szlumf » 2019-02-23, 13:17

Tak trochę śmiech mnie ogarnia. Ziemba i jemu podobni mają stosunkowo mały zasięg oparty o przekaz ustny i internet. W miarę rozsądny człowiek odsieje ziarno od plew i raczej nie da się skusić na cudowne preparaty wymyślone przez "nominowanego do Nobla" pseudo profesora - to nie o Ziębie a o "cudownych" lekach codziennie pojawiających się np. w Interii. W rzeczywistości jest gorzej. Jesteśmy atakowani przez koncerny farmaceutyczne wszędobylskimi reklamami. Wystarczy wykupić pół apteki i wyleczymy wszystko. Zarobki Zięby i jemu podobnych to mały pikuś w porównaniu z zyskami koncernów farmaceutycznych. Na dodatek koncerny nie cofną się przed niczym. Korumpują lekarzy (szkolenia na Kanarach itp.), naukowców (granty) i całe rządy (leki refundowane). To dopiero są hieny przed którymi trudno się obronić.

Awatar użytkownika
Doody
100%
100%
Posty: 1227
Rejestracja: 2017-01-04, 20:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: Doody » 2019-02-23, 13:43

Nie mówiąc już laboratoriach hodujących nowe odmiany wirusów np. grypy, żeby sprzedawać co roku nowe szczepionki. Sam rak warty jest miliardy dolarów rocznie, więc opłaca się go leczyć ale nie wyleczyć.
Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: Citizen Kane » 2019-02-23, 14:57

Doody pisze:
2019-02-23, 13:43
Nie mówiąc już laboratoriach hodujących nowe odmiany wirusów np. grypy, żeby sprzedawać co roku nowe szczepionki.
Nie potrafię Ci zaprzeczyć, ale myślę, że to totalna bzdura.
Doody pisze:
2019-02-23, 13:43
Sam rak warty jest miliardy dolarów rocznie, więc opłaca się go leczyć ale nie wyleczyć.
Sugerujesz, że big pharma ma/miałby by lek na raka, ale nie opłaca im się tego zrobić.

Awatar użytkownika
Benek
101%
101%
Posty: 239
Rejestracja: 2005-12-25, 10:51
Lokalizacja: Mazury

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: Benek » 2019-02-23, 15:25

kmarian pisze:
2019-02-20, 11:04
Doktor Zięba nic nie odkrył, mówi to przy każdej okazji. Przeczytał gdzieś (podaje źródła) i pisze w swoich książkach co znalazł i co uważa za sensowne.
Drogi Koledzy i Kolego Marianie, spróbujmy więc odsiać ziarno od plew. Jako, że człowiekowi, który nie jest specjalistą trudno tego dokonać, to postarajmy posiłkować się ludźmi bardziej obeznanymi w temacie. Oto cudourządzenie Pana Jurka:

Przewinąć do 2:33, ale polecam obejrzeć całość


Awatar użytkownika
Doody
100%
100%
Posty: 1227
Rejestracja: 2017-01-04, 20:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: Doody » 2019-02-23, 15:40

Citizen Kane pisze:
2019-02-23, 14:57
Sugerujesz, że big pharma ma/miałby by lek na raka, ale nie opłaca im się tego zrobić.
Uważasz, że przy obecnej technologii medycznej, niepotraiła by ludzkość poradzić sobie z tak dobrze znaną chorobą jaką jest rak?
Pomyśl jakie by to miało konsekwencje finansowe dla firm produkujących tony "chemii"
Jeżeli chodzi o "produkowanie" wirusów, to wszystkie mocarstwa prowadzą w tym kierunku badania. A co do wykorzystania mniej groźnych wirusów na potrzeby "komercyjne" to był przeciek i taka informacja wypłynęła do netu. Oczywiście zaraz całą sprawę zatuszowano.
Pozdrawiam
Darek

kwik44
100%
100%
Posty: 1567
Rejestracja: 2013-09-07, 19:30

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: kwik44 » 2019-02-23, 16:17

Doody, sorki, ale chyba nie wiesz co piszesz. Zadam ci pytanie: o którym raku piszesz? Bo raków jak mrówków.

A druga sprawa, nawet jeśli dzisiaj znaleziono by cudowny lek na każdy rodzaj raka to i tak na rynku będzie za 10-15lat. Ani prawo polskie, ani innych krajów nie dopuszcza leków na rynek bez wieloletnich badań, w tym klinicznych. I z tego co ja się orientuję, pobieżnie bo pobieżnie, to właśnie prawo jest obecnie największym problemem. Bo potencjalne leki w laboratoriach są, nie ma tylko do nich dostępu. Jako najlepszy przykład masz kwestię marihuany leczniczej. Spróbuj kupić. Zwykle schodzi kilka miesięcy. Za ten czas rak zdąży się tak rozwinąć, że niczym go nie już nie ujarzmisz.

A przy okazji - zwracam uwagę, że temat założył ś.p. kolega franta jak dowiedział się o swoim nowotworze. Cudownego leku niestety nie znalazł. Moim zdaniem: bo go nie ma... I szkoda Romana bo lubiłem z nim rozmawiać.

Awatar użytkownika
Doody
100%
100%
Posty: 1227
Rejestracja: 2017-01-04, 20:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: Doody » 2019-02-23, 17:40

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy ale leku na raka nie ma bo ma go nie być :roll:
Takie było moje przesłanie. Koncerny farmaceutyczne nie są zainteresowane powstaniem takiego leku.
Ale każdy ma prawo do własnego zdania w tej kwestii.
Zdrowia życzę :cheers
Pozdrawiam
Darek

kwik44
100%
100%
Posty: 1567
Rejestracja: 2013-09-07, 19:30

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: kwik44 » 2019-02-23, 17:44

Będzie. Tyle tylko, że będziemy płacić za ten lek abonament. Miesięczny pewnie. Tak to niestety widzę :(

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: NeRWuS » 2019-02-23, 17:56

Doody pisze:
2019-02-23, 17:40
Nie wiem czy się dobrze rozumiemy ale leku na raka nie ma bo ma go nie być :roll:
Moja znajoma dobrze wkręciła się do laboratorium jednego z dużych koncernów farmaceutycznych. Tam to w ogóle panuje wielka tajemnica zawodowa jeśli chodzi o zakres badań itd itp
Jest od groma badań dotyczących leczenia raka, ale nikt się nie chce tym chwalić. Chodzi o to że nikomu nie opłaca się wytworzyć leku do powszechnej dystrybucji.
Zrobią drogi lek - zarzucą że jedynie bogaci mogą się leczyć.
Zrobią tani lek to nie zarobią na nim, liczba chorych się zmniejszy i "obroty firmy" spadną.

To jest jak z elektroniką czy jakimkolwiek sprzętem - zrobią coś co wytrwa wieki to kto kupi drugi telefon/telewizor czy kto wyremontuje dom jak wszystko będzie na lata?
Niestety obecnie jesteśmy w erze konsumpcjonizmu i nic z tym nie da się zrobić. Firmy są prywatne i musza zarabiać, a jest to możliwe przez ciągłe kupowanie ich produktów. To z kolei jest możliwe jedynie dzięki psuciu się towaru w taki sposób by nie była opłacalna ich naprawa.
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Budzenie Świadomości - Łamanie Kosmicznych Bzdur

Post autor: magas » 2019-02-23, 18:11

Ja myślałem, że Franek nie żyje, bo mu cudotwórca jakiś najpierw wyleczył guzy pod pachami sodą, a potem kazał odstawić leki nasercowe, na rzecz tam czegoś, niech będzie, że jąder komara. Nie jestem przeciwnikiem medycyny naturalnej, a nawet korzystam, żony koleżanka jest czarownicą i ma sklep medyczno-zielarski, ale do tych jak Ziemba, mam stosunek przerywany. Kiedy wybuchła ostatnio afera i był program Uwaga czy jakoś tak, bo ktoś zmarł na raka, którego akurat łatwo się leczy w dzisiejszych czasach, zmarł, bo zawierzył któremuś co leczy sodą i witaminą c. Redaktor zadał pytanie panu Z, który propaguje w necie ten system leczenia, a ten ku mojemu zdziwieniu odpowiedział, to pytanie nie do mnie, to trzeba zapytać lekarza medycyny, no jak, przecież na swoich wykładach mówi coś innego. Kiedy kiedyś była inna afera, co przez innego zagłodzili to dziecko lecząc kozim mlekiem w urzędach skarbowych przyszły wytyczne, by każdy region posprawdzał swoich cudotwórców. Relacja naocznego świadka kontrolera, która jest moją dobrą znajomą, dotyczyła jeszcze innego znachora z naszych okolic ,, On używa pieczątki lekarz medycyny, zapytałam go jak to możliwe, by skrawacz tokarz tytułował się lekarzem medycyny, a on jej papiery na stół, lekarz medycyny chińskiej, czy jakiejś niekonwencjonalnej, trzymiesięczny kurs internetowy, ale na stronie internetowej ma pan wpisane, a on że to fejk strona nie on ją założył. Jak pisał kolega Radius, to ja w drugą stronę, jeszcze raz, nie jestem przeciwnikiem medycyny naturalnej, wręcz przeciwnie, uwielbiam zioła i wierzę w ich moc, ale jak czytam, że lekarze nie chcą leczyć, bo to mafia medyczna, a ci co leczą prawdą objawioną narażają, życie, bo mafia medyczna wielokrotnie planowała zamach na ich życie, to czekam kiedy napiszą, że z klasztoru Shaolin wibrująca pięść chciał ich załatwić jak załatwili Bruce Lee.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości